Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą? Oto jeden z najnowszych sposobów

Im większa wartość naszego motocykla czy skutera, tym większa niestety szansa, że ktoś się na niego połasi. Amatorzy cudzej własności często jednak wykorzystują dogodną okazję, niezależnie czy motocykl jest wart 10 czy 100 tysięcy. Jak zabezpieczyć się na wypadek, gdy zostanie podjęta próba kradzieży naszej maszyny?

Nie ma idealnych zabezpieczeń, które w 100% uchronią twój jednoślad przed kradzieżą. Im lepsze zabezpieczenie tym więcej czasu potrzebuje złodziej, by je pokonać. Oprócz wymyślnych łańcuchów i blokad, są też takie nowinki jak Monimoto.

Co to takiego?

Monimoto to sprytne urządzenie elektroniczne, które służy do monitorowania stanu naszego motocykla. Jego ewidentnym atutem jest fakt, że nie potrzebuje zewnętrznego źródła zasilania. Nie trzeba go w żaden sposób łączyć z instalacją elektryczna motocykla. Urządzenie wygląda trochę jak grubsze cygaro i posiada wbudowane zasilanie w postaci dwóch baterii, które pozwalają na zasilanie nawet przez rok. W momencie gdy będąc uzbrojone wykryje ruchu, powiadomi o tym właściciela motocykla monitorując i rozpocznie monitorowanie położenia.

 

Jak to działa?

Monimoto oferowane jest w zestawie z kartą SIM, która obejmuje Amerykę Północną i Europę. Karta współpracuje z co najmniej dwoma operatorami GSM w każdym z krajów, wybierając najsilniejszy sygnał w danym obszarze. Samodzielna początkowa konfiguracja w kreatorze aplikacji dostępnej na platformę iOS lub Android* zajmuje około 5 minut. ​Gdy Monimoto wykryje ruch, będąc w trybie uzbrojenia, próbuje namierzyć sparowany klucz. Jeśli go znajdzie, zakłada że osoba w pobliżu ​​jest właścicielem pojazdu i rozbroi się. Jeśli nie znajdzie go, to przechodzi w tryb alarmowy. W trybie alarmowym Monimoto najpierw dzwoni na numer właściciela, a następnie wysyła do aplikacji powiadomienie o dokładnej lokalizacji z GPS lub przybliżonej pozycji GSM za pomocą funkcji CellLocate. Dzięki danym wysyłanym do aplikacji można zobaczyć wszystkie poprzednie lokalizacje w dzienniku zdarzeń. Lokalizacja GPS jest aktualizowana co 5 minut, gdy pojazd z zainstalowanym urządzeniem Monimoto jest w ruchu, lub co minutę, jeśli zdefiniowany jest tryb częstego śledzenia. Monimoto posiada klasę szczelności IP 65 i jest przeznaczone do umieszczenia wewnątrz pojazdu. Najlepiej w najmniej oczywistym miejscu.

Więcej informacji o urządzeniu Monimoto znajdziesz na stronie polskiego dystrybutora.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button