Aktualnie czytasz:
Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą? Oto jeden z najnowszych sposobów
0

Im większa wartość naszego motocykla czy skutera, tym większa niestety szansa, że ktoś się na niego połasi. Amatorzy cudzej własności często jednak wykorzystują dogodną okazję, niezależnie czy motocykl jest wart 10 czy 100 tysięcy. Jak zabezpieczyć się na wypadek, gdy zostanie podjęta próba kradzieży naszej maszyny?

Nie ma idealnych zabezpieczeń, które w 100% uchronią twój jednoślad przed kradzieżą. Im lepsze zabezpieczenie tym więcej czasu potrzebuje złodziej, by je pokonać. Oprócz wymyślnych łańcuchów i blokad, są też takie nowinki jak Monimoto.

Co to takiego?

Monimoto to sprytne urządzenie elektroniczne, które służy do monitorowania stanu naszego motocykla. Jego ewidentnym atutem jest fakt, że nie potrzebuje zewnętrznego źródła zasilania. Nie trzeba go w żaden sposób łączyć z instalacją elektryczna motocykla. Urządzenie wygląda trochę jak grubsze cygaro i posiada wbudowane zasilanie w postaci dwóch baterii, które pozwalają na zasilanie nawet przez rok. W momencie gdy będąc uzbrojone wykryje ruchu, powiadomi o tym właściciela motocykla monitorując i rozpocznie monitorowanie położenia.

 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Jak to działa?

Monimoto oferowane jest w zestawie z kartą SIM, która obejmuje Amerykę Północną i Europę. Karta współpracuje z co najmniej dwoma operatorami GSM w każdym z krajów, wybierając najsilniejszy sygnał w danym obszarze. Samodzielna początkowa konfiguracja w kreatorze aplikacji dostępnej na platformę iOS lub Android* zajmuje około 5 minut. ​Gdy Monimoto wykryje ruch, będąc w trybie uzbrojenia, próbuje namierzyć sparowany klucz. Jeśli go znajdzie, zakłada że osoba w pobliżu ​​jest właścicielem pojazdu i rozbroi się. Jeśli nie znajdzie go, to przechodzi w tryb alarmowy. W trybie alarmowym Monimoto najpierw dzwoni na numer właściciela, a następnie wysyła do aplikacji powiadomienie o dokładnej lokalizacji z GPS lub przybliżonej pozycji GSM za pomocą funkcji CellLocate. Dzięki danym wysyłanym do aplikacji można zobaczyć wszystkie poprzednie lokalizacje w dzienniku zdarzeń. Lokalizacja GPS jest aktualizowana co 5 minut, gdy pojazd z zainstalowanym urządzeniem Monimoto jest w ruchu, lub co minutę, jeśli zdefiniowany jest tryb częstego śledzenia. Monimoto posiada klasę szczelności IP 65 i jest przeznaczone do umieszczenia wewnątrz pojazdu. Najlepiej w najmniej oczywistym miejscu.

Więcej informacji o urządzeniu Monimoto znajdziesz na stronie polskiego dystrybutora.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%