Aktualnie czytasz:
Honda Gold Wing 2018: czy tak będzie wyglądać?
0

Internet obiegły dość realistycznie wyglądające zdjęcia nowego Gold Winga. Honda planuje wprowadzenie nowego modelu już w przyszłym roku. Największą zmianą ma być wahacz z przodu (na wzór rozwiązań BMW), rozbudowana elektronika i dwusprzęgłowa skrzynia biegów. 

Honda Gold Wing potrzebuje odświeżenia. Obecnie oferowany model (GL1800) ma już jakby nie liczyć 16 lat. W międzyczasie konkurencja poszła mocno do przodu, a Gold Wing to przecież flagowy model na ogromnym rynku amerykańskim.

Nowy GL ma pojawić się w przyszłym roku, a oficjalnie poznamy go pod koniec tego roku (prawdopodobnie na jednej z dużych imprez wystawienniczych jesienią, może w Mediolanie). Od dłuższego czasu w internecie pojawiają się strzępki informacji dotyczące nowego Gold Winga. Dopiero teraz pojawiła się konkretna wizualizacja:

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Nowy Gold Wing ma posiadać zawieszenie przypominające nieco Duolever BMW. Takie rozwiązanie przeciwdziała „nurkowaniu” podczas hamowania i dobrze spisuje się w dużych, ciężkich motocyklach.

Mówi się także o dwusprzęgłowej skrzyni biegów (DCT), która jest już obecna w Afryce Twin, NC750 czy VFR1200. Myślę, że na DCT możemy liczyć w ciemno i na pewno będzie to bardzo wygodne rozwiązanie w turystycznym motocyklu tego typu.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Co jeszcze? Rozbudowana elektronika, z kontrolą trakcji, ABS-em pozwalającym na hamowanie w zakrętach (MSC), zmiennymi trybami pracy i biegiem wstecznym. Do tego nowoczesny system multimedialny, prawdopodobnie z dużym dotykowym ekranem (jak u konkurencji). Myślę, że – może nie w standardzie – Honda będzie oferować także pół-aktywne zawieszenie.

W kwestii jednostki napędowej brak jakichkolwiek informacji. Plotka mówi (ale to już zupełna plotka), że Honda może oferować wersję hybrydową napędzaną czterocylindrowym boxerem. Osoby mocno zainteresowane tematem odsyłam od rysunków patentowych.

Jaka jest Twoja reakcja?
70%
0%
0%