Aktualnie czytasz:
GS 500: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

GS 500 to model popularnego motocykla produkowanego przez koncern Suzuki. Pierwsze modele opuściły taśmy montażowe w 1989 roku. Szybko jednoślady te stały się hitem i zyskały grono wiernych fanów. Poprzednikiem GS 500 był model GS 400 i to na nim głównie bazowały projekty nowego modelu, który GS 400 miał zastąpić. Silnik w GS 500 pozostał praktycznie niezmieniony, zastosowano podobny, jak w całej serii GS, czyli rzędowy, dwucylindrowy, czterosuwowy. Chłodzony był tradycyjnie powietrzem. Pojemność silnika wynosiła 487 cm3. Silnik dysponował mocą 47 KM, którą osiągał przy 9000 obrotach na minutę.

Zmianie względem poprzednika w GS 500 uległa strona wizualna motocykla. Projektanci postawili na futurystyczny wygląd, czego efektem jest nowoczesna, stalowa rama i zawieszenie. Zastosowano też widelec teleskopowy. W 1993 roku do GS 500 wprowadzono nowość, czyli regulację napięcia wstępnego sprężyn.

Po GS 500 sięgali zarówno początkujący motocykliści, jak i ci bardziej zaawansowani. Dla tych pierwszy była to dobra maszyna na rozpoczęcie przygody z jednośladami. Wyjątkowa poręczność, którą się charakteryzował ten model sprawiała, że chętnie był wybierany do szkół nauki jazdy.

Jednakże nie należy myśleć, że GS 500 to słaba maszyna. Wielokrotnie triumfował na wszelkiego rodzaju rajdach i wyścigach, co pokazuje, że również do profesjonalnej jazdy jest to jednoślad idealny, a jednocześnie wszechstronny.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Suzuki GS 500: Dane techniczne

Dane techniczne: Suzuki GS 500
Marka Suzuki
Model GS 500
PoprzednikGS 400
Lata produkcjiOd 1989 roku
TypSportowo-turystyczny
SilnikDwucylindrowy, czterosuwowy
Ilość miejsc2
Moc47 km
Waga175 kg

 

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%