Turystyka

Wyprawa Warszawa – Grecja (Ateny)

Ten temat zawiera 28 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Vezyr Vezyr 5 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 29 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Witam,
    Mam w „dalekich planach” wypad motocyklem z Warszawy do stolicy Grecji – Aten. I wcale nie piszę tu o znanym torosie f16, bo wiem, że ta maszynka już nie da rady na taką trasę 🙂 Wypad planuje na luty-marzec 2015 r. Piszę tu, gdyż chciałbym się dowiedzieć o szczegółach takiej wyprawy. A mianowicie:
    1. Jak z ubezpieczeniem motorku? Czy wystarczy zwykłe OC z PZU? Jakieś „zielone karty” ? Czy cuś?
    2. Uprawnienia – Rozumiem, że nic się nie zmienia – prawko A2 obowiązuje na całą Unie Europejską, i legalnie mogę jeździć np. 300-etką?
    3. Dokumenty – Paszport? Dowód osobisty?
    4. Czy będą mnie czekały jakieś kontrole na granicach państwa – czy to wszystko jest w „Szengen” ?
    5. Mapa do nawigacji – Jaka polecana na dojazd do Grecji i powrót z niej?
    6. Jaka trasa będzie optymalna na jazdę ZIMĄ (luty-marzec) ?

Nie pytajcie o sprzęt bo ten chce kupić w grudniu-styczniu 😉

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

„I wcale nie piszę tu o znanym torosie f16, „
    Jak juz napisałeś „motocyklem” to nikt już się raczej Torosa nie spodziewał. :):):):)
    A kiedy planujesz to A2 bo egzaminy są zawieszane na okres zimowy (czasem już z końcem pażdziernika), wiec w zasadzie ostatni gwizdek żeby się wyrobić.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

18 ukończę 30 listopada, -wtedy też planuje zrobić egzamin na A2.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Jeżeli pogoda pozwoli to możesz nawet w grudniu/styczniu zdawać. Sam pomysł jazdy w zimie motocyklem nie jest najrozsądniejszy. To okres największych mrozów w ostatnich latach.
    .
    Co do porad to sprawdź http://www.wyprawyskuterem.pl/ i podpytaj Skubanego, ogarnął bałkany na 50tce.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Dlatego chce wybrać się gdzieś gdzie wygrzeje tyłek. W Polsce zimno w Grecji ciepło 🙂

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Problem w tym, że musisz tam dojechać… Wyjazd z Polski przy minus 20 będzie katorgą na motocyklu.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

aż tak mnie nie posrało aby przy -20 jechać, fakt -15 już jechałem, ale bez przesady. Myślę, że jak będzie temperatura koło 0 to wystarczy, że się bardzo dobrze ubiorę 😉

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Rozumiem, że to etap pomysłu. Nie sprawdziłeś jakie temperatury w danym czasie występują, nie znasz trasy, nie masz pomysłu na nocleg/noclegi itp.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

izdebski12 napisał:

18 ukończę 30 listopada, -wtedy też planuje zrobić egzamin na A2.

To sprężaj się z kursem, o ile możesz przed 18-stką.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

lucek, tak, dokładnie tak, i dlatego w tej sprawie piszę tu, abyście mi pomogli z tym co sam napisałeś. Od września idę na kurs A2
    grudzień/styczeń chce kupić nowego downtowna na raty – rocznik 2012-2014 byle taniej. To są już takie plany pewne, a gdy będę miał ferie zimowe luty-marzec wziąć jakąś dupkę i pojechać do Grecji.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 29 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie