Romet

TAkie jedno Pytanko 😀

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 5 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe LAtosRomet700 LAtosRomet700 3 lata, 2 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe LAtosRomet700
    LAtosRomet700
    Użytkownik

mam takie pytanko jedno bo dużo osób mi mówiło że powinienem wlać olej który się miesza z paliwem i kazali mi abym jeszcze wlał tak jeden korek do baku nie wiem czy to prawda czy nie bo niby się może zatrzeć silnik jak se nie wleje ?

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Silnik się nie zatrze po to właśnie jest dozownik,ja do baku leje mieszankę 1;100 asekuracyjnie jak by ów dozownik nawalił czyli 50ml na 5l benzyny.

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

No, ale powiedz Paci, skąd się dowiesz, że dozownik nie działa? Na 1:100 możesz zakatować silnik i dopiero wtedy dowiesz się, że dozownik nie działał… to trochę bez sensu…

—————————————————
    Aprilia SR MAX 125 i.e. v2.0

Czytaj
    REKLAMA

TRIUMPH DOBRY MOTOCYKL W DOBREJ CENIE

Wybierz swój fabrycznie nowy motocykl Triumph i kup go za okazyjnie niską cenę. Oferta ograniczona. Pozostały ostatnie sztuki z rocznika 2018!
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Paci pewnie zerka dość często do dozownika, to cwana bestia jest, tak łatwo nie da się zwykłemu dozownikowi wyrolować :-)))

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

No i ten patent staram się ogarnąć… jak zerka, to wie – działa czy nie – a co jak nie zerka? Będzie jeździł na 1:100?

—————————————————
    Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

1:75… Matchbox :-))))

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

… z amortyzatorami i otwieranymi drzwiami… czasami kufrem i klapą silnika… ;)))

—————————————————
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Druid napisał:

No, ale powiedz Paci, skąd się dowiesz, że dozownik nie działa? Na 1:100 możesz zakatować silnik i dopiero wtedy dowiesz się, że dozownik nie działał… to trochę bez sensu…

Panie Druidzie mimo iż mam kontrolkę poziomu oleju to i tak sprawdzam wzrokowo czy ubywa z pojemnika:).
    Co do zerkania to przed jazdą wszystko sprawdzam w 5min w końcu peugeot ma 21 lat i pewnie następne tyle polata,jest pilnowany też przez dziadka bo on go głównie użytkuje na krótkich odcinkach,jakiś jęk coś pyknie,zakaszle i już mu robię serwis.
    Gdzie nie zerkam [tak często] to do łosia bo żółtek jest niezawodny lejesz i jeździsz tylko serwis co 1000 i loto Pany i sie nie psuje:)

Zdjęcie profilowe anonim
    Anonimowy

Jak to chinol… U mechanika :-)))

Zdjęcie profilowe Druid
    Druid
    Użytkownik

No, to kumam… czyli.. Ufasz i sprawdzasz… I na wszelki wypadek, gdyby mu przyszło do czachy Cię oszukiwać… to go nieco przelewasz olejem… ;)))
    +++
    …i często wymieniasz zapchane rury… wydechowe… 😀

—————————————————
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie