Romet

Romet ROUTER Skuter - Opinie

Otagowano: , ,

Oglądasz 190 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
    • #26641 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

Witam-Chciałbym poznać rzetelną i szczerą opinie na temat skutera marki ROMET ROUTER CITY LINE 50 – Proszę o komentarze,co sądzicie na temat tego skuterka i tak wogóle.Dzięki.

Jimi
    • #26643 Odpowiedz
      Suawek
      Członek

Ja myślę że za 2200 zł można kupić używany skuter np. Kymco.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

• #26649 Odpowiedz
      Sousek
      Członek

Do niedawna była promocja w Tesco za 1890. 2 dni temu kolega zakupił na prawdę fajny. Wygodny pomimo 10′ kół, bardzo dobry zryw oraz ładny design. Ewentualnie kup Ince. 8)

• #26651 Odpowiedz
      Cytrus
      Członek

Jeżdżę Routerem Pluss z Auchan za 1600 i odważę się powiedzieć, iż jest to wdzięczny skuter i nie żałuję zakupu. Jedyne co w nim wymieniałem to akumulator i oczywista wszystkie płyny :mrgreen:

• #26653 Odpowiedz
      Pietro
      Członek

Nie kupiłbym tego skutera, z takimi małymi kółkami 10″, to deskorolka nie sqt. Pooglądaj na allegro Kingway Martinelli w tych samych pieniądzach, ale o niebo lepszy.

• #26657 Odpowiedz
      HugoBoss
      Participant

Tylko że kolega chyba już kupił ten skuter i pyta jak się sprawuje 😀

• #26704 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

Witam was – Tak jak napisał kolega HUGOBOSS ja już zakupiłem ten oto skuter,przed kupnem oczywiście przeglądałem różne opinie na temat tego pojazdu.Miałem do dyspozycji tylko dokładnie – 2200 PLN..Ale napewno nigdy nie interesowało mnie i nigdy nie zainteresuje mnie kupno czegoś używanego (Dla mnie to jest tak jak kupno czarnego kota w worku)-(Takie mamy nasze przysłowie).W tym przypadku spodobał mi się wygląd i marka ROMET i że nie ma naklejki MADE IN CHINA (Chociaż możliwe że ją ma tylko sprytnie ukrytą),a na przykład skuter KINGWAY BARACUDA ma taką naklejkę i to nawet na tylnej obudowie przy wlewie paliwa.-Jeśli to możliwe to proszę jeszcze o opinie i komentarze odnośnie tego mojego skuterka,a może nawet znajdzie się ktoś kto ma taki sam pojazd i podzieli się ze mną swoim i spostrzeżeniami.Co do kół to akurat takie mi pasują a tak apropo to nie widziałem jeszcze skuterka z kołami na przykład 24 cale.-Przypomne SKUTER ROMET ROUTER CITY LINE 50 – Pozdrawiam was serdecznie i dziękuje oraz SZEROKIEJ DROGI.- 🙂

Jimi
    • #26705 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

Suawek napisał:

Ja myślę że za 2200 zł można kupić używany skuter np. Kymco.

Używanych pojazdów poprostu nie uznaje,ale dziękuje za opinie.

Jimi
    • #26709 Odpowiedz
      Suawek
      Członek

Niestety Romet to jest tylko z nazwy bo nie produkuje już skuterów a po prostu importuje je z Chin.

• #26715 Odpowiedz
      Pyhorek
      Członek

A ja go mam już około miesiąca i jestem zadowolona. Fajnie jeździ i ma przyjemny odgłos . Dla „małych” osób jest idealny. Nawet przy dużym obciążeniu dobrze jeździ . Jego wygląd jest ładniejszy od większości „renomowanych” skuterów. (To oczywiście moja opinia) .
      Jeśli chcesz wiedzieć o produkcji to pisze w instrukcji obsługi,
      oraz na przedniej części klosza od liczników.(ja to zauważyłam pod światło) .

Pyhor.
    • #26718 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

Fajna i miła opinia od PYHOR,co do wyglądu to podzielam twoje zdanie ale co do wzrostu kierowcy to już nie bardzo, ja mam 174 cm. i jakoś nie odczułem aby skuter był za mały dla mnie.No i w taKi oto sposób powoli powstaje kilka opinii o skuterach ROMET ROUTER.-A może jeszcze ktoś się przyłączy do opinii.-POZDRAWIAM CIEBIE PYHOR I TAKŻE SUAWEK-Do zabaczenia na trasie.-NARAZIE.

Jimi
    • #26722 Odpowiedz
      Pyhorek
      Członek

Chodzi mi o to że gdy kroś jest drobny to ten skuter jest dla niego odpowiedni 🙂 Pa

Pyhor.
    • #26723 Odpowiedz
      Pietro
      Członek

Co do kół to akurat takie mi pasują a tak apropo to nie widziałem jeszcze skuterka z kołami na przykład 24 cale

Nie widziałeś, bo nie ma skutera z kołami 24″, ale są normalne z kołami 12, 13″

Po co pytasz o opinie, skoro już go kupiłeś.. teraz to już za późno, musztarda po obiedzie.

• #26789 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

No pytam po to aby dowiedzieć się wiecęj informacji na temat tego skuterka np. od innych użytkowników.A wiecęj informacji nikomu jeszcze nie zaszkodziło a ja pytam o konkretną rzecz.

Jimi
    • #26790 Odpowiedz
      ragaz
      Członek

skoro już go kupiłeś ,to teraz przed tobą sprawdzian z „dbania o maszynę” .
      Zaopatrz się w klucze nie tylko te z zestawu i często sprawdzaj nakrętki , przynajmniej raz w tygodniu ,oglądaj plastiki czy coś nie odłazi.
      ogólnie rób często przeglądy ,pozbędziesz się dzięki temu wielu drobnych awarii czy niedociągnięć przy montażu , poza tym nabierzesz pewności że nic złego cie nie spotka.
      docieraj go na spokojnie ,to nie ścigacz….. i będzie ci służyć.
      Te rady nie są tylko dla posiadaczy chinoli ale każdy kto ma skuter nawet renomowanych i drogich firm za długo nie pojeździ bez troski o maszynkę 😆

• #26800 Odpowiedz
      Kapuchon
      Członek

Też mam skuter z Routera. Przebieg 2100km – awarie ? Przepalona żarówka z przodu i raz wymieniony pływak w zbiorniku paliwa. Wszystkie śruby nie poluzowane i na swoim miejscu i nie muszę co tydzień dokręcać żadnych śrub. Bardzo szanuje mój skuter i jak naraźie nie zawiódł mnie ani razu i myślę że tak zostanie 😉

Ja w Korkach Nie Stoję !
      [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]
    • #26803 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

No i chociaż konkretne opinie,mniej więcej o to mi chodziło (Nie wycofuje się jeszcze z tego postu,jak ktoś inny jest chętny z opiniami to niech pisze tutaj)-DZIĘKUJE – RAGAZ I KAPUCHON (masz fajny pseudonim) – NARAZIE I POZDRAWIAM.

Jimi
    • #26805 Odpowiedz
      Kapuchon
      Członek

Haha dzięki :p Jeszcze nikt mi tego nie powiedział :PP

Ja w Korkach Nie Stoję !
    • #27369 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

Dziękuje wszystkim za komentarze,proszę innych o dalsze komentarze—POZDRAWIAM. 🙂

Jimi
    • #27747 Odpowiedz
      DzideK
      Członek

Witam! Też chciałbym wiedzieć czy warto kupić ten skuter. Będzie to mój pierwszy pojazd (słyszałem , że to ma koła ’10). I tu pojawia się pytanie czy nie jestem na niego za duży ? Mam 175cm i 65kg. I fundusze pozwalają mi tylko na zakup z Tesco ,a uważam podobnie jak kolega , że lepiej kupić nie używanego chinola niż używane kymco czy coś ;] I jak myślicie lepiej zakupić motorower „Router Bassa” czy „ROUTER CITY LINE 50” ? Proszę o szybką odpowiedź ( w poniedziałek zamierzam zakupić) ;]

• #27754 Odpowiedz
      Kapuchon
      Członek

Jeżdżę skuterem który ma 10″ koła a mam tyle samo wzrostu co Ty tylko 10kg wagi więcej ;D i powiem Ci szczerze że nie ma źle. Dystans 100km da radę zrobić na raz bez większych problemów. Po tych 100km tyłek nie boli ale jednak czuć że jest ;D Co do tego który jest lepszy to ciężko powiedzieć i tu wsumie zależy od tego który Ci się bardziej podoba. Z tego co mi wiadomo Router City Line ma tarcze z przodu w przeciwieństwie do Router Bassa i ten City Line wydaje się być troszkę większym a reszta to wsumie to samo. Silniki takie same – 139QMB i większość podzespołów podobne jak i nie takie same.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    • #27759 Odpowiedz
      DzideK
      Członek

OK! Dzięki :] A może wie ktoś , jaką prędkość maxymalną osiąga CITY LINE 50 po ściągnięciu blokad ?

• #27761 Odpowiedz
      Kapuchon
      Członek

Silnik 139QMB więc więcej jak 60-65 nie licz.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    • #27790 Odpowiedz
      DzideK
      Członek

Zastanawiam się jeszcze nad skuterem „Kingway coliber 50”. Który jest waszym zdaniem lepszy ?

• #27792 Odpowiedz
      Kapuchon
      Członek

Wydaje mi się że lepszym rozwiązaniem będzie ten Kingway bo nie jest sprzedawany w markecie tylko w salonie w których to jednak jakość montażu może być lepsza.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    • #27793 Odpowiedz
      Pietro
      Członek

DzideK napisał:

Zastanawiam się jeszcze nad skuterem „Kingway coliber 50”. Który jest waszym zdaniem lepszy ?

Jak Kingway, to Martinelli, nowego z rocznika 2009, kupisz za 1990zł. Ten sam model pod inną nazwą, u konkurencji kosztuje ponad 4000tyś z silnikiem 2T, w Martinelli masz 4T.

• #27794 Odpowiedz
      DzideK
      Członek

mógł byś podesłać jakiś link ? z nim kto sprzedaje ?

• #27796 Odpowiedz
      Pietro
      Członek

Sprzedają dilerzy, na allegro jest ich jeszcze sporo.. Myślę, że w tej cenie, nie kupisz lepszego nowego skutera, z takim wyposażeniem w standardzie i o takim ładnym wyglądzie..(sportowy wydech, 2 tylne amory, koła 13″, z tyłu tarcza hamulcowa).

• #27800 Odpowiedz
      DzideK
      Członek

Ok Dzięki ! już znalałem nawet 20 km ode mnie :] I czy on jest lepszy od remeta z tesco i wg ?

• #27802 Odpowiedz
      DzideK
      Członek

I ile możw wyciągnąć bo dobrym docieraniu i zdjęciu blokad ?

• #27804 Odpowiedz
      Pietro
      Członek

DzideK napisał:

Ok Dzięki ! już znalałem nawet 20 km ode mnie :] I czy on jest lepszy od remeta z tesco i wg ?

Ale pytanie.. bezdyskusyjnie lepszy.

• #27837 Odpowiedz
      DzideK
      Członek

No to mam jeszcze jedno pytanko 😀 Brał ktoś kiedy kolwiek skuter na raty ? z „komisu”. Ile więcej buli sie przez raty ?

• #27842 Odpowiedz
      DzideK
      Członek

I znowu pojawia się problem. Ta oferta Kingway Martinelli za 1999 jest juz nieaktualna a najniższa cena jaką spotkałem to 2500-2700 ;/

• #27843 Odpowiedz
      Pietro
      Członek

Czemu, skończyła się aukcja? było ich więcej…

• #27889 Odpowiedz
      CzechuXX
      Członek

KIngway zmienił cene z 2 tyg temu… stąd podwyżka…
      Mi się jeszcze udało barracude kupić za 2000 ale wszędzie indziej wołali już od 2300… A ciekawostka taka, że w pomorskim najtaniej znalazłem za 2400 w jednym punkcie a reszta oferowała od 2700 średnio w górę…

• #27913 Odpowiedz
      DzideK
      Członek

No właśnie. Teraz Martinelli nawet z 2008 chodzi po co najmniej 2500 ;/

• #27915 Odpowiedz
      DzideK
      Członek

Co proponowali byście jeszcze , może być z ubiegłych lat byle nie używany do 2000zł ?

• #27921 Odpowiedz
      Pietro
      Członek

W tej cenie, z nowych nie kupisz nic lepszego od Martinelli. Trzeba było brać jak były po 2 tyś. ale 2,5 tyś za taki skuter to też nie jest dużo, teraz podnieśli cenę bo zaczął się sezon.

• #27923 Odpowiedz
      DzideK
      Członek

TYLE ŻE NIE DYSPONUJE TAKĄ GOTÓWKĄ. Nie mówię że lepsze, ale coś w tym stylu , nawet słabsze do 2000 ?

• #27925 Odpowiedz
      CzechuXX
      Członek

Ja mogę polecić barracude… jeżeli chodzi o silniczek to rewelka 🙂

• #27926 Odpowiedz
      DzideK
      Członek

ale barrcuda tez co najmniej 2500 ;/

• #27928 Odpowiedz
      CzechuXX
      Członek

za 2100 widziałem, że jeszcze ktoś miał na alledrogo

• #28079 Odpowiedz
      filip1990
      Członek

Jutro będę miał ten skuter to coś później napisze 😀

• #28084 Odpowiedz
      filip1990
      Członek

A wiecie może czy zmieści się w schowku kask integralny ?

• #28130 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

WITAM

Skuter akurat ten mój polecam naprawdę szczerze ( ROMET ROUTER CITY LINE 50 ) przejechałem już 350 km. i jest według mnie jest to Skuter IDEALNY I WSPANIAŁY—ZAPRASZAM DO DALSZYCH OPINII.

POZDRAWIAAM.
      🙂

Jimi
    • #28132 Odpowiedz
      Pietro
      Członek

Piotr_Wielew… napisał:

WITAM
      Skuter akurat ten mój polecam naprawdę szczerze ( ROMET ROUTER CITY LINE 50 ) przejechałem już 350 km. i jest według mnie jest to Skuter IDEALNY I WSPANIAŁY—ZAPRASZAM DO DALSZYCH OPINII.
      POZDRAWIAAM.
      🙂

To faktycznie dużo przejechałeś, żeby wystawić taką IDEALNĄ opinię.. 😆

• #28133 Odpowiedz
      Suawek
      Członek

Piotr_Wielew… napisał:

WITAM
      POZDRAWIAAM.
      🙂

Nie kolego, nie JUŻ tylko DOPIERO.

• #28152 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

No dobrze,niech już będzie że DOPIERO – A opinie wystawiłem na podstawie własnej eksploatacji i ocen innych użytkowników tego samego skutera.

POLECAM

Jimi
    • #28159 Odpowiedz
      roomcajz
      Participant

Piotr_Wielew… napisał:

No dobrze,niech już będzie że DOPIERO – A opinie wystawiłem na podstawie własnej eksploatacji i ocen innych użytkowników tego samego skutera.
      POLECAM

chrzest bojowy dopiero przed Tobą :-D, zobaczysz jak w deszczu, jak na mrozie, jak w upale. jak będziesz miał 3500 to dopiero jako tako mozna będzie ocenić. to że sam ruszył spod sklepu to jeszcze nic fenomenalnego 😀

• #28165 Odpowiedz
      HugoBoss
      Participant

Jak będziesz miał 11500km na liczniku tak jak ja i żadnej awarii to wtedy możesz polecać 😛

• #28241 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Witam.

Założyłem tutaj konto po to, by móc się podzielić opinią nt. skutera Router City Line 50.

Jest to mój pierwszy skuter, wcześniej nie miałem styczności z tego typu sprzętem, więc ciężko mi wystawić taką ogólną ocenę. Ze skutera jestem bardzo zadowolony póki co, pomimo kilku rzeczy o których zaraz powiem.

Mam ten skuter od dokładnie 3 tygodni, wczoraj stuknęło mi 1000km na liczniku. Jeżdżę nim do pracy, po mieście, ale też po różnych wsiach i nawet próbowałem go w terenie i trasach, gdzie było dużo błota i różnych pagórków. Skuter sprawuje się dość dobrze, starałem się go w miarę możliwości docierać, chociaż uważam, że nie zrobiłem tego dobrze, zdarzało mi się przekraczać 45km/h kilka razy przez pierwsze 300km, no a po 300km to już notorycznie, ostatnio wskazówka wyszła poza 70km/h, ale to było z górki 😀

Co do jego wad – po 2-3 dniach już zauważyłem pęknięcie z tyłu przy baku, póki co to jedyne pęknięcie. Ostatnimi czasy, jak jeżdżę, czuję jakby drżała kierownica i przednie koło – niezależnie od prędkości, może to wina drogi po której jadę, nie wiem, ale trochę mnie to niepokoi. Sprawdzałem wszystkie śruby, nawet ściągałem obudowę z przodu, śruby ok. Oleje wymieniałem po ~500km, przeglądów nie robię, gdyż przy mojej jeździe więcej mi wyjdzie za same przeglądy niż za skuter, czy części do niego.

Ogólnie to jestem ze skutera zadowolony i mam nadzieję, że dociągnę do 2 tysięcy bez awarii 🙂

• #28298 Odpowiedz
      Rugbyman
      Członek

hej kolego Krzynek91, napisz gdzie kupiłeś swojego Rometa, tzn, czy w hipermarkecie czy w salonie firmowym. Jest to o tyle ważne, że krąży opinia iż ten sam skuter z hipermarketu może być bardziej wadliwy od takiego samego, ale z salonu firmowego. Może to być spowodowane niefachowym składaniem skuterów i/lub gorszymi materiałami użytymi do jego wyprodukowania i sprzedawania w hipermarketach.

Pamiętaj napisać jak ci sprawuje się skuter jak dobijesz do 2000 km. Tylko pisz prawdę i tylko prawdę 🙄

• #28326 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

Witam Ponownie

Bardzo miła opinia od – krzynek91 – ,a co do opinii – Rugbyman – osobiście i bardzo rzetelnie sprawdzałem opinie u samego najważniejszego żródła ( Fabryka ROMET ARKUS ) mam tam znajomego dobrego kolege no i ten kolega jakoś przez 20 lat znajomości nigdy mnie nie okłamał,ale do czego zmierzam-HIPERMARKET A SALON FIRMOWY-nie ma absolutnie żadnej różnicy w jakości skuterów marki ROMET ARKUS w sprzedaży salonowej a hipermarkietem.Dlaczego-Dlatego że firma ROMET-ARKUS postanowiła uczynić dealerem na przykład hipermarket Real i jednocześnie promować modele skuterów z rocznika produkcji w 2011 roku właśnie w hipermarketach,przy dużej bardzo liczbie odwiedzających owe hipermarkety,z pominięciem reklamy RTV-PRASA ( Nie w każdym regionie ) i poparte badaniami.Skutery te czyli ROMET ARKUS składane są w głównej fabryce w miejscowości Podgrodzie koło Dębicy
      i z tamtąt są rozwożone firmowym transportem samochodowym do Miast Miasteczek i także do hipermarketów gdzie następnie jako już gotowy sprzęt ( gotowy do jazdy ) sa wyładowywane i eksponowane w danym sklepie.Co do ceny to jest tylko tak zwany chwyt marketingowy i promocja faktyczna.Dlatego kupno skutera marki ROMET ROUTER z salonu czy z hipermarketu nie ma absolutnie w przypadku tej firmy żadnej różnicy.-OPRÓCZ TEGO ŻE JEST TO PRODUKT WYKONANY W POLSCE.

Co innego dotyczy skuterów wystawionych na przykład w hipermarkecie Real SKUTERÓW MARKI – MADE IN CHINA – (WYNALAZKI SKUTEROWE) transport takiego skutera odbywa się tak – Montaż skutera CHINY,transport-Kontener-Statek Kontenerowiec-CHINY-GDYNIA i niech teraz każdy się domyśli ile skuterów wejdzie do jednego kontenera no i co z takim kontenerem i jego zawartością dzieje się w czasie Sztormu lub Burzy na oceanie lub na morzu-no i tak skuter MADE IN CHINA jest może i tani ale ja zanim bym nim wyjechał z sklepu to najpierw bym siebie i ubezpiEczył na życie i spisał testament—Dalsze komentarze niech już każdy sobie sam domyśli lub dopisze.

POZDRAWIAM

PROSZĘ O DALSZE OPINIE NA TEMAT SKUTERA – ROMET ROUTER CITY LINY 50

DZIĘKUJE.

Jimi
    • #28327 Odpowiedz
      Suawek
      Członek

Nie masz kompletnie pojęcia o czym piszesz. Jakie sztormy? Co Ty myślisz że te kontenery jeżdżą po pokładzie i wszystko w środku miesza się ze sobą wrzucone w chinach jak leci do środka?
      Romet czy innych hipermarketowiec jakościowo to to samo bo silniki (nie wiem jak reszta) płynie właśnie z Chin.

• #28328 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

Każda opinia dobra.

Jeśli przesadziłem lub kogokolwiek uraziłem – PRZEPRASZAM

Szerokiej Drogi.

Jimi
    • #28335 Odpowiedz
      Pietro
      Członek

Płynąłem kiedyś statkiem przez Morze Śródziemne, z Ancony we Włoszech, do Igumenicy w Grecji, do statku wjechało łącznie ok. 200 aut,(w tym tiry -na sam spód). Podróż trwała 24 godz. były duże fale, oczywiście bez sztormu, ale nie odczówałem najmniejszego kołysania 🙂
      Skutery z Chin, są w kontenerach dobrze zabezpieczone i częściowo rozkręcone, tak że nic im nie grozi, nawet gdyby bujało podczas sztormu 😛

• #28352 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Skuter kupiłem w Tesco w Krakowie. Co prawda osoba, która mnie obsługiwała, próbowała odpalić pierwszy model, to w nim był akumulator niesprawny. To spytał się mnie ten Pan, czy może być jakiś inny (tego modelu było tam z 5 sztuk), więc wybrałem inny i działa. Z kolei kierowca, który przywiózł mi ten skuter, próbował go odpalić i nie odpalił, tłumaczył się, że ma śladowe ilości paliwa. Ja go co prawda odpaliłem i potem przez 10 minut nie mogłem odpalić, aż w końcu odkryłem przyczynę naszego wspólnego niepowodzenia 🙂 No cóż, jestem jeszcze zielony w tych sprawach, nie wiedziałem, że skuter nie odpali z rozłożoną podporą boczną 🙂 Wszystko gra, czasem jak rano odpalam skuter to jest problem, bo tylni hamulec hamuje, ale nie włącza lampy z tyłu. Przodni w tym czasie działa, pewnie coś nie styka. To nie jest jednak jakiś wielki problem, a w trakcie jazdy już chodzi prawidłowo, czasem tylko nie zaświeci się z tyłu lampa.

Odnośnie kontenerów – pracuje w magazynie rowerowym (skutery i quady też kiedyś były) i towar importowany jest z Chin. Rowery są w kartonach dobrze wypchane i ułożone, rzadko kiedy coś jest uszkodzone albo karton naderwany. Skutery były też skręcane na miejscu, bodajże przodnie koło i mniejsze elementy, ale całe wnętrze skutera było już w kupie.

Wolę dać 2000zł za nowy skuter chiński składany za talerz ryżu, niż kupić używkę za 2000zł, co ma przejechane z 10,000km. Ktoś nam może powiedzieć, że skuter jest bezawaryjny, wszystko chodzi, żeby nam go sprzedać, a to co on z nim robił i co w nim zmieniał to tylko on wie. I na starcie do wymiany parę elementów i dodatkowe wydatki.

Byle do 2000km, potem będzie odliczanie do 3000km bez awarii 🙂

Tesco daje ten skuter na gwarancji, która oczywiście nie obejmuje żadnych uszkodzeń spowodowanych przez użytkownika, wypadków na drodze oraz normalnego żużycia elementów skutera, do tego trzeba robić przeglądy co 300, 1500, 3000, 4500, 6000km. Za przegląd powiedzieli mi 200zł, więc zrezygnowałem. I ta gwarancja kończy się po 6000km – w ciągu 3 tygodni zrobiłem 1000, więc co miesiąc miałbym płacić po 200zł – według mnie nie warto. Co ma być to będzie, jak się coś zepsuje, to i tak mnie taniej wyjdzie.

Co do komentarzy typu „chińskie skutery są do niczego, wolę kupić markową używkę” to każdy ma swoje zdanie i każdy będzie chwalił swoje.

Pozdrawiam, czekam na pytania i życzę szerokiej drogi 🙂

• #28383 Odpowiedz
      Rugbyman
      Członek

Kilka dni temu byłem u sprzedawcy marki Kymco i widziałem jak wygląda skuter, który przyjeżdża od producenta w skrzyni. Wyglądał na bardzo dobrze zabezpieczony na czas transportu, zatem prawdą jest to, że skuterom i quadom podczas podróży w kontenerze nic nie grozi. Dodatkowo w większości był złożony, zatem poskładanie pozostałych elementów dla sprzedawcy nie powinno być problemem.

Z opinii naszych kolegów wynika, że w przypadku Rometów nie powinno być różnicy w jakości modeli z Tesco czy z salonu firmowego. Jedynie zdarzają się „pechowe” modele, które mają drobne lub bardzo drobne usterki, ale użytkownik, który ma zacięcie techniczne jest w stanie samodzielnie poradzić sobie.

Zgadzam się również z tym, że stosując zalecenia o terminowych przeglądach przy tańszych skuterach tracimy tylko kasę, bo stawki za serwis nie są proporcjonalne do przeprowadzonych czynności (czytaj. zdzierstwo) a wszystko można zrobić samemu. Jeśli gwarancja jest tylko do 6 tyś. km to pięć przeglądów i mamy połowę wartości skutera. Chyba lepiej zrezygnować z gwarancji a zainwestować np. w kask, ubranie i mieć rezerwę na płyny eksploatacyjne i części zamienne.

• #28402 Odpowiedz
      Suawek
      Członek

Napisałem artykuł o tym co możemy uzyskać od sprzedawcy pomijając gwarancję ale nie została jeszcze zatwierdzona przez Leszka.

Z czego wynikają różnice w jakości skuterów tego samego producenta?
      Ano z tego że czołowi producenci stosują drogie jak diabli laserowe maszyny cyfrowe o doskonałej dokładności zapewniające idealną powtarzalność przez to każdy skuter jest taki sam.
      Ekonomii nie oszukamy, jak skuter ma być tani to używane są tanie materiały (stopy o kiepskich właściwości) np. ZnAL zamiast aluminium bo tańszy oraz tanie maszyny a efekt jest taki że powtarzalności nie jest zachowana. Dlatego taki skuter to loteria, można trafić na bezawaryjny egzemplarz a można trafić totalny złom który lepiej i taniej zostawić w rowie przy drodze niż wozić co chwilę do serwisu.

• #28426 Odpowiedz
      Pietro
      Członek

Suawek, przesadziłeś z tym zostawianiem skutera w rowie…bo jeżeli nawet, zepsuje się ta „niepowtarzalna” część, zawsze można ją zastąpić tanią, chińską częścią dobrej jakości i skuter śmiga 😉

• #28446 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

WITAM

Naprawdę nie chciałem urazić właścicieli skuterów typu MADE IN CHINA,dla mnie nie ma naprawdę znaczenia kto na jakim skuterze jeżdzi,dla wszystkich dosłownie mam równy szacunek—A mój komentarz odnośnie kontenera,sztormu i Made in China ma służyć tylko i wyłącznie do tego „co może się stać-bezpieczeństwo” i jako tekst przykładowy-nie miałem nigdy na myśli złośliwości-Dla mnie czy ktoś jeżdzi skuterm za 1500 PLN czy za 15000 PLN-nie ma znaczenia-Pomimo to wszystkich tych co poczuli się urażeni-PRZEPRASZAM I SZEROKIEJ DROGI.

TAK APROPO—Czekamy na dalsze opinie odnośnie skutera –

ROMET ROUTER CITY LINE 50

(tak jak w temacie tego postu)

POZDRAWIAM
      🙂

Jimi
    • #28578 Odpowiedz
      filip1990
      Członek

Czy może ktoś wie jakie w tym skuterze są blokady prędkości ?

• #28592 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

Ja na moim skuterze wyciągne maksymalnie 65km/h z blokadą,i ma dobre przyśpieszenie na przykład przy ruszaniu na światłach w mieście.Do tego w czasie jazdy ma się wrażenie o szybkim i mocnym silniku.

Jimi
    • #28606 Odpowiedz
      filip1990
      Członek

Ale chodzi mi jakie blokady są w tym skuterze ( czy na przykład ten różwoy kabelek trzeba odciąć itp. )

• #28609 Odpowiedz
      Suawek
      Członek

Nie ma sensu niczego ciąć. Przewód wchodzi w przekładnię i idzie do elementu przy dzwonie sprzęgła. Wymontuj to, zwiń, zaizoluj i podczep gdzieś w środku i masz z głowy a w razie potrzeby przykręcasz.

• #28694 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Piotr_Wielew… napisał:

Ja na moim skuterze wyciągne maksymalnie 65km/h z blokadą,i ma dobre przyśpieszenie na przykład przy ruszaniu na światłach w mieście.Do tego w czasie jazdy ma się wrażenie o szybkim i mocnym silniku.

Odnoszę bardzo podobne wrażenia z jazdy, 60km/h to raczej taka stała prędkość przy dobrej nawierzchni, a na światłach to często podczas startu to samochody nie dawały mi rady 🙂

Dziś znów pojeździłem dość dużo bo około 100km, i mam prawie 1300km przejechane, postaram się może parę zdjęć wrzucić mojego skutera 🙂
      Zdarzył mi się też drobny wypadek, coś w rodzaju poślizgu i skuter walnął o ziemię bokiem i trochę go porysowałem, na szczęście wszystko działa.

• #28696 Odpowiedz
      filip1990
      Członek

krzynek91 a masz zdjęte blokady ?

• #28710 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

filip1990 napisał:

krzynek91 a masz zdjęte blokady ?

W skuterze nic nie było zmieniane, więc raczej nie są zdjęte. Podejrzewam, że bez blokad zamknąłby swój 80-kilometrowy licznik 🙂

• #28755 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

Popieram zdanie – KRZYNEK91 – na światłach w mieście to samochód stojący za mną już nie raz został daleko w tyle,przewaznie dogania mnie to auto ale na następnych światłach,licznik z blokadą zamyka się na 65 km/h-a żadnych blokad nie ściągałem.Przzyśpieszenie jest idealne a jazda poza miastem na dobrej drodze jest też miła szybka i sprawna.Co do ewentualnych poślizgów to wydaje mi się że można tego na stałe uniknąć poprzez wyczucie skutera,kierowania nim i drogi.

POZDRAWIAM

Jimi
    • #28778 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Piotr_Wielew… napisał:

Co do ewentualnych poślizgów to wydaje mi się że można tego na stałe uniknąć poprzez wyczucie skutera,kierowania nim i drogi.

To jest mój pierwszy motorower, trochę późno zacząłem przygodę z tym sprzętem i jeszcze dużo kilometrów muszę nadrobić, aby nabrać dobrego doświadczenia w tym zakresie 🙂

• #28833 Odpowiedz
      ads
      Członek

Mogę wyrazić swoją opinie o routerze 50 sport, sam mam taki, kupiony w 2010 r. w TESCO. Ma już przejechane 3180km i żadnej usterki. Nie liczę pęknięcia podstawki centralnej (z mojej winy). Dzisiaj zrobiłem nim 175 km. Od nowości nie miał ruszanego kopniaka :)Zresztą opinię może też wyrazić Hugo Boss bo dzisiaj ze mną śmigał.

[IMG]http://results.tester.netia.pl/flkufihmfb[/IMG]
    • #28850 Odpowiedz
      HugoBoss
      Participant

Potwierdzam,skuter całkiem fajny,ale jak mówisz ads mogli trochę inaczej wkomponować przedni reflektor i dać halogeny. Dziś spisał się świetnie jak na tak długą wycieczkę.

• #28871 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

NO I TYLKO ŻYCZYĆ KAZDEMU – SZEROKIEJ DROGI. 🙂

Jimi
    • #28872 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Faktycznie, trochę udręką jest jazda w nocy, światła są według mnie niewystarczające, a jazda i trzymanie długich świateł na niektórych odcinkach (na drodze pełno dziur) też nie należy do przyjemności. Rozkręcenie skutera z przodu jest proste i raczej nic nikomu nie pęknie, parę śrubek i to wszystko, zastanawiam się właśnie nad wzmocnieniem oświetlenia.

• #28896 Odpowiedz
      ads
      Członek

Tak można zamontować halogeny pytanie tylko czy akumulator będzie ładowany optymalnie. Wydaje mi się że będzie niedoładowany, halogeny jednak trochę jedzą prądu. Zresztą w swoim musiałbym zamontować dwa wiec aku na pewno nie wyrobi.

[IMG]http://results.tester.netia.pl/flkufihmfb[/IMG]
    • #28916 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

ads napisał:

Tak można zamontować halogeny pytanie tylko czy akumulator będzie ładowany optymalnie. Wydaje mi się że będzie niedoładowany, halogeny jednak trochę jedzą prądu. Zresztą w swoim musiałbym zamontować dwa wiec aku na pewno nie wyrobi.

Płaska bateria 4.5V, kable podciągnąć pod obudową i podłączyć pod przełącznik od świateł 😆 😆

Myślałem, że będzie po prostu ciut więcej palił skuter włączony, bo przecież akumulator ładuje się w czasie jazdy, no ale w sumie miałem prawo tak myśleć, bo dopiero co zaczynam przygodę z motoryzacją 🙂
      Ale te lampy podłączyć pod stan „2” na przełączniku w sensie, że „0” to wyłączone, „1” to światła dzienne, a „2” to na maksa ustawione światła. I będziesz korzystać z tego tylko np. w nocy, a w ciągu dnia będą wyłączone i akumulator się doładuje.

• #28932 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek
    • #28993 Odpowiedz
      filip1990
      Członek

Zastanawiam się czy dało by się zdjąć tą pokrywe śilnika która jest w schowku pod siedzeniem i czy wtedy bym mógł tam schować kask integralny ?

• #29020 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

filip1990 napisał:

Zastanawiam się czy dało by się zdjąć tą pokrywe śilnika która jest w schowku pod siedzeniem i czy wtedy bym mógł tam schować kask integralny ?

wchodzi nawet z tym, ale niestety trochę tak jakby „odstaje” siedzenie, pomimo tego, że schowek ma mało miejsca to i tak jest super, jest schowek z przodu (portfel i telefon dzięki temu mam blisko i mogę zawsze zerknąć na godzinę, gdy jestem na światłach lub na GPS) no i drugi plus – płaska podłoga – nieraz woziłem coś na niej, z przodu jest też hak (niby na kask, ale bardziej pasuje na siatkę z jakimiś zakupami czy towarem, którą potem obejmujemy nogami).

Możesz spróbować wykręcić to wieczko na silnik i powiedz koniecznie czy się zmieścił 🙂

• #29120 Odpowiedz
      filip1990
      Członek

No nie mogę tej pokrywy całkowicie odpiąć bo z jednej strony jest ona przyczepiona na stałe a nie chciałbym jej odrywać ;(
      A tak po za tym jak myślicie jeśli zerwę te nakleji ROUTER i te inne co są na skuterze to mogą się przyczepić do tego w serwisie ?

• #29121 Odpowiedz
      Sousek
      Członek

Filip- Na plastiki gwarancji nie masz więc śmiało możesz odrywać. Jedynym problem może być to, że jeżeli są one lakierowane to i będziesz musiał użyć suszarki żeby je zdjąć, ale także po tym jak je zdejmiesz pozostaną ci ślady w postaci małych wgłębień po owej naklejce 😡 Ta pokrywa raczej przyczepiona nie jest tam jest taki ‚ala zawias. W każdym bądź razie mój kolega ma Router City Line i mu integralny niestety do bagażnika nie wchodzi.

• #29122 Odpowiedz
      Kapuchon
      Członek

Raczej nie ale nie licz na to że te naklejki zejdą bez problemu jedną ręką. Takie naklejki jest bardzo ciężko zerwać bo są tak jakby lekko zatopione w plastik – przynajmniej u mnie jest tak jakby na pomalowany plastik były naklejone naklejki i dopiero wtedy warstwę ochronną – lakier bez barwny dla ochrony.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    • #29123 Odpowiedz
      filip1990
      Członek

Później zobacze o co chodzi z tymi naklejkami i dam znać 🙂

• #29278 Odpowiedz
      filip1990
      Członek

No i okazało się że jednak da się zdjąć tą pokrywe silnika w schowku i kask się mieści 🙂 ALe tak się zastanawiam czy mogę bez tej pokrywy jeździć albo jak zakryć tą diurę czymś płaskim nie takim jak ta pokrywa 🙁

• #29291 Odpowiedz
      filip1990
      Członek

CZy ktoś mógłby mi pomóc wymyśłeć jak tą dziure przykryć czy po prostu mogę ją zostawiać odkrytą podczas jazdy ?

• #29294 Odpowiedz
      Kapuchon
      Członek

Może zrób kilka zdjęć jak to wygląda.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    • #29320 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

filip1990 napisał:

CZy ktoś mógłby mi pomóc wymyśłeć jak tą dziure przykryć czy po prostu mogę ją zostawiać odkrytą podczas jazdy ?

Raczej nic się nie powinno stać, o ile nic poza kaskiem nie przechowujesz w schowku – silnik i tak jest odkryty, więc nie wpłynie to raczej ani na jego pracę, ani na inne elementy.

• #30458 Odpowiedz
      filip1990
      Członek

Siema to znowu ja , bo w sumie nikt mi nie odpowiedział tak jak bym chciał na pytanie JAKIE TEN SKUTER MA BLOKADY ? chciałbym je zdjąć mile widziane wskazówki i zdjęcia !

Z góry dziękuje !

• #30471 Odpowiedz
      madi
      Participant

Pewnie ma blokadę na tulei wariatora, możliwe że dyszę, CDI…

Router WS 50 2013
    • #30527 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

filip1990 napisał:

JAKIE TEN SKUTER MA BLOKADY ?

Na pewno ma na gaźniku, pod pokrywą jest śruba, znacznie poprawiło to przyspieszenie w moim skuterze, z resztą jeszcze się nie bawiłem, ale w końcu muszę się za to zabrać 🙂

Na liczniku jest już 2300km i skuter wciąż chodzi bezawaryjnie 🙂 oby tak dalej 🙂

• #30750 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

1100 kilometrów już wybiło na liczniku i żadnej szkody ani awarii.

POZDRAWIAM

Jimi
    • #30755 Odpowiedz
      Piotr_Wielewicki
      Członek

WITAM

Mam takie pytanko –

Ile paliwa spala skuter ROMET ROUTER CITY LINE 50 – 4 T na 100 kilometrów jazdy-Miasto i trasa-Jedna osoba i dwie osoby-Spokojna jazda i szybka jazda.

PROSZE O OPINIE

Jaką pojemność rzeczywiście ma bak paliwa ( producent podaje że 5,0 litrów ) ale jest to chyba więcej.

Jakie paliwo lepsze – PB 95 czy PB 98.

Proszę o odpowiedzi.

DZIĘKUJE I POZDRAWIAM.

🙂

Jimi
    • #30792 Odpowiedz
      Suawek
      Członek

Piotr_Wielew… napisał:

Jakie paliwo lepsze – PB 95 czy PB 98.

Te paliwa przeznaczone są do różnych konstrukcji. 98 się nie nadaje do skuterów.

• #30793 Odpowiedz
      Kapuchon
      Członek

Silnik to zapewne 139QMB więc to samo co u mnie i mój przy ostrej jeździe spala 2.2 na 100 więc twój powinien podobnie. Paliwo lej 95, 98 – nie opłacalne a różnicy nie ma. Co do pojemności baku to Ci nie odpowiem bo nie wiem ale skoro producent pisze 5L to pewnie tyle jest.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    • #34250 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Witam ponownie, po dłuższej przerwie.

Mój skuter zrobił już 3400km (w ciągu 2,5 miesiąca) i zaczęły się niestety pierwsze problemy. Otóż często jeździłem w towarzystwie quada, po lasach, piaskach, błotach i terenach raczej „ciężkich” i jadąc drogą asfaltową, nagle zacząłem tracić prędkość i skuter się zatrzymał i zgasł. Odpalił i działał tylko na minimalnych obrotach, jak mocniej pociągnąłem manetkę to go dusiło i gasł, dojechałem do domu jadąc jakieś 10-15km/h.

Zabrałem się za gaźnik, wyczyściłem go całego, chociaż miałem na początku z tym duży problem. O dziwo wszystko złożyłem i skuter odpalił (długo musiałem go odpalać – jakieś 15 sekund) i po podkręceniu obrotów (krańcowe położenie przepustnicy), chodził jak wcześniej. Pomyślałem – coś się pewnie zabrudziło w gaźniku. No i skuter działał jakieś 30-40km i znów to samo…

Wydaje mi się, że spowodowane jest to tym, że odpada blaszka z iglicy w gaźniku, przez co iglica opada na sam dół. Blaszka ta służy do regulacji wysokości iglicy i ma chyba 3 albo 4 poziomy (iglica). Niestety nie wiem jaki poziom był fabrycznie. Ja założyłem potem na 2 (wchodziło bez problemu) i wtedy spadło. Teraz jest na 3 i póki co to chodzi (po ok. 50km), jak znów padnie to dam znać.

Po tych zabawach, wydajność skutera bardzo zmalała. Odpala się go znacznie dłużej – zamiast 2-3sek. to 5-10, i jak go „zrzucę” z podpory głównej to obroty opadają prawie do zera, po czym powoli wraca do swoich obrotów.

Jak ktoś ma doświadczenie w takich sprawach, to proszę o pomoc 🙂

• #35403 Odpowiedz
      ZippPRO50
      Członek

to złom i wiem ze w najbliszym czasie ci sie rozwalate plastikowe opony ja sobie jade a ten mój złom pro50 gasnie i teraz jest na serwisie to ******* a ja jezdzic musze na brata Yamacha RS która sprawuje sie zaje*****

OTIS 2T
    • #35409 Odpowiedz
      degename
      Participant

ZippPRO50 napisał:

Yamacha RS

Jeszcze czegoś takiego nie widziałem.

• #35441 Odpowiedz
      Patrykk
      Członek

ZippPRO50 ,
      Bajki ciśniesz ciekawe, może z tym związana będzie Twoja przyszłość ?.
      YamaCha tak ?. Hieheheheh ..
      Stary , nie ma czegoś takiego jak Yamaha RS , jest Aprilia RS, ale ty za to jej pewnie nawet nigdy w życiu na oczy nie widziałeś ;-).

• #35446 Odpowiedz
      madi
      Participant

Yamacha hahaha. RS ?! What is it? Też o takiej nie słyszałem.

Router WS 50 2013
    • #35621 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Hmm pomimo tego gaźnika wciąż jestem zadowolony z tego skutera. Gdybym z nim jeździł na przeglądy, kosztowałoby mnie to trochę kasy, czwarty miesiąc to już jest, przejechane prawie 4000km – 3 wizyty w serwisie byłyby wymagane (wg gwarancji) czyli koszt 300-600zł. Ja jeszcze żadnego nie zrobiłem.

Gdyby nawet mi ten gaźnik rozsypał się w pył, to nowego mogę kupić za cenę do 100zł. Gdybym pojechał z moim skuterem do mechanika, to pewnie na jednej wizycie by się nie skończyło, i wydałbym dużo pieniędzy. Ja jednak zdecydowałem się wgłębić w ten temat, poczytałem trochę, i zabrałem się samemu za ten gaźnik. Słyszałem wokół dużo komentarzy typu „przecież ty się na tym nie znasz” – tak to sobie ludzie zawsze tłumaczą, a przecież mechanik też się kiedyś na tym nie znał. Zresztą… co mi szkodzi spróbować – na sprzęcie wartym poniżej 2000zł, zawsze się czegoś nauczę, a jak coś zepsuję, to będzie to koszt tak jak mówiłem około 100zł.

A jednak udało mi się z tym uporać i skuterek chodzi, miałem problemy z odpalaniem go i gasł, ale też się z tym uporałem i odpala w czasie 1 sek (zimny). A wy tymi swoimi „Yamachami RS” sobie szpanujcie, nie widzę w tym nic złego, w końcu jest to lepszy sprzęt. A jak wam się coś jednak popsuje (czego wam nie życzę) to jeździjcie po mechanikach i płaćcie za części warte tyle co mój skuter. Jestem zdania, że dla osoby, która zaczyna przygodę ze skuterami, kupno chinola to dobry pomysł, później kupując lepsze sprzęty, nieobce będzie mu działanie tego pojazdu i być może sam naprawi przyczynę awarii, czy to będąc gdzieś w trasie, czy w domu.

Pozdrawiam 🙂

• #35864 Odpowiedz
      snajper2
      Członek

Witam!

Mam na oku router city line 50 i grande lux. Powiedzcie który mam wybrać. Jadę któregoś z nich kupić w sobotę. Proszę o szybką odpowiedz.

• #36426 Odpowiedz
      don1205
      Członek

Witam.Jestem nowy na forum.Chciałbym powiedzieć(nie chcąc się chwalić),że trochę znam się na mechanice i gdyby coś chętnie pomogę.Teraz zakupiłem Romet Router City Line 50 i mam tylko takie pytanko jak kolega wcześniej-gdzie w tym skuterze są blokady.Konkretnie. Nie chodzi o to ,że się nie znam,ale zwyczajnie nie mam chęci szukania na oślep ,jeśli są ludzie ,którzy ten skuter posiadają i mogą udzielić pomocy.

Pozdro for All

Niech żyje patrzenie w lusterka!!!
    • #36444 Odpowiedz
      Kapuchon
      Członek

ZippPro50 ciśnie kity i myśli że wszyscy mu uwierzą a jakby tak pooglądać wszystkie napisane jego posty to sam sobie na wszystko zaprzecza. To taki cwaniaczek przez internet.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    • #36457 Odpowiedz
      Pietro
      Członek

Yamacha RS brzmi jak Jawosimson, albo Yamasaki.. 😀

• #36460 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

don1205, mogę powiedzieć, że jestem początkujący jeśli chodzi o skutery, ale wystarczy przecież obejrzeć na YT czy gdziekolwiek na internecie, gdzie są jakieś blokady w skuterach 50cc, chińskich. Albo po prostu blokady w silniku 139QMB. A jeśli znasz się trochę na mechanice, to rozkręcisz swojego nowego kolegę i zbadasz czy aby na pewno jej tam nie ma. Ja osobiście znalazłem tylko śrubkę w gaźniku pod pokrywką, która to (tak mi się wydaję po zapoznaniu się z silnikiem) ogranicza iglicę w gaźniku, aby przepustnica nie mogła otworzyć się do końca.

3 blokady, które najłatwiej ściągnąć, może to zrobić nawet w sumie ktoś kto się nie zna – śrubka w gaźniku, filtr paliwa, moduł CDI.
      O śrubce już pisałem, filtr paliwa rzeczywiście jest malutki, a na allegro nie trudno kupić za parę groszy (5zł) większy filtr. To ten biały „dzwonek”, który widać z tyłu. Co do modułu CDI to wydaje mi się, że jest on zablokowany – czuję, że skuter mógłby osiągnąć większą prędkość, ale licznik po prostu „zatrzymuje się” przy ~60km/h. Moduł taki kosztuje ok. 20zł, znajduje się on tam, gdzie trzymacie nogi, przy akumulatorze – trzeba kupić jednak ten właściwy, różnią się one ilością pinów.

Oczywiście przestrzegam przed przepisami prawnymi dotyczącymi ściągania blokad ze skutera, które to powodują, że nasz skuter nie jest już motorowerem, tylko motocyklem (>50cc), z czego wynika konieczność posiadania prawa jazdy kat. A.

• #36484 Odpowiedz
      don1205
      Członek

Masz rację,jednak mi bardzo zależałoby aby ktoś jednoznacznie powiedział tu i tu w tym miejscu w tym skuterze znajduje się blokada i już. Poprostu szkoda mi rozbierania wszystkiego. Wystarczy ,że ktoś ze 100% pewnością jest ta blokada tu i tu zdejmujesz ją tak i tak.

• #36967 Odpowiedz
      don1205
      Członek

Sorki ,że jeden post pod drugim,ale mam jeszcze pytanko do krzynek91: blokadą w gaźniku ,w naszym routerze city line ,jest ta nakrętka pod dekielkiem gaźnika? Pytam bo pierwszy raz się spotykam z takim chińskim wynalazkiem…

• #36979 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Z początku jako zupełny amator, odkręciłem tą śrubkę, bo widziałem filmik na YT. I poczułem różnicę w przyspieszeniu, szybciej się zbiera. Nie bardzo wiedziałem co i jak działa, teraz mogę powiedzieć, że ta śruba ogranicza wysokość iglicy.

Im bardziej śruba wykręcona – tym niżej będzie iglica najwyżej, w miarę wkręcania – iglica ma „większe pole do popisu” 🙂 Ja ją zupełnie wykręciłem.

• #37004 Odpowiedz
      don1205
      Członek

I tylko tyle blokad znalazłeś tak? Jakie osiągi ma obecnie twój sqt?
      Dzięki za pomoc

• #37015 Odpowiedz
      don1205
      Członek

Krzynek91 ,a wogóle uporałeś się ze swoim City Line?

• #37083 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Uporałem się z gaźnikiem i chodzi 🙂 Dochodzi już prawie 4,500km, właśnie sprawdzam spalanie i jest w granicach 3l/100km.

Póki co to nie ściągałem reszty – nie kupiłem jeszcze filtru paliwa i modułu, ale je zakupie i dam znać w przeciągu kilku dni. Najwięcej miałem na liczniku 75km/h, trochę z górki zjeżdżałem. Ogólnie na przyspieszenie nie narzekam, do 50km/h zbiera się dosyć szybko, ścigacz to w końcu nie jest ani jakaś 250-tka, więc nie ma co liczyć na jakąś niesamowitą moc, ale naprawdę nie ma co narzekać na ten skuter. Dla mnie ważne, że nie brzęczy jak pszczoła 🙂

A właśnie – zdarzyła mi się straszna awaria ostatnio – spaliła mi się mała żaróweczka od świateł dziennych 🙂 Też sobie sam ją wymienię, bez pomocy mechanika i narażania się na niepotrzebne koszty.

Pozdrawiam skuterowców 🙂

• #37156 Odpowiedz
      don1205
      Członek

Koniecznie napisz,czy dał coś nowy moduł CDI , osobiście wydaje mi się,że nie ma on większego wpływu na osiągi naszego Routera ,ale mogę się oczywiście mylić. Pozdro for All

• #37221 Odpowiedz
      don1205
      Członek

Mam jeszcze takie pytanko ,bo nie jestem pewien: miejsca w kloszach,które są pod żarówkami kierunkowskazów ,mogą posłużyć do zamontowania tam LED?? Jak uważacie?

• #38407 Odpowiedz
      DjKamil
      Członek

Witam,
      dzisiaj na groupon.pl pojawiła się oferta omawianego na forum skutera ROUTER CITY LINE 50.

Poszukałem trochę i stwierdziłem, że zniżka która tam widnieje jest mocno przekoloryzowana. Czy produkt jest może dostępny w sklepach typu Real, Tesco itp?

Nie znalazłem także informacji dt. spalania na 100, ani pojemności silnika. Jak jest z Waszymi kosztami (tygodniowymi/miesięcznymi) ponoszonymi na jeździe tym skuterem?

Warto angażować się w tą promocję czy poszukać czegoś w jakimś innym sklepie?

(1949 zł z kosztami wysyłki, zamiast 2787 zł).

Pozdrawiam.

• #38457 Odpowiedz
      don1205
      Członek

Ja osobiście nie ufam w przesyłki sprzętów typu skuter,to delikatna rzecz ,a wiemy jak to podczas transportu bywa…
      W Warszawie na Markach w Realu jeszcze da radę chyba kupić.
      Jeśli chodzi o koszty utrzymania Routera City Line’a to jeżdząc naprawdę sporo wydatki na paliwo nie są aż tak wielkie oscylują u mnie w granicach 20zł tygodniowo.To kwestia pokonywanych kilometrów,ale zapewniam ,że nie pali dużo.Olej silnikowy to kwestia jakichś 30zł przy dobrym wietrze:) Pojemność 50cm3.

Kupuj go,puki co mnie nie zawiódł;)

• #38524 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

20zł to ja mam w 3 dni, więc nie wydaje mi się, żeby „jeżdżąc naprawdę sporo” spalić tylko ok. 4l 🙂

Prowadzę sobie takie drobne statystyki spalania i po 6 tankowaniach średnie spalanie wynosi u mnie 3,09l/100km. Powinno być ok. 3,00l/100km, ale raz zdarzyło mi się zatankować paliwo na dość kiepskiej stacji, po którym spalanie wyniosło 3,52l/100km.

5,000km za pasem 🙂 Jeszcze niecałe 1000km i skończy mi się gwarancja (której i tak nie mam, bo nie robię przeglądów), która przewidywała zrobienie 6 tys. km w rok, ja ten wynik będę mieć w 4 miesiące. Do zimy może uda mi się zrobić przebieg w granicach 7-8 tys., o ile nie wystąpi żadna awaria.

Jak już pisałem wcześniej, sam zakupiłem skuter w Tesco, za 1800zł i był bezpłatny dowóz.

Pozdrawiam 🙂

• #38837 Odpowiedz
      chilibad
      Członek

Sprzedałem piaggio zip który ciągle się psuł.Obecnie czekam na zamówionego routera city line zdecydowałem dopiero po przeczytaniu wszystkich postów.WIELKIE DZIĘKI.PS zegary w routerze są takie same jak w piaggio.

• #38839 Odpowiedz
      mateusz0077
      Członek

Cześć też mam City Line i moge powiedziec gdzie dokładnie sa blokady. A z reszta co mi szkodi gaźnik moduł cdi i to wszystko i predkość wzrosła z 60 realnych do 80 ale trzeba sie pochylić a i jedyna wady w skuterze to peknieta tarcza predkosciomierza 🙂 i rozchodzace plastiki

• #38855 Odpowiedz
      don1205
      Członek

Mateusz0077
      Czy moduł trzeba wymienić na nowy,odblokowany,czy jak w Zipp’ie Vaporze ,odłączyć kabelek ??

• #38995 Odpowiedz
      mateusz0077
      Członek

Niestety na nowy aha nie kupujcie z radiatorami bo wam nie wejdzie obok akumlatora a najlepszymi modułami sa za 10-20 zł

• #39041 Odpowiedz
      don1205
      Członek

Spoko dzięki za pomocny wpis.Fajnie,że jest jakaś społeczność posiadaczy City Line’a ;D

• #39147 Odpowiedz
      don1205
      Członek

Moglibyście jeszcze powiedzieć jaki moduł mamy w Routerze City Line? Na 5 czy 6 pinów,albo jak ktoś już ma odblokowany moduł niech poda link na allegro i napisze o wrażeniach z jazdy po wymianie CDI.

• #39594 Odpowiedz
      mermi
      Participant

Witam!
      Dla zainteresowanych – w ten weekend jest promocja w Realu na skutery (-30%) i tenże skuter kosztuje niecałe 1500zł 🙂
      Pzdr
      Bartek

• #40029 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Witam.

Odnośnie planowanej zmiany modułu CDI i filtru paliwa – wymieniłem oba elementy – moduł CDI racing, taki niebieski z radiatorem, odblokowany. Nie czuję znacznej różnicy ani w prędkości ani w przyspieszeniu. Moduł 6-pinowy. Podejrzewam jeszcze blokadę na wariatorze i wydechu.

Dochodzi już 6000km, niedługo minie gwarancja skutera. Dobrze, że nie wydałem ani grosza na przeglądy, staram się sam o to dbać lub pytam kogoś znajomego, kto ma doświadczenie w tych sprawach o to czy wszystko ok.

Niestety zbagatelizowałem to, że spaliła mi się żarówka postojowa i przez to poszły wszystkie 3 przodnie. Wie ktoś gdzie można kupić tą dużą żarówkę z przodu?

• #40106 Odpowiedz
      don1205
      Członek

racing-planet.pl tu może znajdziesz,a tak w ogóle to może uda się kupić na zwykłej stacji benzynowej ,jeśli będzie w miarę wyposażona?

A za ile kupiłeś moduł? Ktoś wcześniej polecał te tanie moduły po 10-20zł? Bo nie zawsze moduły dają jednakowe efekty.Inny da ci 5km/h a inny nic

• #40109 Odpowiedz
      don1205
      Członek

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-%C3%85%C2%BBarowka-bilux-4540w-gniazdo-ba20d-p-9688-1.html?cPath=26158_20654_20658&sessID=8bcf037b7eb86cfde696d9d8a720b5b0 chyba to taka o ile się nie mylę i dobrze Cię zrozumiałem krzynek91

• #40239 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Tak, właśnie o tą żarówkę mi chodziło 🙂 I nie ma takiej na stacji niestety, nawet ta jest mocniejsza, a narzekałem na słabe światło trochę, więc przyda się 🙂
      Moduł był faktycznie niedrogi.

• #40250 Odpowiedz
      don1205
      Członek

W razie czego to na tej stronce co podałem są praktycznie wszystkie części do praktycznie wszystkich skuterów.
      Ja zamieniłem moduł z innego skutera do swojego tak na próbę ale różnicy nie zauważyłem…Niech ktoś poda link na allegro do dokładnie takiego jaki sam kupił

• #40258 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

http://allegro.pl/modul-cdi-skuter-4t-racing-tuning-odblokowany-i1701766897.html

proszę bardzo 🙂

Ja mam pytanie do posiadaczy tego skutera – czy ktoś miewał jakieś większe problemy z nim? jakieś awarie? Jeśli tak, to na jakim przebiegu.

• #40260 Odpowiedz
      don1205
      Członek

Dzięki ,ale Tobie ten moduł wiele nie pomógł miałem na myśli kogoś kto kupił moduł i ma widoczne efekty,ale tak czy siak dzięki:D

• #41366 Odpowiedz
      don1205
      Członek

Heej no co tak cicho tutaj?

• #41819 Odpowiedz
      don1205
      Członek

krzynek91
      Nie ma blokady na wariatorze czy w wydechu…Myślę raczej,że źle dobrałeś moduł do swojego Routera. Blokadami są śrubka w gaźniku i zablokowany moduł CDI,jednak sztuką jest dobrać dobry moduł CDI który będzie pasował pod względem wtyczek i faktycznie podniesie osiągi naszego skuterka a konkretnie zwiększy obroty silnika (zablokowany moduł generuje obroty na poziomie 6,200 obrotów).
      Sam obecnie szukam ludzi ,którzy rozblokowali naszego Routera ,żeby wskazali jednoznacznie jaki moduł kupili.

• #41840 Odpowiedz
      piter121321
      Członek

Witam, mam pytanko dotyczace skutera CPI POPCORN, jechalem nim i nagle kolo mi sie zblokowalo, wiem ze skonczyl mi sie olej w przekladni czy to zblokowanie kolo to jest tylko brak oleju czy cos innego ? Z gory dziekuje

• #41842 Odpowiedz
      Kapuchon
      Członek

Po 1 to nie pisz gdzie Ci wygodnie tylko załóż swój temat. Silnik odpala czy nie ? Jeśli nie i koło się zablokowało to silnik się zatarł. Jeśli silnik działa normalnie a koło się nie rusza to coś się musiało stać w samym przeniesieniu napędu. Powiedz mi jak mógł Ci się skończyć olej w przekładni ? Olej w przekładni się wlewa i będzie on tam do czasu aż go nie spuścisz. Jeśli chodziło Ci jednak o olej w silniku i koło się zablokowało to zatarłeś silnik.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    • #41843 Odpowiedz
      madi
      Participant

Mógł się skończyć olej w przekładni gdyby simmering padł i wtedy olej wyciekałby… Innej opcji nie ma 😉

Router WS 50 2013
    • #41844 Odpowiedz
      piter121321
      Członek

Wiem „kapuchon” zalozyl bym temat ale nia bardzo wiem jak, dopiero co zalozylem tutaj konto zeby sie troche dowiedziec na ten temat . Silnik chodzi normalnie ale kolo jest jakby ciogle zblokowane, nie da sie go zakrecic wg ..

Ja tez nie stoje w korkach !

• #41867 Odpowiedz
      don1205
      Członek

A mi ktoś potrafi pomóc?

• #42135 Odpowiedz
      Mr_Groch
      Członek

Dokladnie, takze szukam sposobu na odblokowanie modulu w City Line.

PS. Nie jest mozliwe odblokowanie przez rozlaczenie kabelka?

• #42139 Odpowiedz
      MichalWujak
      Członek

Rozłączenie kabla tylko w skuterach, które mają czujnik liczący obroty dzwonu sprzęgła. W innych nic nie zrobisz, bo moduł ma taką a nie inną mapę zapłonu.

• #42140 Odpowiedz
      don1205
      Członek

Taaa i teraz weź człowieku moduł dobry dopasuj

• #42156 Odpowiedz
      mermi
      Participant

Osobiście zastanawiałem się nad modułem Naraku, tylko cena jest delikatnie wyższa niż tych no-name’ów z allegro… http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-modul-zaplonowy-odblokowany-naraku-139qmbqma-p-2851-1.html

Btw, w moim city line ostatnio coś kiepsko działa starter. Na początku normalnie po wciśnięciu uruchamiał się rozrusznik, a obecnie muszę go dłużej przytrzymać by w ogóle zaczął kręcić. Tak jakby coś nie kontaktowało we włączniku. Natomiast z samym odpaleniem nie ma najmniejszych problemów, sekunda i silnik pracuje.

• #42177 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

mermi – rozrusznik ci nie startuje w ogóle, czy po prostu słyszysz jak skuter się tak męczy przy odpalaniu? bo jak tak to wina gaźnika i trzeba go uregulować. Ja sobie radze tak, że delikatnie manetkę przekręcę i startuje, tylko z tym trzeba uważać, żeby na zimny silnik nie dawać za dużych obrotów.

• #42178 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

aa wybacz, nie przeczytałem dokładnie ostatniego zdania, mój komentarz zbędny w takim razie 🙂

• #42200 Odpowiedz
      don1205
      Członek

mermi
      delikatnie droższy?? żartujesz…;)

• #42235 Odpowiedz
      mermi
      Participant

Wczoraj przy pomocy kumpla postanowiłem przebadać problem startera. Częściowo porozkręcaliśmy plastiki tak by można było dostać się do złączki startera oraz okablowania przy nóżce bocznej. Blokada zapłonu przy nóżce okazała się sprawna, natomiast definitywnie coś nie tak było ze starterem, gdyż zwieranie na sztywno kabli nic nie dawało – zero reakcji. Tak więc głównym podejrzanym został przekaźnik, lecz z racji braku czasu (zrobiło się już ciemno) a przede wszystkim odpowiedniej wiedzy, postanowiliśmy zrezygnowani skręcić wszystko i co najwyżej w najbliższym czasie udać się do serwisu. I teraz niezłe zdziwko… Skręciliśmy wszystko, biorę się za odpalenie skutera i… tadam! Starter zadziałał idealnie:) Wykonałem jeszcze parę prób odpalenia i za każdym razem działało bez najmniejszego zająknięcia. Normalnie jakaś magia.

Ale… Żeby nie było tak pięknie i cudownie, to okazało się jakim jestem debilem, bo rozkręcanie plastików przy kierownicy zacząłem od śruby, która jak się okazało służy do regulacji lampy:) I w związku z tym mam prośbę do posiadaczy city line’a:) Czy ktoś z Was mógłby sprawdzić w jaki sposób jest mocowana ta śruba? Skręcając kierownicę maksymalnie np w lewo, da radę wsadzić palce pod plastik i wymacać od spodu. Bo teraz nie wiem czy ta śruba miała od wewnątrz jakąś nakrętkę która ją trzymała, czy może jakoś inaczej to było rozwiązane. Na tą chwilę mam śrubę, mam sprężynę ale nie wiem jak to powinno być zamontowane, gdyż teraz śruba nie ma żadnego mocowania i przy jeździe najpewniej by wypadła. Z góry dziękuję:)

• #42258 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

@mermi nie wiem czy o to Ci chodzi, ale spójrz:
      http://img51.imageshack.us/img51/9343/blaln.jpg

Czarne to jest rama skutera, tam gdzie jest dziura na śrubę, powinny być dwa takie mocowania obok siebie. Proponuję najpierw umieścić pomiędzy nie sprężynę (czerwone), nie jest to łatwe. Żółte to jest taka jakby nakrętka miedziana, zielone to ta długa śruba. Śruba musi mieć główkę od przodu skutera, jest tam miejsce zrobione na tą śrubę. Wkładamy ją przez to wszystko, tak jak na obrazku. W miarę przykręcania, sprężyna się uciska, powodując zwieranie tych dwóch czarnych metali, przez co klosz z żarówką powinien opadać w dół.

Jest tak przynajmniej teoretycznie, od początku tego skutera mam problem z długimi światłami, mianowicie nie oświetlają mi asfaltu, tylko świecą mniej więcej 45 stopni w górę, np. w drzewa. Ktoś wie jak to ustawić dobrze?

P.S. Co do tych dwóch czarnych miejsc na śrubę, to jedna z nich jest od klosza a nie od ramy skutera.

• #42818 Odpowiedz
      Mr_Groch
      Członek

Odswiezajac temat… Ktos moze juz dal rade odblokowac modul City Line (znalezc pasujacy i dajacy realne korzysci)?

• #42820 Odpowiedz
      mermi
      Participant

Dzięki krzynek91 za pomoc 🙂 Na razie nie chce mi się ponownie rozbierać ramy, więc pojeżdżę tak jak jest…

Btw, po ostatnim tankowaniu na bp zaobserwowałem całkiem częste gaśnięcie silnika tuż po zatrzymaniu po przejechaniu dłuższego odcinka (ok 1km). Do tego natychmiastowa próba odpalenia nie daje rezultatu i trzeba troszkę dodać gazu, żeby załapał. Co ciekawe przy krótkich odcinkach (300-400m) nigdy nie gaśnie. I teraz nie wiem czy to kwestia kijowego paliwa, czy może gaźnik wymaga delikatnej regulacji wolnych obrotów? Jedną regulację już robiłem zaraz po zakupie, bo był źle ustawiony i za każdym razem gasł na wolnych obrotach.

A i jeszcze tak z ciekawości zapytam – jaką macie prędkość max po odblokowaniu gaźnika? Bo mój się rozpędza tak do licznikowych 65km/h (wg gps-a jest to niemal 60km/h). I tak się zastanawiam czy wymiana modułu cokolwiek da, gdyż wykonałem test z maksymalnym odkręceniem manetki przy skuterze ustawionym na stopce centralnej, i jakoś nie zauważyłem by na końcu ucinało obroty…

• #42844 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

@mermi, sam sobie po części odpowiedziałeś. Sprawdź najpierw paliwo, tzn. następnym razem zatankuj na lepszej stacji. Ale jestem zdania, że to jednak kwestia regulacji gaźnika, zawsze możesz tylko delikatnie śrubką od manetki przekręcić. Pojeździj nim aż go zagrzejesz, postaw go na podstawkę centralną, niech chodzi sobie na wolnych obrotach i przy włączonym silniku zdejmij pokrywkę w bagażniku.

http://images49.fotosik.pl/1094/4d43f04b7b00d904med.jpg

Na czerwono zaznaczyłem śrubkę, która określa minimalne położenie manetki. Jeśli koło kręci Ci się na wolnych obrotach na podstawce – to znak, że powinieneś skręcić delikatnie obroty (odkręcić śrubę). Przy za bardzo odkręconej śrubie silnik będzie chodził tak wolno, że aż zgaśnie – raczej nic się nie stanie. Też mam czasem kłopot z odpaleniem, tzn. aby uniknąć długiego odpalania (3-5 sek.), po prostu bardzo delikatnie przekręcam manetkę, aż załapie obroty silnik i wtedy staram się go opuścić od razu, albo stopniowo (jeśli po nagłym opuszczeniu gaśnie). Należy uważać, żeby zimny silnik nie pracował sobie nagle na maksa.

• #45460 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

10,150km przejechane od kwietnia i wciąż idzie w górę 🙂 ktoś jeszcze porusza się swoim City Line’m po drogach?

Miałem w końcu jedną większą awarię – ale to tylko i wyłącznie przez to że sam tego nie dopilnowałem – przy ok. 8,500km pękł pasek napędowy, na szczęście jeszcze tego samego dnia wróciłem skuterem, stało się to w dobrym miejscu i trafiłem na dobrych ludzi 🙂

• #45757 Odpowiedz
      LuxMot
      Członek

Mr_Groch napisał:

Dokladnie, takze szukam sposobu na odblokowanie modulu w City Line.
      PS. Nie jest mozliwe odblokowanie przez rozlaczenie kabelka?

Po co zabierać się za odblokowanie modułu i wycinanie kabelków jak blokada jest zupełnie gdzie indziej.

Co do tematu wiodącego postu City Line 50 to jeden z lepszych do tej pory ROuter z którym miałem do czynienia. Jest nieco droższy ale spowodowane jest to tym że skuter pochodzi z dobrej chińskiej fabryki a co za tym idzie wykonanie jest zdecydowanie lepsze.

• #46048 Odpowiedz
      Stiopa
      Członek

Witam wszystkich. Jestem tu nowy i od maja jeżdżę czarnym Routerem City Line 50 z tesko. Do tej pory zrobiłem ok. 4000km. Gwarancję zlekceważyłem i od początku wszystko robię sam. W tym czasie awarii uległy: linka i napęd licznika, żarówka pozycyjna przednia, przerywacz kierunków i ostatnio kranik paliwa (koszt części to ok.50zł). Pękł również plastik przy wlewie paliwa. Po pierwszych kilometrach okazało się, że przedni hamulec trzyma, a tylny nie bardzo hamuje. Sytuacja opanowana w pół godziny przed blokiem. Przy przeglądzie po 300km wyregulowałem łożysko główki ramy, gdyż miało nadmierny luz. Spalanie oscyluje ok 2,5 -2,7l/100km, a mam 180cm wzrostu i ok 80kg, no i odblokowany gaźnik;)
      Gdyby ktoś poważnie zastanawiał się nad Citylinem to pamiętajcie: CZARNE SĄ BARDZIEJ MĘSKIE, ALE TO CZERWONE SĄ SZYBSZE !!! (sprawdzone )

• #46056 Odpowiedz
      dychul
      Participant

Pomijając żarówki to trochę awarii przytrafiło się tobie jak na nowego skuta.

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/35595] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/35595/icon3.png[/IMG][/URL]
      [URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/35599] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/35599/icon3.png[/IMG][/URL]
      [URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/61978] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/61978/icon3.png[/IMG][/URL]
    • #46083 Odpowiedz
      Stiopa
      Członek

Kranik zaczął świrować, jak założyłem samochodowy filtr paliwa. Może przypadek, może przyczyna- nie wiem. Kolega ma identycznego ( tylko czerwonego) z praktycznie takim samym przebiegiem i takie same usterki ( oprócz przerywacza) wystąpiły z dokładnością 100km. Jemu za to zgnił kabel od świecy i pękła zapinka iglicy.

Awaria to jest jak się nie da jechać- to są drobne usterki

• #46088 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

@Stiopa, faktycznie dużo masz tych awarii a zrobiłeś dosyć mały przebieg. Ja mam od kwietnia skuter i mam zrobione 10600km i wciąż jeżdżę. Miałem dwie awarie – pierwsza to gaźnik – spadała iglica i skuter jechał 5-10km/h, na szczęście uporałem się z tym sam – ustawiłem na innym poziomie iglicę. Natomiast druga awaria poważniejsza – przy ok. 8500km pękł pasek napędowy, na szczęście dobrze wszystko się skończyło i jeżdżę dalej.

Niestety powracają problemy, chyba z gaźnikiem. Jadąc szybko (dzieje się to rzadko, gdzieś co 2 dni), nagle zaczyna „mulić” silnik, tak jakbym nacisnął hamulec i dość mocno skuter zwalnia. Prawdopodobnie iglica opada, ograniczając dostęp powietrza albo tłok się blokuje (ale to raczej nie, bo myślę, że momentalnie zatarłby się silnik). Po chwili ustaje i podobne ataki mogą się przytrafiać przez parę minut, na dużych prędkościach (oczywiście jak na skuterek 😀 50-60km/h).

• #46099 Odpowiedz
      Stiopa
      Członek

Jeśli jeździsz na deszczu i trzymasz skuta pod chmurką to prawdopodobnie zgnił ci przewód od świecy. Wyjmij schowek i obejrzyj ten przewód. Przewód jest w takiej plastikowej koszulce. Jeśli z koszulki wyleje się woda to na pewno będzie to. W takiej sytuacji rozetnij i wywal ową koszulkę wytrzyj papierem przewód i wysusz suszarką. powinno pomóc. Przewód jest jednym elementem z cewką więc nie próbuj go z niej wyciągać!
      Iglica raczej nie powinna sama podnosić się i opadać. Po to jest ten plasticzek, spinka i sprężyna, żeby iglica była ustalona względem przepustnicy.

• #46130 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

@Stiopa, sprawdzę tą świecę, sprawdzę jeszcze gaźnik i iglicę, filtr powietrza i pasek napędowy. Mam nadzieję, że to nie jest pora na cylinder 🙁

A propo iglicy to właśnie po tym jak nagle zaczęło dusić skuter i jechał 5-10km, to zawsze iglica leżała na samym dole gaźnika, a spinka gdzieś obok, w środku.

Później objawiało się to tym, że jadąc szybciej i potem puszczając manetkę i znów przekręcając ją mocno, chwilę dusi silnik i potem jedzie normalnie (ale spinka nie odpada).

• #46151 Odpowiedz
      Stiopa
      Członek

@krzynek91, kumpel zapinkę iglicy zrobił ze spinki do włosów i jest „lepsza niż fabryczna” 😉

Trochę się zrobiło nie na temat, a więc małe podsumowanie.

W mojej ocenie Router Cityline 50 to dobry skuter. Na plus trzeba zaliczyć ładną, w mojej ocenie stylistykę przodu, i tarczowy hamulec z przodu. Małe spalanie (ok.2,7l/100) i niezła dynamika to kolejne atuty. Aluminiowe felgi dobrze znoszą jazdę po warszawskich i okolicznych dziurach. Zawieszenie początkowo bardzo twarde już się „wyrobiło” i jest lepiej. Małe wymiary sprawiają, że jest trochę ciasno (mam180), ale za to lawirowanie między autami jest dziecinnie łatwe. Mimo drobnych usterek, nigdy nie zawiódł. Jeśli nie tracimy czasu i pieniędzy na serwisy i robimy wszystko sami sprzęt jest godny polecenia.

• #46152 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Zawsze można co roku kupować nowy skuter, bo cena jest naprawdę mała XD oczywiście mam nadzieję, że 10700km które mam obecnie, to jeszcze nie wszystko na co go stać i dociągnę do 20000 🙂

Przeczyściłem filtr powietrza, uzupełniłem olej do silnika (było minimum na wskaźniku), niestety nie mogłem sobie pozwolić na wymianę, zresztą robiłem to na ok. 8500km, więc przewiduje wymieniać go na 12000. Co do świecy, to przewód jest w porządku, czysty i suchy, pod gumową osłoną.

Ciężko jest dostać się do świecy, a co dopiero ją odkręcić. Wymaga to zdjęcia plastikowych osłon na cylindrze. A to nie jest takie łatwe i wymaga odkręcenia wieelu śrubek i do tego owiewek. Zobaczymy czy jutro przydarzą się podobne problemy, skręciłem też obroty minimalne na manetce.

Ilu z Was wciąż porusza się jednośladem? 🙂 Jutro u mnie -6 nad ranem – ja dam radę, pytanie czy skuter też wytrwa 🙂

• #46161 Odpowiedz
      Stiopa
      Członek

Ja na razie hasam. Ostatnio jechałem przy -6. skut zapalił elegancko i nie było źle. trasa jak zwykle 20km. Najgorzej nie lubię mgły i wilgoci ok 0st. jak para zamarza na szybce kasku.

Co do świecy, to ściągasz fajkę i odkręcasz kluczem z fabrycznego zestawu. Luzujesz kluczem i wykręcasz palcami. Z powrotem tak samo. Wystarczy wyjąć schowek.

Co do zmiany oleju, to bardzo rzadko go zmieniasz. Producent zaleca wymianę co 1500km. Skuterowe silniki pracują głównie na wysokich obrotach i z dużym obciążeniem. Wiadomo, Przy tak nędznym filtrowaniu i smarowaniu wału jedynie rozbryzgiem, uważam, że jest to uzasadnione. Ja zamontowałem magnes pod sprężyną filtra oleju. Nie znalazłem na nim co prawda takich wiórów jak w zaporożcu, ale taki jakby metaliczny szlam to i owszem.

• #46162 Odpowiedz
      Stiopa
      Członek

Ja na razie hasam. Ostatnio jechałem przy -6. skut zapalił elegancko i nie było źle. trasa jak zwykle 20km. Najgorzej nie lubię mgły i wilgoci ok 0st. jak para zamarza na szybce kasku.

Co do świecy, to ściągasz fajkę i odkręcasz kluczem z fabrycznego zestawu. Tzn. luzujesz kluczem i wykręcasz palcami. Z powrotem tak samo. Wystarczy wyjąć schowek.

Co do zmiany oleju, to bardzo rzadko go zmieniasz. Producent zaleca wymianę co 1500km. Skuterowe silniki pracują głównie na wysokich obrotach i z dużym obciążeniem. Wiadomo, PEŁEN GAZ CAŁY CZAS. Przy tak nędznym filtrowaniu i smarowaniu wału jedynie rozbryzgiem, uważam, że jest to uzasadnione. Ja zmieniam olej zgodnie z instrukcją. Dodatkowo zamontowałem magnes pod sprężyną filtra oleju (miedzy sprężyną, a korkiem) . Nie znalazłem na nim co prawda takich wiórów jak w zaporożcu, ale taki jakby metaliczny szlam to i owszem.

• #46203 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Na początku zmieniałem co 1500km, ale im większy ma przebieg, to robię to trochę rzadziej, co 2-3 tys. km. Na początku też miałem trochę takich opiłków na korku, na kolejnych wymianach już nic nie było albo śladowe ilości.

Niestety dalej „muli” skuter… i staje się to czasem nie do wytrzymania. Oprócz tego, skuter drży, trzęsie się po prostu cały, zwłaszcza jak stoję na światłach na wolnych obrotach. Słychać ten „trzaski” czasami, w trakcie jazdy. Jeszcze jutro pojadę normalnie, ale obawiam się, że w piątek odwiedzę mechanika. Nie chciałbym pewnego dnia zatrzeć silnika przy 60km/h i mieć przy takiej prędkości zblokowanego koła. Do tego dzisiaj męczył się strasznie, chodził normalnie, ale chwilami ledwo 50 wyciskał (tak jakbym hamował i jednocześnie gazował).

Jeśli ktoś miał podobne problemy, proszę o pomoc. Tak myślę, że jakby to była świeca, to albo działoby się to cały czas, albo w ogóle nie odpalałby.

• #51143 Odpowiedz
      K500
      Członek

Witam. Mam problem. Dzisiaj pierwszy raz odpaliłem mojego skutera po zimie. Podczas jazdy próbnej skuter przy gwałtownym przyspieszaniu przerywał.
      Proszę was o pomoc!

Pozdrawiam

• #51813 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

@K500 – Wydaje mi się, że może to być wina filtru powietrza/paliwa i to należałoby wymienić/wyczyścić. Nowy filtry kupisz nawet za 1-10zł, więc w sumie wyjdzie ci naprawdę niewiele. Ewentualnie zanieczyszczony gaźnik, ale bardziej bym obstawiał filtry. Ja sobie przedwcześnie sezon zacząłem i rozwaliłem klosze z tyłu, i pojawiły się koszty już na początku sezonu – lód na drodze. Swoją drogą po zimowaniu wymień też oleje.

• #51820 Odpowiedz
      degename
      Participant

Krzynek91 a co z poprzednią usterką którą opisałeś? Przeszło?

Co do przerywania – trzeba zajrzeć do gaźnika i profilaktycznie nalać dodatku do benzyny lub po prostu denaturatu.

• #51990 Odpowiedz
      krzynek91
      Członek

Degename jeśli chodzi o to „mulenie” to zmieniłem filtr powietrza i mu przeszło. Kupiłem po prostu nowy taki sam za parę groszy. Być może po prostu częste przejażdżki po lasach, błocie, deszcze, silne mgły, mżawki zrobiły swoje i teraz jest ok. Kurczę muszę w końcu jechać wymienić klocki hamulcowe, bo już od dłuższego czasu słychać czasem pisk.

Ten rok zapowiada się bardzo dobrze – w połowie kwietnia 2011 bywało jeszcze 0 stopni nad ranem i niewiele w ciągu dnia, tutaj za tydzień będziemy mieć nawet 18 stopni w ciągu dnia 🙂 W niedzielę.

• #52776 Odpowiedz
      silka98
      Członek

właśnie jade kupić ten skuter i wiem od znajomych że ten oto skuter jest idealny dla cb . Jeżeli masz wątpliwości co do rozmiaru kół to niepotrzebnie. Ja mam 160cm i jest super chociaz mogłabym być trochę wyższa jak na ten skuter..

• #56322 Odpowiedz
      peru
      Członek

Romet Router City Line 50

Witam,
      jestem nowy na forum logowałem się bo nie wiele o tym modelu w sieci.
      Moja historia skuterowa – kymco quest wcześniej – kupowałem używany, dożynałem przez trzy lata. ciągłe naprawy jak to w używce, miałem kilka kilka niemiłych przygód z dala od domu.
      Teraz kupiłem nówkę, muszę przyznać że zupełnie inne doznania plastiki nie odpadają na wertepach wszystko trzyma się kupy, zawieszenie nowe, jazda na kostce pełną prędkością nie problem.
      Do tej pory 500km, do 300 byłem ostrożny, krótkie trasy ok 10km, przyspieszanie i zwalnianie nie szybciej niż 30kh do pierwszych 100km. po pierwszej wymianie oleju 300km -przekładniowy silnikowy, odblokowałem i już nie oszczędzam.
      U mnie moduł był zablokowany, zielony kabelek ze złączką w luku akumulatora – ładnie ze strony producenta rozłączyłem – bez wiatru licznik pokazuje do 70kh, do pięćdziesięciu dochodzi szybko do siedmiu długo się napędza, liczę że po gruntownym dotarciu ok 1000km jeszcze pokarze 80kh. blokady pod dekielkiem gaźnika u mnie nie było, żadnych śrub wkręconych w dekielek, tylko sprężynka.
      w kymco miałem ten sam silnik, spisywał się dobrze, stąd wybór padł na Romet Router City Line 50, liczę że osiągi będą podobne.
      wie ktoś jaka jest główna dysza gaźnika w tym skuterze? jeszcze nie rozkręcałem, w moim starym miałem 80.
      Skuter kupiłem w 2011 – jesienią, przez zimę stał nieruszony, wytoczyłem Romet jak już sprzedałem starego questa. miałem problemy z odpaleniem w sezonie, nie mogłem odnaleźć przyczyny. Rozkręcałem go wykręciłem już nawet świecę – nic, co się okazało w baku była breja nie przypominająca paliwa, pachnąca jak butapren, zalałem świeże paliwo i momentalnie odpalił.

Co z blokadami?

1. kabelek zielony był rozłączyłem
      2. dekielek gaźnika zaglądałem nie było śrubki czy nakrętki
      3. do filtra zaglądałem nie ma żadnych zwężek

Ktoś zaglądał?

1. jaka jest dysza seryjnie?
      2. czy coś w wariatorze jest?
    • #56443 Odpowiedz
      mermi
      Participant

Peru – jaki zielony kabelek? Możesz dać foto tego kabelka?

• #56458 Odpowiedz
      peru
      Członek

mermi napisał:

Peru – jaki zielony kabelek? Możesz dać foto tego kabelka?

Tam gdzie jest akumulator i moduł, pod tą klapką. Był tam jedyny kabelek z metalową złączką, taką wsówką, zaciśniętą koszulką termokurczliwą. Wystarczyło zdjąć tą izolację i rozłączyć wtyczkę.
      Poszukaj czegoś takiego u siebie a jak nie znajdziesz to daj znać zrobię fotkę.
      Zdziwiło mnie to że nikt o tym tutaj nie pisał, tylko o wymianie modułów, może producent robił kilka wersji?
      Wiesz jaka jest dysza 80 czy 65, rozbierałeś może gaźnik?

• #56459 Odpowiedz
      Stiopa
      Członek

W moim citylinie była fabrycznie zamontowana dysza 85. Ale była za to śrubka w dekielku gaźnika i nie było zielonego kabelka.

• #56555 Odpowiedz
      mermi
      Participant

Peru – nie mam nic takiego u siebie. Dyszy w gaźniku nie sprawdzałem. Z blokad to mam tylko wykręconą śrubkę z gaźnika. A i u mnie Vmax na równej prostej to tylko 60km/h ;/ Podłączałem niby odblokowany moduł i żadnej poprawy nie było.

• #56919 Odpowiedz
      padgex
      Członek

Był tam jedyny kabelek z metalową złączką, taką wsówką, zaciśniętą koszulką termokurczliwą. Wystarczyło zdjąć tą izolację i rozłączyć wtyczkę.

Dostałem się do modułu – u mnie wygląda to tak:

http://db.tt/0xd33aC6

http://db.tt/U9d2bYKi

http://db.tt/YZAZZ7K2

Czy chodzi o ten zielony kabelek?

Jakub
    • #56936 Odpowiedz
      mermi
      Participant

padgex napisał:

Był tam jedyny kabelek z metalową złączką, taką wsówką, zaciśniętą koszulką termokurczliwą. Wystarczyło zdjąć tą izolację i rozłączyć wtyczkę.

Dostałem się do modułu – u mnie wygląda to tak:
      http://db.tt/0xd33aC6
      http://db.tt/U9d2bYKi
      http://db.tt/YZAZZ7K2
      Czy chodzi o ten zielony kabelek?

Wg schematu ten zielony kabel to masa.

• #56981 Odpowiedz
      peru
      Członek

faktycznie, widzę że u was ten pin w module, z którego u mnie odchodzi zielony kabelek, jest wolny.

http://www.dropbox.com/s/in06fg7sjy5ur2f/2012-04-25%2013.48.46.jpg
      http://www.dropbox.com/s/aw85tc6tpqffrhy/2012-04-25%2013.48.55.jpg

Pisałem że jest zielony, przy module faktycznie, a jak widać na foto był złączony z takim niebieskim w czarnej osnowie.

Jakie lejecie oleje, ja po 1000 mam zamiar zalać 5w40 (syntetyka).
      Stiopa napisał że u niego, org. dysza była 85, czyli pewnie to standard u nas, pozostaje jeszcze pytanie czy na wariatorze coś jest.
      Ktoś zaglądał, są jakieś pierścienie?

• #56992 Odpowiedz
      mermi
      Participant

peru napisał:

faktycznie, widzę że u was ten pin w module, z którego u mnie odchodzi zielony kabelek, jest wolny.
      http://www.dropbox.com/s/in06fg7sjy5ur2f/2012-04-25%2013.48.46.jpg
      http://www.dropbox.com/s/aw85tc6tpqffrhy/2012-04-25%2013.48.55.jpg
      Pisałem że jest zielony, przy module faktycznie, a jak widać na foto był złączony z takim niebieskim w czarnej osnowie.
      Jakie lejecie oleje, ja po 1000 mam zamiar zalać 5w40 (syntetyka).
      Stiopa napisał że u niego, org. dysza była 85, czyli pewnie to standard u nas, pozostaje jeszcze pytanie czy na wariatorze coś jest.
      Ktoś zaglądał, są jakieś pierścienie?

No to u mnie nic takiego nie ma ;/
      Ja przy pierwszej wymianie wlałem Elfa do skuterów 4-suwowych 10w-40 (półsyntetyk).
      A wariatora jeszcze nie oglądałem.

• #64529 Odpowiedz
      Prezessso
      Członek

Witam właśnie dziś założyłem konto na Waszym forum… Niedawno kupiłem właśnie ten model. W moich odczuciach jest doskonały; bardzo zrywny w mieście, szybki na trasie. Sam jeżdżę zablokowanym a osiągi są nie tylko wystarczające a nawet świetne [50-60km/h (60-70km/h z górki;p)] Mam małe pytanko: Jak polecalibyście go tuningowac optycznie? Dziękuje/jeszcze raz witam/pozdrawiam Prezessso

• #67333 Odpowiedz
      klax007
      Członek

Witam wszystkich forumowiczów!
      OD krótkiego czasu jestem podkreślam szczęśliwym posiadaczem skutera romet router city line 50.

Prezessso napisał:

Witam właśnie dziś założyłem konto na Waszym forum… Niedawno kupiłem właśnie ten model. W moich odczuciach jest doskonały; bardzo zrywny w mieście, szybki na trasie. Sam jeżdżę zablokowanym a osiągi są nie tylko wystarczające a nawet świetne [50-60km/h (60-70km/h z górki;p)] Mam małe pytanko: Jak polecalibyście go tuningowac optycznie? Dziękuje/jeszcze raz witam/pozdrawiam Prezessso

kolego Prezessso jeśli chodzi o prędkość to u mnie jest identyczna, zdjąłem tylko śrybkę na gaźniku oraz wymieniłem moduł na odblokowany.
      Kupiłem kompletny cylinder z głowicą i wałkiem 80tkę formy wilmat ( proszę nie komentować że są lepsze itp) Zamierzam się do kupna gaźnika odpowiedniego do takiego cylinderka i oczywiście zamontować i wyregulować.
      Do amortyzatora wsadziłem przedłużkę 5cm i w zupełności wystarcza!
      Co do tuningu optycznego… kupiłem tylnią lampę z ledowym światłem stop i pozycyjnym, dodatkowo z przodu pod kierunkowskazami wsadziłem światła led do jazdy dziennej ( takie same żarówki jak do kierunkowskazów), jest tam idealne miejsce na dodatkową żarówkę. 2 czynnością którą zrobiłem to było „zdrapanie” wszystkich naklejek jakie tylko istniały! Oczywiście po wszystkim dobrze nawoskowany ;] Po tej prostej operacji skuter wygląda o niebo lepiej!
      Dodatkowo dodam że na swiątłach LED nie cierpi akumulator i z całą pewnością będzie żył dłużej!

Jeśli ktoś życzy sobię jakieś zdjęcia to proszę o info na priv lub mail: doomcare@gmail.com
      Pozdrawiam!

• #73246 Odpowiedz
      Prezessso
      Członek

Sadze ze watek rozmów o City Linie powinien być wznowiony! ;D ODEZWAĆ SIĘ POSIADACZE TYCH MASZYN!

• #73989 Odpowiedz
      misiu0126
      Członek

Witam mam taki skuterek i chciałem go trochę zmodernizować. Mogę wiedzieć co należy zmienić aby miał lepszy rozpęd i większy v-max(wymiana cylindra nie wchodzi w grę). I jeśli by mógł ktoś dać link do jakiegoś sprawdzonego modułu odblokowanego, ponieważ już 2 kupiłem i nie działają.

• #75821 Odpowiedz
      Yox
      Członek

Witam Was

Chciałbym się zapytać jak tam wasze skutery ile jeżdżą V-max tak na seryjnych częściach i cylku.

Blokady?

Sprawdzałem wariator nie miałem żadnej blaszki, tulejka była tylko taka co podtrzymuje wariator. W filtrze powietrza gumowej rury nie było, zmieniłem filtr paliwa, zrobiłem większy wylot w tłumiku, na gaźniku wkręciłem bardziej tą śrubkę, nie wykręcałem jej. Szedł taki kabel czujnik obrotów do przekładni i mój skuter jechał tylko 45km/h, odczepiłem go i wskazówka teraz leci dalej. Moduł nie dawałem na odblokowany, nie wiem czy on coś daje?

Mój skuter taki jedzie ok 55km/h raz tam 60km/h a z górki 65/km, co zrobić by po prostej jechał więcej?

Myślałem, żeby dać rolki cięższe i sprawdzę wtedy V-max, co o tym sądzicie?

Cylinder myślałem na 65ccm lub 60ccm ale nie wiem czy one coś dają i czy będę musiał jeszcze coś wymieniać.

U mnie z regulacją gaźnika jest problem, odpala on ale na jałowych obrotach na zimnym silniku potrafi zgasnąć, słychać raz wysokie raz niskie obroty. A ciągle reguluje i nie mogę tego poprawić.

Czasami jedzie mi i muli , np stoi gazuje i nic ale po chwili zaraz rusza i się rozpędza. Później wszystko w normie, co może być przyczyną tego?

Przyznam, że rozrusznika mi odpala wtedy kiedy jest rozgrzany, na zimnym wcale nie rusza on.

Przebieg 2500km.

Co zrobić by tak śmigać 😉 Chociaż te 70km/h

http://www.youtube.com/watch?v=QwTET_JqhWE

—————————————
      [img]http://www.skuterygrewerk.zafriko.pl/pics/romet%20logo.JPG[/img]
      ” Śmierć jeździ szybko… Nie daj się wyprzedzić… !”
    • #77230 Odpowiedz
      Dawcio16
      Członek

Mam ten skuterek, zakupiony 3 tygodnie temu. Niestety jeździ te 45km/h. Niedługo pierwszy przegląd w serwisie. Fajny jest, dobrze się jeździ, polecam.

• #81260 Odpowiedz
      taczka
      Członek

Cześć,
      Kupiłem ten skuter niedawno. Mam pytanie ile przeciętnie tysięcy kilometrów można przejechać routerem city tak, by nie pakować się zbytnio w duże koszty naprawy. Chodzi mi o to jaka jest żywotność takiego skutera przy spokojnej jeździe do 45km/h.
      Z tego co udało mi się dotychczas wysondować to jest około 15 tys. km.

Jeszcze jedno pytanie ile można by przejechać skuterem, który nie jest z marketu i kosztuje około 4 tys. pln.

• #83114 Odpowiedz
      blazek
      Członek

Witam
      Mam pytanie otóż z racji ciągle drożejącej benzyny myślę aby się przesiąść z auta na skutera aby jeździć do pracy i tu bym prosił o poradę jaki skuter mi polecacie tani trwały może być chiński

• #83168 Odpowiedz
      matol1798
      Członek

blazek napisał:

Witam
      Mam pytanie otóż z racji ciągle drożejącej benzyny myślę aby się przesiąść z auta na skutera aby jeździć do pracy i tu bym prosił o poradę jaki skuter mi polecacie tani trwały może być chiński

A mniej więcej do ilu ?

Barton Fighter 50 2012 r.
    • #83248 Odpowiedz
      blazek
      Członek

Mniej więcej tak do 1700 tyle moge wydać na chwilę obecną wolał bym żeby to był nowy skuter niż używany , do pracy mam 18 km w obie strony wiec przemęczał się nie będzie.
      Czekam na propozycje

• #83249 Odpowiedz
      matol1798
      Członek

blazek napisał:

Mniej więcej tak do 1700 tyle moge wydać na chwilę obecną wolał bym żeby to był nowy skuter niż używany , do pracy mam 18 km w obie strony wiec przemęczał się nie będzie.
      Czekam na propozycje

Z nowych masz do dyspozycji 3 skutery:
      Toros F16 , Toros El Diablo ( ten i F16 to to samo, różnią się tylko kolorem plastików i kanapy ) oraz Router Bassa. Wszystkie skutery dostaniesz w marketach Real lub Carrefour.

• #83282 Odpowiedz
      blazek
      Członek

OK dzięki bardzo za pomoc widziałem w Mediaexpert na wystawie Routera Basse za prawie 1500 ale nie mogłem mu się przyjrzeć bliżej bo było dzisiaj zamknięte

• #83287 Odpowiedz
      blazek
      Członek

Mam jeszcze jedno pytanko, wygląd tych trzech skuterów bardzo podobny kolor jak dla mnie nie ma większego znaczenia wiec ostatnie starcie, który lepszy,wytrzymalszy,mniej pali z którego łatwiej zdjąć blokadę no i ewentualnie w razie jakiejś awarii do którego łatwiej dostane części

• #83312 Odpowiedz
      matol1798
      Członek

blazek napisał:

Mam jeszcze jedno pytanko, wygląd tych trzech skuterów bardzo podobny kolor jak dla mnie nie ma większego znaczenia wiec ostatnie starcie, który lepszy,wytrzymalszy,mniej pali z którego łatwiej zdjąć blokadę no i ewentualnie w razie jakiejś awarii do którego łatwiej dostane części

Silniki takie same więc z trwałością jest identycznie. Blokadę zdjąć łatwiej w F16 i w El Diablo. Tylko jeden kabelek do rozpięcia i po blokadzie. Wszystkie tyle samo palą bo to 4 suwy. Nie ma problemu z dostaniem części do żadnego z nich. Nic tylko kupić 🙂

• #84215 Odpowiedz
      BOBEK1988
      Członek

Witam wszystkich posiadaczy skuterów.
      Od 26 czerwca 2011 roku jestem w posiadaniu skutera marki ROMET ROUTER BASSA który kosztował 2000 zł z kaskiem pełnym po zarejestrowaniu czyli od lipca zacząłem jeździć, jeżdżę nim do pracy czyli 18 km w jedną stronę, dziennie robię zaledwie około 22 km bo do pracy mam na noc. Aktualnie mam 10176 km przebiegu, jak na skuter to dużo i muszę powiedzieć że pomimo przejechanych 10 tyś skuter sprawuje się dobrze, wymieniłem w nim po przejechaniu 5 tyś jedynie tylną oponę i pasek a skuter nadal ma się dobrze i bez problemu rozwija 65 km/h. Więc wszystkim mogę polecić ten skuter będą zadowoleni tak jak ja. Tankuje tylko 95 PB a pali 2,2 litra na 100 km. W razie jakich kolwiek pytań proszę pisać. POZDRAWIAM:-)

Oglądasz 190 odpowiedzi wątku
Odpowiedz na: Romet ROUTER Skuter - Opinie
Twoje dane:

Back to top button