Romet

Romet 787 z zatartym tlokiem - z czym to jesc?

Ten temat zawiera 27 odpowiedzi, ma 6 g艂os贸w i by艂 aktualizowany ostatnio przez Zdj臋cie profilowe Berg Berg 5 lata, 11 miesi膮ce temu.

Ogl膮dasz 10 post贸w - 1 przez 10 (z 28 艂膮cznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #178946 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Jam
    Jam
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 108

Siema.
    Znalazlem oferte 7 letniego rometa 787 z przebiegiem 3 tys km przerobionego na 70cm z jak to okreslil sprzedajacy zatartym tlokiem.
    Czy w tym skuterze wystepowaly tylko silniki 2t czy tez 4t?
    Z mechanika jestem raczej obeznany i sie nie boje grzebac wiec sam bym chcial ewentualnie odratowac ten skuter ale szczerze nigdy przy takich sprzetach nie robilem. Co bym musial na pewno wymienic? Rozumiem ze tlok z cylindrem.
    W takich skuterach sa jakies suszczelki pod cylindrem czy jak to wyglada? Cos jeszcze by prawdopodowbnie doszlo? Jakis wal, lozyska, cos?

Dodatkowo pewnie wypadalo by zajzec do sprzegla, paska filtrow itd.
    Jesli ktos jest na bierzaco z czesciami to prosil bym o podanie jakichs sensownych jakosciowo marek czesci do naprawy i przygotowania do sezonu tego skuterka, najlepiej do powrotu do 50cm. Oraz cene na jakie powinienem sie przygotowac.

Ma to byc pierwszy skuter na ktorym mamy ogarnac jazde i moze po sezonie przesiasc sie na 125cm lub zostanie w domu dla dziewczyny.
    Wydaje mi sie ze to jest taki wiekszy skuter i zalezy mi na tym. Jesli sie myle to niech mnie ktos poprawi bo przymierzalem sie do routera xl50 czy cos takiego (stal w tesco) i okazal sie zamaly ze wzgledu na moj wzrost ponad 190cm. Po prostu po postawieniu nogi na podloge skutera haczylem kolanem o kierownice i musial bym jezdzic z ugietymi do tylu nogami co wyklucza postawienie nog na podlodze przez pasazera i wygodna jazde.

#178950 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe paci
    paci
    Moderator
    • Post贸w: 5 807

By艂y 2t i 4t.Wystarczy gore wymieni膰,jak na 7lat co艣 przebieg mi nie halo,zmie艣ci膰 si臋 zmie艣cisz w miar臋 wygodnie.
    http://shop.mieloch.pl/cylinder-kit-tec-hq-50cc-bez-glowicy,pZ039019.bhtml

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

B膮d藕 oryginalny i wyr贸偶nij si臋 na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, du偶e ko艂a. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i pot臋偶na doza komfortu zar贸wno podczas jazdy po mie艣cie, jak r贸wnie偶 wsz臋dzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spe艂nij swoje marzenia o nowym Junaku. Ju偶 za 9 199 PLN.
    #178956 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Jam
    Jam
    U偶ytkownik

Ok cylinder 220 to tragedii nie ma. Zastanawiam sie tylko czy warto sie w to w ogole bawic. Taki sam skuter z tego samego rocznika opisany jako caly sprawny jest 50km dalej za tysiaka wiecej. Teoretycznie opisy jedno a zycie drugie. Moze sie przejade obejzec tego i sie zastanowie.
    A takie rzeczy jak opony i sprzeglo w jakich cenach sa do tego skutera?
    W przebieg nie wierze a ten skuter wiezialem wczesniej za 1300 z jedynym mankamentem ktorym byl pekniety daszek nad licznikiem. Teraz ma zatarty tlok i zlamane listerko chociaz o lusterku nie mam peenosci czy nie bylo tego wczesniej tez. Generalnie chodzi o to ze podejzewam ze przebieg jest krecony bo nikt by nie kupowal skutera zeby robic 500km rocznie a skuter moze byc skatowany i ja naprawie silnik a sie okaze ze wydech jest jeszcze zatkany, linka predkosciomierza urwana i cala elektryka spalona.
    Wiadomo kupno zepsutego uzywanego sprzetu to jak kupno kota w worku ale moze jakies male porady na co na pewno w tym konkretnym wypadku spojzec i ewentualne koszty ktore moga wyskoczyc?
    Skuterek ogarnal bym sobie zima ale jak ma mi wyjsc na czesci 7 stowek a wystarczy dolozyc dwie stowki i kupic w pelni sprawny w ktorym zrobie tylko przeglad to chyba wolal bym w tym czasie porobic cos innego niz grzebac pol zimy przy skuterze 馃槈

#178957 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Jam
    Jam
    U偶ytkownik

a moze ktos zna ten pojazd i kraza o nim legendy jako mina na kolach?
    http://olx.pl/oferta/sprzedam-skuter-romet-787-CID5-ID753rP.html

#178960 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe paci
    paci
    Moderator

przy twoich gabarytach bym celowa艂 w ,euroboy,eurostar,t-rex,797,gb max co艣 w tym stylu

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Gara偶 BMW pe艂en motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Gara偶 BMW odnajdziesz fabrycznie nowy b膮d藕 u偶ywany motocykl w doskona艂ym stanie. Wejd藕 i sprawd藕 jak blisko jest Tw贸j wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #178961 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Berg
    Berg
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 814

Jam napisa艂:

Ten 787 wisi ju偶 na OLX chyba od paru miesi臋cy. Cena zaporowo niska. Skoro tylko zatarty t艂ok, to czemu sam nie wymieni cyl/t艂ok za 200z艂 i nie wystawi ca艂ego za 1200z艂? Mo偶e nie tylko sprawa zatarcia w nim siedzi?

Kymco Downtown 125i
    #178962 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Jam
    Jam
    U偶ytkownik

Wydawalo mi sie ze ten jest w romiarach wiekszych niz dajmy na to najtanszy router.
    Nie chce tez zbyt duzego bo ma to byc pierwszy takie sprzet wiec chce sie na uczyc jezdzic na czyms w miare latwym w prowadzeniu i lekkim ale ma to tez sluzyc dziewczynie a ona ma 165cm wzrostu wiec musi to byc pojazd uniwersalny.
    Generalnie ma to sluzyc bardziej przejazdzka niz jezdzeniu, ewentualnie ona bedzie uzywac na dojazd do pracy kilka km przez miasto.

#178963 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Jam
    Jam
    U偶ytkownik

Berg napisa艂:

Jam napisa艂:

Ten 787 wisi ju偶 na OLX chyba od paru miesi臋cy. Cena zaporowo niska. Skoro tylko zatarty t艂ok, to czemu sam nie wymieni cyl/t艂ok za 200z艂 i nie wystawi ca艂ego za 1200z艂? Mo偶e nie tylko sprawa zatarcia w nim siedzi?

wczesniej widzialem go za 1300 i bylo z nim wszystko ok, teraz sie zmienil opis ze zatarty tlok.
    moze sie wlasciciel nie chce z nim bawic? postaram sie sprawdzic na miejscu jak najwiecej z kolega obeznanym bardziej w motocyklach (no wlasnie motocyklach a nie skuterach ale moze cos wypatrzy)
    dla tego wlasnie pisze z pytaniem co moze wiecej wyskoczyc w takim sprzecie i na jakie jeszcze koszty i wymiany moge sie ewentualnie nastawic..?

#178965 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe paci
    paci
    Moderator
    #178967 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe H2SO4
    H2SO4
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 245

Poszukaj jednak czego艣 nowego. Mniej b贸lu g艂owy i kombinowania z tym zaraz potem, a zaoszcz臋dzony na tym czas i pieni膮dze mo偶na o wiele lepiej spo偶ytkowa膰. Taka moja ma艂a rada w tym temacie. Niech b臋dzie chi艅skie, ale niech b臋dzie… NOWE. 馃檪

A to pierdzik贸艂ko z marketu jest wybitnie jednoosobowe. Po prostu siadasz na miejscu dla pasa偶era i masz ju偶 miejsce na swoje kolana i nogi. Wiem, bo podobnego u偶ywam na codzie艅, a bozia wzrostu te偶 mi nie 偶a艂owa艂a.
    Wi臋kszy garnek z dedykowan膮 g艂owic膮 i wi臋ksz膮 dysz膮 w ga藕niku to nie jest jaka艣 fanaberia maluczkich. Dzisiaj to jest ju偶 konieczno艣膰, szczeg贸lnie jak celujesz w jak膮艣… du偶膮 bud臋.
    Inaczej, pozostaje ci ju偶 tylko 2T i pojemno艣ciowe wariacje na jego temat. Wielu jednak na tym temacie poleg艂o. Sromotnie. 馃檪

Ogl膮dasz 10 post贸w - 1 przez 10 (z 28 艂膮cznie)
Odpowiedz do: Romet 787 z zatartym tlokiem - z czym to jesc?
Informacje o Tobie: