Romet

Romet 727 2T spalanie i inne problemy.

Tagi: 

Ten temat zawiera 4 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe przemcio38 przemcio38 7 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe przemcio38
    przemcio38
    Użytkownik

Witam mam Rometa 727 2T Premium 12. Mam go od maja 2011 roku i kupiłem go nówkę. Ma przejechane prawie 5000km. Mam z nim ostatnio małe problemy, jednak denerwujące. Otóż w zeszłym roku przy prędkości od 60km/h do 80km/h spalał średnio niecałe 3,5 litra plus olej. W zimę wymieniłem tłok i pierścienie. Leci teraz około 75km/h i spala ponad 5 litrów! Jak go odpalam to muszę rozgrzewać go około 5 minut bo inaczej kopci. Co poradzić aby mnie palił i mniej kopcił? Pomocy!

Zdjęcie profilowe andrzej2310
    andrzej2310
    Użytkownik

Przy większym przebiegu wymiana samego tłoka i pierścieni nic nie daje,cylinder przybiera kształt eliptyczny i się nie spasuje z nowym tłokiem, chyba że robimy szlif i dokupujemy odpowiedni tłok lub wymieniamy cały zestaw.

Honda PCX 125.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    przemcio38
    Użytkownik

A da się coś zrobić żeby mniej spalał i był równie mocny i szybki?

Zdjęcie profilowe lisu7
    lisu7
    Użytkownik

WYREGULUJ GAŹNIK dopływ mieszanki bo może za dużo dostaje i pali trochę dużo i sprawdź czy przy dozowniku jest regulacja dopływu do silnika mieszanki jak jest to wyreguluj.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do Rometa bądź skonsultuj się z mechanikiem lub specjalistą, gdyż każdy Romet niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.:D
    przemcio38
    Użytkownik

Przesunąłem iglicę na samą górę czyli małe spalanie i poregulowałem gaźnik i jak narazie to spalił około 2-2,5 listra paliwa na 90 km czyli efekt zajebisty jednak przy jeździe około 60-70 km/h

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
Oglądasz 5 postów - 1 przez 5 (z 5 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie