Romet

Problem z modułem w skuterze.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Jakub100001
    Użytkownik

Witam,

Na Allegro kupiłem taki moduł: http://allegro.pl/modul-romet-767-odblokowany-cdi-tuning-2t-i2099334155.html

Po wymianie modułu postawiłem skuter na stopce centralnej. Skuter bez problemu odpalił i wkręcał się na dużo wyższe obroty niż na seryjnym module. Postanowiłem się przejechać i bzyk strasznie wolno przyśpieszał. Po osiągnięciu 30km/h dusił się. Nawet dając manetkę do oporu zwalniał. Po jakimś czasie udało mi się go rozpędzić do prędkości 53km/h i ponownie zaczął się dusić . Dodam, że na seryjnym zablokowanym module skuter rozpędzał się do 60km/h. W czym tkwi problem ?

Kapuchon
    Użytkownik

Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie. Skoro na tym module tak jest to przełóż spowrotem stary moduł i sprawdź. Jeśli wszystko wróci do normy to będziesz znał winowajce.

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

szyszu3
    Użytkownik

A weź spróbuj przytkać dziurkę od filtra jak jedziesz.

Jakub100001
    Użytkownik

Ale co to ma w ogóle dać ? Przepływ powietrza jest skoro na zablokowanym problemu nie było. Moduł kupiłem w autoryzowanym serwisie ROMET MOTORS (nawet na kopercie była pieczątka). Bez problemu CDI pasowało do wtyczki i jak pisałem wcześniej na stopce centralnej wkręcał się na wysokie obroty bez żadnych przerywań. Natomiast przyspieszenie spadło o jakieś 60%. Jutro zrobię przejażdżkę na oryginalnym module i dam znać.

P.S Kupiłem sobie ogranicznik prędkości na przełącznik i mam do Was takie pytanko. W instrukcji jest napisane żeby połączyć przewód prowadzący z impulsatora do tego ogranicznika. Niestety ja nie posiadam pojedynczych kabli tylko jedno gniazdko które łączy się z modułem. Czy mam od tego przewodu odpiąć ten kabelek i jakiego koloru on jest?

Jakub100001
    Użytkownik

Sorki za ppp. Wczoraj zmieniając moduł na ten seryjny zauważyłem, że jeden kabelek nie jest dopięty do kostki która wchodzi do modułu. Postanowiłem go dopiąć, a ten tak mocno się zablokował , że nie było możliwości go dopięcia, więc postanowiłem go wyciągnąć i po chwili oderwał się kabel od takiej wtyczki:

Czy jest jakaś możliwość połączenia kabla z tą wtyczką ?. Dodam, że teraz skuter nie odpala.

madi
    Uczestnik

Musisz wyjąć z wtyczki konektor i zacisnąć w nim kabel lub przylutować go.

Bojan
    Użytkownik

Ja mam 2 moduły tuningowe od chinczyka 4t i do tego jeden oryginalny i dobrze jezdzil tylko na oryginale

Jakub100001
    Użytkownik

Niestety tego konektora nie uratowałem ponieważ tak się zniekształcił, że nie chciał wejść do kostki. Czy jesteście mi w stanie powiedzieć jaki jest dokładnie typ, bo jutro zamierzam taki konektor zakupić.

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button