Romet

Poziom oleju w Romet 747 4T

Ten temat zawiera 22 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe paci paci 3 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe grzechu1978
    grzechu1978
    Użytkownik

Witam serdecznie

Od niedawna jestem użytkownikiem wymienionego w temacie skuta.

Pierwszą wymianę oleju wykonałem po 30km – była niezła zupka opiłkowa 😉

I w związku z tym mam banalne (a może i nie) pytanie. Jak należy sprawdzać poziom oleju – poprzez wsadzenie i wyjęcie czy poprzez wkręcenie i wykręcenie bagnetu (instrukcja tego nie precyzuje, jest ogólnie że poziom oleju pomiędzy 1/2 a 3/4 podziałki na bagnecie bla, bla)

Do miski weszło mi ok 550 ml (wg instrukcji powinno 700-750 ml) oleju i po wkręceniu mam mniej więcej 3/4 na podziałce, natomiast po włożeniu i wyjęciu ok 1/2 podziałki. Niby nie duża różnica ale jednak.

Czy silniki 139QMB w różnych skuterach mogą się różnić pojemnością miski olejowej?

Pozdrawiam i z góry dzięki za poradę.

Zdjęcie profilowe hmm
    hmm
    Użytkownik

wkręcasz bagnet tak jakbys zamykał wlew oleju ,czyli do końca i po wykreceniu sprawdzasz poziom.tak mi gadali w serwisie zippa w przasnyszu jak do nich dzwonilem.rada:stawiaj skuta na podnozce centralnej na poziomej powierzchni inaczej bedzie bez sensu..jak uzupelnisz olej to odpal niech pochodzi tak z minute i dopiero sprawdz poziom.ja mam toros f 16 i ok 800ml wchodzi oleju,to taki sam silnik jak w twoim.pozdrawiam.

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe barteklodz
    barteklodz
    Użytkownik

wykręcasz, wycierasz bagnet, wkładasz do gwintu (nie wkręcasz) i sprawdzasz poziom. ma być ~3/4 skali
    najlepiej żeby skuter stał na kołach na równym podłożu(poziomym).

Kymco B&W 170
    Zdjęcie profilowe lop16
    lop16
    Użytkownik

hmm napisał:

wkręcasz bagnet tak jakbys zamykał wlew oleju ,czyli do końca i po wykreceniu sprawdzasz poziom.tak mi gadali w serwisie zippa w przasnyszu jak do nich dzwonilem.rada:stawiaj skuta na podnozce centralnej na poziomej powierzchni inaczej bedzie bez sensu..jak uzupelnisz olej to odpal niech pochodzi tak z minute i dopiero sprawdz poziom.ja mam toros f 16 i ok 800ml wchodzi oleju,to taki sam silnik jak w twoim.pozdrawiam.

Nie wierze 😀

Kingway Coliber 4T 50 – <6000km
    Zdjęcie profilowe Kapuchon
    Kapuchon
    Użytkownik

hmm napisał:

odpal niech pochodzi tak z minute i dopiero sprawdz poziom.

Od kiedy to sprawdza się poziom oleju po uruchomieniu i zgaszeniu silnika ? Poziom oleju sprawdza się na zimnym silniku czy to w skuterze czy w aucie.

Ja w Korkach Nie Stoję !
    [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/45071/icon3.png[/IMG]

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    grzechu1978
    Użytkownik

No to teraz zgłupiałem całkiem – to tylko wkładać bagnet do pomiaru czy wkręcać???

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik
    Zdjęcie profilowe hmm
    hmm
    Użytkownik

dobra to inaczej to sformułuje.ilosc oleju ktora jest podana jako optymalna daje poziom oleju 3/4 miedzy min i max tylko w przypadku pomiaru po wkręceniu bagnetu.a zreszta jak ktos mysli ze gadam zle to niech uśredni pomiar na wykręconym i ten na włożonym bez wkrecenia bagnecie i tez zle nie bedzie raczej.jak wkłada sie bez wkrecania to mozna za duzo oleju wlac co jest rownie szkodliwe jak jego niedobor.jak plaską dłonią uderzasz o powierzchnie wody to woda stawia opor tak? I tak samo tłok uderzający w olej którego jest za durzo tez musi ten opor pokonac co moze powodowac np.szybsze zuzycie sie łożyska walu.

grzechu1978
    Użytkownik

Witam ponownie

Odpowiedź serwisu brzmi – do pomiaru bagnet wkręcamy, skut ma stać na podpórce centralnej, przednie koło oparte o podłoże (żeby nie było nieścisłości 😉 )

Zdjęcie profilowe Pietro
    Pietro
    Użytkownik

W skuterach Kymco poziom oleju sprawdza się poprzez włożenie bagnetu bez wkręcania. Tak jest napisane w instrukcji obsługi Kymco Agility. Silniki te same 139QMB, więc procedura sprawdzania poziomu oleju powinna być taka sama.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 23 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie