Romet

pierwszy skuter mn贸stwo pyta艅...

Ten temat zawiera 33 odpowiedzi, ma 6 g艂os贸w i by艂 aktualizowany ostatnio przez Zdj臋cie profilowe AnetaKrk AnetaKrk 8 lata, 1 miesi臋cy temu.

Ogl膮dasz 10 post贸w - 1 przez 10 (z 34 艂膮cznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #42661 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe AnetaKrk
    AnetaKrk
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 16

Witam wszystkich!

W艂a艣nie naby艂am sw贸j 1 skuterek, romet 717 2t jeszcze czekam na odbi贸r, ale chcia艂abym si臋 Was zapyta膰, prosi膰 aby艣cie mi napsali co powinnam wiedzie膰 u偶ytkuj膮c skuter /wiem, 偶e pytanie og贸lne i wydaje si臋 bez sensu, ale nawet nie wiem o co dok艂adnie mam zapyta膰/. Czy s膮 jakie艣 blokady, zabezpieczajace przed kradzie偶膮? Jak zabezpieczy膰 go zostawiaj膮c przed sklepem, jak dba膰 oniego? Jaka艣 konserwacja na zim臋? Napiszcie mi cokolwiek bo jestem zielona jak wiosenna trawa 馃榾

Z g贸ry dzi臋kuj臋 i pozdrawiam~!

#42663 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe a123659
    a123659
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 2 527

Witam! Ciesz臋 si臋, 偶e nowa posiadaczka skuterka 馃槈 Dodatkowo w Krk 馃槈
    Dobra, ale przejd藕my do tematu. Najpierw skuter trzeba dotrze膰. No tu ka偶dy ma sw贸j spos贸b. Ja mam sw贸j i polega on po prostu na je偶d偶eniu z rozs膮dkiem, bez zarzynania skutera, bez je偶d偶enia ca艂y czas z full manetk膮 itd… Zabezpieczenie? S膮 r贸偶ne metody. Najlepszym zestawem wed艂ug mnie jest disc lock + 艂a艅cuch. 艁a艅cuch tani膮 spraw膮 nie jest, ale ja np. mam w艂asnej roboty 馃槈 Koszt w艂asnej roboty 艂a艅cucha do jakie艣 20z艂. Nie powiem dok艂adnie, bo ja wszystkie materia艂y mia艂em w domu, ale tak gdzie艣 wyjdzie. A w sklepie 艂a艅cuch to wydatek jakie艣 minimum 80z艂, za taki 1m. Na zim臋 nie trzeba nic konserwowa膰. S膮 r贸偶ne zdania. Jedni m贸wi膮, 偶e lepiej bez benzyny, 偶eby sta艂, inni 偶eby by艂a benzyna. Ale ja np. zostawiam 馃槈 Kolejna sprawa. Skoro 2T to musisz sobie olej kupi膰 i dolewa膰. Powiem tak. Mo偶na kupi膰 za 15z艂 olej orlenowski, albo mo偶na z 40z艂 po艣wi臋ci膰 na jaki艣 lepszy. No i tu zagadka. Wiele os贸b s膮dzi, 偶e p艂aci si臋 za mark臋. Ja te偶 tak s膮dzi艂em, ale ostatnio zmieni艂em zdanie. Na tym orlenowskim syfie strasznie kopci po odpalaniu, jak jest zimny. Ja to por贸wnuje do 30letniego autobusu MPK… Na mobilu nic nie kopci. Ja wcze艣niej je藕dzi艂em na Mobil1 p贸艂syntetyku za jakie艣 40z艂. Ostatnio przesiad艂em si臋 na ten Orlen Oil 2T semisynthetic (p贸艂syntetyk). No, ale w nast臋pnym sezonie chyba prze偶a艂uj臋, do艂o偶臋 2dychy i b臋d臋 je藕dzi艂 na Mobilu albo jakim艣 innym markowym. Markowe s膮 du偶o bardziej g臋ste oleje. Na oko to wida膰. Rozpisa艂em si臋 troch臋 ;D No ale to chyba wszystko, jak co艣 to pytaj 馃槈

o

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

B膮d藕 oryginalny i wyr贸偶nij si臋 na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, du偶e ko艂a. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i pot臋偶na doza komfortu zar贸wno podczas jazdy po mie艣cie, jak r贸wnie偶 wsz臋dzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spe艂nij swoje marzenia o nowym Junaku. Ju偶 za 9 199 PLN.
    #42666 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Piotrekacm
    Piotrekacm
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 53

Wi臋c tak:
    Po pierwsze przez pierwsze kilometry musisz go dotrze膰 (poczytaj sobie o tym, pe艂no tego na forum).

Po drugie jak zapewne wiesz do jazdy potrzebny jest kask. 馃槈

Po trzecie, co do zostawiania np. pod sklepem,masz blokade kierownicy (jak j膮 za艂膮czy膰, musisz poczyta膰 w instrukcji), ale dodatkowo dobrze by by艂o jak kupi艂aby艣 co艣 w rodzaju blokady tarczy hamulcowej : http://www.skuterowo.com/sklep-skuterowo-com/zabezpieczenia/blokada-tarczy-hamulcowej-luma-enduro-902/ .

Po czwarte, trzeba pami臋ta膰 o przegl膮dach, je偶eli nie masz zamiaru sama przy tym grzeba膰 ;). A jak masz, to co jaki艣 czas trzeba wymieni膰 olej silnkowy, p艂yn hamulcowy, olej przek艂adniowy, posprawdza膰 wszystkie zawory, pomy膰 filtr powietrza… ale wszystko co ile km. nale偶y to robi膰 prawdopodobnie znajdziesz w instrukcji 馃檪

[URL=http://www.motostat.pl/vehicle-stats/37350] [IMG]http://www.motostat.pl/user_images/37350/icon3.png[/IMG][/URL]
    #42667 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Mystek
    Mystek
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 191

Witaj Aneto 馃榾

Po pierwsze musisz wiedzie膰 偶e je偶eli to nowy skuter to musisz go dociera膰 przez pierwsze 1000km, czyli je藕dzi膰 z ma艂ymi pr臋dko艣ciami bez pasa偶era by wszystkie cz臋艣ci w nim si臋 dopasowa艂y, to wa偶ne by go nie przegrza膰 :). Je艣li zostawiasz go pod sklepem to wystarczy blokada kierwonicy kt贸r膮 masz seryjnie zamontowan膮, a jak chcesz mo偶esz dokupi膰 blokad臋 na tarcz臋 hamulcow膮 przedniego ko艂a tzw. disclock :). Jak dba膰? hmmm… Przede wszystkim to skuter z silnikiem dwusuwowym, czyli osobno masz dozownik by uzupe艂nia膰 poziom oleju i osobno zbiornik na paliwo, pami臋taj o tym :). My膰 go regularnie he :D. Konserwacja na zim臋?, w przypadku nowego skutera to mo偶esz jedynie uzupe艂ni膰 bak do korka by nie zardzewia艂 przez d艂ugi post贸j i wyj膮膰 akumulator i go do艂adowwywa膰 przez okres zimowy, je偶eli trzyma膰 go b臋dziesz w zimnym pomieszczeniu(gara偶), je偶eli w ciep艂ym to nie musisz(ogrzewanym) :). A to masz wersj臋 ch艂odzon膮 ciecz膮 czy powietrzem?. Wi臋cej informacji na temat konserwacji na zim臋 znajdziesz tutaj: http://www.skuterowo.com/jak-przygotowac-skuter-do-zimy/

Pozdrawiam!

Mystek
    #42668 Odpowied藕
    AnetaKrk
    U偶ytkownik

Ryglos napisa艂:

Jedni m贸wi膮, 偶e lepiej bez benzyny, 偶eby sta艂, inni 偶eby by艂a benzyna.

hoho to ju偶 wiem, 偶e na benzyn臋 mam swojego harleja 馃榾
    Dobrze, 偶e napisa艂e艣 o oleju bo bym nie wpad艂a na to 馃榾
    Na razie czuj臋 si臋 jak blondynka w temacie, ale mam nadziej臋 przez zim臋 wszystko ogarn臋 z teori膮 przynajmniej 馃檪

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Gara偶 BMW pe艂en motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Gara偶 BMW odnajdziesz fabrycznie nowy b膮d藕 u偶ywany motocykl w doskona艂ym stanie. Wejd藕 i sprawd藕 jak blisko jest Tw贸j wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #42670 Odpowied藕
    AnetaKrk
    U偶ytkownik

Piotrekacm – na razie mam od tego ludzi, ale b臋d臋 podgl膮da膰 i p贸藕niej samutka 馃榾 przynajmniej taki plan mam 馃榾 a co wyjdzie zobaczymy 馃檪

#42671 Odpowied藕
    AnetaKrk
    U偶ytkownik

Mystek –
    Nie wiem czym jest ch艂odzona, a na zim臋 przykryj臋 ko艂derk膮 馃榾

#42672 Odpowied藕
    AnetaKrk
    U偶ytkownik

Odbieram go jutro, albo pojutrze, bo jeszcze nie zarejestrowany jest a w艂a艣nie jaki jest koszt rejestracji, tablic? Wg co mi maj膮 da膰 w tym pkt gdzie go kupi艂am chodzi o dokumenty jakie艣 poza tym 偶e mam potwierdzenie zakupu to jeszcze nic nie dostalam…

#42673 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe a123659
    a123659
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 2 527

AnetaKrk napisa艂:

Ryglos napisa艂:
    Jedni m贸wi膮, 偶e lepiej bez benzyny, 偶eby sta艂, inni 偶eby by艂a benzyna.
    hoho to ju偶 wiem, 偶e na benzyn臋 mam swojego harleja 馃榾
    Dobrze, 偶e napisa艂e艣 o oleju bo bym nie wpad艂a na to 馃榾
    Na razie czuj臋 si臋 jak blondynka w temacie, ale mam nadziej臋 przez zim臋 wszystko ogarn臋 z teori膮 przynajmniej 馃檪

No, na benzyn臋, ale mi chodzi艂o o to, 偶eby w zimie jak stoi, to 偶eby benzyna w baku by艂a 馃槈 Na pewno si臋 nauczysz 馃槈 Ja si臋 w艂a艣nie na forum du偶o rzeczy nauczy艂em 馃槈

Co do koszt贸w, to tablica + papiery i wychodzi jakie艣 ponad 100z艂. Ju偶 nie pami臋tam co si臋 dostaje, ale chyba wyci膮g z homologacji, czy co艣 takiego ;D

o
    #42674 Odpowied藕
    AnetaKrk
    U偶ytkownik

A jakbym tego mojego harleja chciala odblokowa膰 to robi膰 to od razu czy nie ma to znaczenia bo piszescie ze ma sie dotrzec etc … A wg to tak wpadlam na Wasze forum bo kupi艂am go a p贸藕niej si臋 zastanawia艂am czy dobry wyb贸r akurat z tym modelem …

Ogl膮dasz 10 post贸w - 1 przez 10 (z 34 艂膮cznie)
Odpowiedz do: pierwszy skuter mn贸stwo pyta艅...
Informacje o Tobie: