Romet

Odblokowanie – Romet 700.

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 6 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe kargulec12 kargulec12 6 lata temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kargulec12
    kargulec12
    Użytkownik

Na razie założyłem sportowy moduł no i z 40 zrobiło się 50-60 z bólem. Jakie jeszcze mam blokady ? Do 50 skuter rozpędza się bardzo szybko, do 55 wolno a do 60 tylko z górki. Do tego przy prędkości 55-60 słychać że dostaje wysokich obrotów i zaczyna się trząść. Próbowałem zdjąć blokadę z filtra lecz wymagana jest regulacja gaźnika bo na wysokich obrotach gaśnie, jakby ktoś mi wytłumaczył jak to zrobić to będę wdzięczny 🙂

Zdjęcie profilowe michal98
    michal98
    Użytkownik

Zobacz w gaźniku np pod dekielkiem

Routery to dobre
    skutery, bo ciągną jak
    renifery. Mają w zanadrzu
    trzy konie i robią dziurę w
    betonie.

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.
    Zdjęcie profilowe Sparrow93
    Sparrow93
    Użytkownik

Sam miałem kiedyś podobny problem – po ściągnięciu „blokady” z filtr powietrza nie dało się wyregulować gaźnika… Jednak okazało się, że ta zwężka jest potrzebna, gdyż reguluje ona przepływ powietrza. Powinno się ją ściągnąć przy zmianie na większy cylek.

Więc radzę szukać blokad gdzieś indziej, np w: przekładni, gaźniku, tłumiku itd 😉

Sparrow
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

To 2T? Pierscionek z wariatora zdjałeś? Od tego się zaczyna.

kargulec12
    Użytkownik

Tak to 2T 4,4KM. Jeszcze wariatora nie sprawdzałem.

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Kisiu1981
    Użytkownik

Kargulec – to pierwsza blokada, która się zdejmuje. Masz problem z odkręceniem wariatora?

Zdjęcie profilowe mrmax
    mrmax
    Użytkownik

lżejsze rolki i programowany moduł powinno dużo pomóc, osobiście odradzam takie zabawy bo silnik będzie zdrowszy bez tego, ale co kto woli, mój rometcik lata na 50 cylku i to 62km/h daje rade na prostej więcej mi do szczęścia nie trzeba póki co.

kargulec12
    Użytkownik

Nw. czy odkręcę wariator ponoć trzeba jakiś specjalny klucz.

Kisiu1981
    Użytkownik

Ja blokuję tłok i odkrecam zwykłą 16. Ot, wszystko. Ktoś mi powiedział, że blokowanie tłoka zkraca żywotność łożysk igiełkowych ale u mnie nic się nie dzieje. Zawsze można podjechać do mechanika samochodowego lub wulkanizatora żeby odkrecił ten pierwszy raz pneumatykiem, a dokręcić można po zablokowaniu tłoka. Nie trzeba tego robić ogromną siłą. To ma się tylko potem zwyczajnie samo nie odkręcić. Ja tak mam i teraz jestem w każdej chwili i w każdym miejscu w stanie rozebrać wariator. A jeździ, a dokręciłem lekko.

Zdjęcie profilowe Sparrow93
    Sparrow93
    Użytkownik

Ja do zablokowania wału używam śrubokrętu 😀 Po prostu blokuję nim koło zamachowe o ten cały blok silnika i tyle… Wiem, że jest to dość ryzykowane; ale jak na razie nie ma z tym żadnych problemów ;D

Sparrow
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie