Romet

Jak poprawi膰 osi膮gi w skuterze ROMET 747 4T 2010

Ten temat zawiera 1 odpowied藕, ma 2 g艂osy i by艂 aktualizowany ostatnio przez Zdj臋cie profilowe Wombat Wombat 3 lata, 2 miesi膮ce temu.

Ogl膮dasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 艂膮cznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #629920 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe jasiekplaczkiewicz
    jasiekplaczkiewicz
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 1

Witam, zakupi艂em skuter Romet 747 4t z 2010r w kt贸rym za艂o偶ony jest cylinder 72ccm i sportowy filtr powietrza, reszta podobno seryjna. Teraz v-max wynosi 75km/h. Kolega mi powiedzia艂 偶e na tym cylindrze powinienem lecie膰 ze 100km/h i twierdzi 偶e musz臋 wymieni膰 wa艂, a ja nie mam zielonego poj臋cia na mechanice bo dopiero zaczynam.Chcia艂bym si臋 dowiedzie膰 jak m贸g艂bym poprawi膰 osi膮gi? Czy wymiana wa艂u pomo偶e?

馃檪
    #629921 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator
    • Post贸w: 20 645

tw贸j kolega nie wie o czym m贸wi.
    Po pierwsze cylinder cylindrowi nie r贸wny. 70cm z allegro za 60z艂 i 70cm dobrej firmy za kilkaset z艂 to mo偶e by膰 przepa艣膰 w osi膮gach.
    Wi臋c dobry cylinder z odpowiedni膮 g艂owic膮, dotartymi zaworami, dobrze dotary do tego dobry wariator, regulacja i te 80km/h (prawdziwe 80km/h a nie te wg pr臋dko艣ciomierza) mo偶e by膰 do osi膮gni臋cia.
    Na 100km/h nawet nie masz co liczy膰. Filmikami z YT si臋 nie sugeruj.

Odpal sobie telefon z GPS z jak膮艣 aplikacj膮 kt贸ra zmierzy i zapami臋ta najwi臋ksz膮 pr臋dko艣膰 i si臋 przejed藕. ZObacz ile pokazywa艂 licznik a ile zmierzy艂a aplikacja. Mo偶e si臋 okazac 偶e twoje 75km/h wg licznika to tak naprawde okolice 60km/h. Te liczniki najcze艣ciej potwornie optymistycznie k艂ami膮.
    Na androida masz np:
    https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.mobiem.android.speedometer2

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.binarytoys.speedometer

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 si臋ga do naszej historii oraz ikonicznych cech, kt贸re konsekwentnie rozwijali艣my przez lata. Rezultat: pe艂en charakteru z cruiser z najwi臋kszym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowali艣my i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. bia艂a podw贸jna linia w R 18 First Edition.
Ogl膮dasz 2 posty - 1 przez 2 (z 2 艂膮cznie)
Odpowiedz do: Jak poprawi膰 osi膮gi w skuterze ROMET 747 4T 2010
Informacje o Tobie: