Romet

Dlaczego Romet 727 jest taki słaby?

Ten temat zawiera 16 odpowiedzi, ma 11 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 6 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe kol
    kol
    Użytkownik

Przejechałem na nim 2,5 tys. kilometrów. Skuter ma rok i musiałem się go pozbyć – tracąc oczywiście sporo kasy, bo kupowałem nówkę. Dodam, że skuter nie miał wypadku, nie był uderzony, po prostu zaczął się rozsypywać. Co z Rometem jest nie tak? Oto moje doświadczenia.
    1. Odkręcają się śrubki m.in. przy obudowie z przodu
    2. Podczas jazdy przekręciła się manetka gazu. bo odpadła/odkręciła się śrubka
    3. Popękały łączenia śrub przy plastikach z tyłu – przy światłach, a także sama obudowa świateł. – prawy kierunkowskaz i główne. Nie było żadnego uderzenia – same polskie dziury.
    4. Żarówka główna wysuwała się z oprawki przez co światła mijania nie działały.
    5. Pękł plastik na łączeniu za siedzeniem pasażera, chociaż jeździłem skuterem sam (waga 80 kg).
    6. Złamał się kluczyk, przy zbyt nieostrożnej próbie otwarcia baku paliwa. To moja wina, ale żeby kluczyk złamać próbując go przekręcić?
    7. Zalany filtr powietrza po tysiącu kilometrów. (olej, benzyna?) już nie pamiętam. Wymieniłem filtr i później problemu nie stwierdziłem.
    8. Awaria startera elektrycznego – skuter nie odpalał, – jedynie z kopki. Ale po naciśnięciu hamulca gasły światła. Naprawa trwała tydzień.
    Więcej grzechów nie pamiętam.To wszystko stało się przez jeden rok.

Zdjęcie profilowe Romecik
    Romecik
    Użytkownik

Dziwne, a nawet rzekł bym zabawna jest twoja wypowiedź .

Śrubki same Ci się odkręcają? Jakaś magia czary lub nie umiesz skręcać i omijać dziur na drogach.
    To po pierwsze, druga sprawa że plastiki same pękają , może za dużo ważysz samo z Siebie nic się nie psuje ; )?
    To co opisujesz wygląda jakbyś jeździł tym skuterze w jakimś offroadowym rajdzie, a tak poza tym od czasu do czasu robi się przeglądy i przykręca śrubeczki tu i tam.

Czytaj
    REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.
    Zdjęcie profilowe agentmb
    agentmb
    Użytkownik

Byłeś na przeglądzie chociaż raz?
    Jestem sporo cięższy, ale w mojej Sowie plastyki popękały dopiero gdy się przewróciłem. I nie zdarzyło się, żeby wkręty same z siebie się poodkręcały.

Zdjęcie profilowe kol
    kol
    Użytkownik

Dopiero teraz, ale już obu Panom odpisuje
    – Skuter był na wszystkich przeglądach gwarancyjnych w autoryzowanym serwisie Rometa, a dokładniej tam gdzie go kupiłem.
    – Codziennie jeździłem nim do pracy po asfalcie 21 km w jedną stronę i z powrotem. Z warszawskiego Mokotowa do Pruszkowa. Dziur raczej niewiele.
    – Ważę 80 kg więc raczej standardowo.
    – Śrubki dokręcałem regularnie odkąd zauważyłem, że się odkręcają.
    To po prostu słaby skuter jest Romet 727. Zresztą mam teraz porównanie, bo kupiłem w maju Neosa. Przejechałem nim do tej pory 3 tys. km i w serwisie byłem raz – na obowiązkowym przeglądzie. Pokonuje nim tą samą trasę. Nic się nie psuje, nie odkręca, nie gaśnie. Po prostu jeździ. Niestety moje zaufanie do Rometa przerodziło się w duże rozczarowanie.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A skąd się to zaufanie u Ciebie wzięło?

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

kol – a czy przed zakupem tego konkretnego modelu poradziłeś się kokoś? Może na forach internetowych szukałeś opinii na jego temat?
    W zasadzie pytanie retoryczne. Gdyby tak było, na pewno byś nie kupi rometa, może być coś więcej dozbierał i cieszył się bezawaryjną jazdą. Nie miał byś powodów do narzekań. Może ktoś kto przeczyta Twoje posty, dwa razy zastanowi się zanim kupi rometa? Oby Twoje doświadczenia były przestrogą dla innych.

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe Chinol_180
    Chinol_180
    Użytkownik

Sebastian, dlaczego jesteś taki bezwzględny dla tej całej chińskiej motoryzacji?

[img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Nie lubię tandety, kraj pochodzenia nie ma akurat znaczenia ;).

Zdjęcie profilowe benekpe
    benekpe
    Użytkownik

Kolega kol wydał kawał ciężko zarobionej kasy. I co? Co w zamian dostał od chińskiego producenta? Produkt, który cięgle musiał poprawiać po producencie. Wiecznie psujący się bubel. Skoro Wam taki stan rzeczy nie sprawia problemu, to Wasz problem. Jednak są ludzie, którzy nie godzą się z tym!

Keeway Hurricane – Keeway Matrix – Kymco Nexxon 80 – Honda CBF125 – Suzuki Bandit 600 – Honda Transalp 650

http://motosilesia.com.pl/

Zdjęcie profilowe Chinol_180
    Chinol_180
    Użytkownik

Chiński producent będzie pewnie takim, jakim zechcecie, aby był. 😀
    Produkcja produktów w Chinach, Malezji czy Meksyku, jeden tam to grzyb. 😀
    Tego trzeba brać za gardło, kto zleca tę produkcję, a niekoniecznie tego, co to akurat już produkuje dla niego. 😀

[img]http://r9.fodey.com/2313/8a55b5f6e435427db5f8043862c087cb.0.gif[/img]
Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 17 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie