Romet

50ccm a 60ccm ??

Ten temat zawiera 3 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe zbychu77 zbychu77 6 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe TheMarcin17
    TheMarcin17
    Użytkownik

koledzy mam takie pytanie otoż mam skuter romet 727 60ccm a moj kolega ma jakiegos innego chinczyka 50ccm sprawa jest taka na prostej drodze to wiadomo moj leci ladnie a jego lekko przymula ale jak juz jest wieksza górka to moj zamknie licznik a jego jak sie bujnie to wyprzedza mnie dlaczego ? kto wie ?

Zdjęcie profilowe enter1978
    enter1978
    Użytkownik

Może dla tego że chińczycy montowali różne przekładnie, prosty przykład dwa skutery identyczne, bliźniaki jedno jajowe z tego samego sklepu, ale jeden ma przekładnie w kole 13/1 a drugi ma przekładnię 11/1. Może o to chodzić

Czytaj
    REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.
    Zdjęcie profilowe degename
    degename
    Użytkownik

Ja raz miałem 98 km/h na liczniku swojego Rometa 717 4T, Dobra wiadomość to taka że w rzeczywistości było 88 km/h co i tak jest super wynikiem. Rozpędzałem się z górki powoli a potem na końcu dociskałem gaz – potrafił trzymać ponad 80 km/h ale sam na prostej nie uzyskał więcej niż 75 km/h.

Po zmianie cylindra na 72 cm3 osiągał 70 km/h i więcej nie chciał. A wszelkie odstępstwa od oryginału w napędzie pogarszały prędkość i przyspieszenie.

Zmianę prędkości potrafi wywołać zmiana paska napędowego z 28 stopni na 30 (niektóre paski występują w tych dwóch wariantach). Do tego dochodzi spasowanie elementów w gaźniku, rodzaj gąbki w filtrze powietrza. Tutaj takie szczegóły mają spory wpływ na końcową moc silnika.

Zdjęcie profilowe zbychu77
    zbychu77
    Użytkownik

Cóż, Chińczyk Chińczykowi nierówny 🙂

Oglądasz 4 posty - 1 przez 4 (z 4 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie