Junak

V-max 60km/h

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 3 g艂osy i by艂 aktualizowany ostatnio przez Zdj臋cie profilowe Junak104 Junak104 4 lata, 4 miesi膮ce temu.

Ogl膮dasz 10 post贸w - 1 przez 10 (z 13 艂膮cznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #298904 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Junak104
    Junak104
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 9

Witam. Posiadam skuter 2t junak 104, obecnie jest tam wsadzony sportowy modu艂, cylek 80 i s膮 zdj臋te wszystkie blokady. Skuter jest z 2012 roku.Dlaczego on leci tylko 60km/h (nawet ze z g贸rki).Mo偶e kto艣 wie co mam zrobi膰 POMOCY

#298906 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator
    • Post贸w: 20 147

powod贸w mo偶e by膰 wiele:
    – regulacja nap臋du
    – regulacja ga藕nika
    – marny cylinder
    – marny modu艂
    – nie wszystkie blokady s膮 zdj臋te

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

B膮d藕 oryginalny i wyr贸偶nij si臋 na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, du偶e ko艂a. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i pot臋偶na doza komfortu zar贸wno podczas jazdy po mie艣cie, jak r贸wnie偶 wsz臋dzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spe艂nij swoje marzenia o nowym Junaku. Ju偶 za 9 199 PLN.
    #298911 Odpowied藕
    Junak104
    U偶ytkownik

Wombat napisa艂:

powod贸w mo偶e by膰 wiele:
    – regulacja nap臋du
    – regulacja ga藕nika
    – marny cylinder
    – marny modu艂
    – nie wszystkie blokady s膮 zdj臋te

Blokady s膮 wszystkie zdj臋te sprawdza艂em z 1000 razy ga藕nik regulowa艂 mi mechanik, a cylinder obecny jest marny za 150 xD ale wcze艣niej by艂 inny tez 80 za 500z艂 (ale wypad艂o zabezpieczenie sworznia wi臋c.. a modu艂 dzisiaj kupi艂em za 80z艂. POMOCY Z TYM CHINOLEM chcia艂bym aby pojecha艂 te 70 przynajmniej 馃榾

#299315 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe paci
    paci
    Moderator
    • Post贸w: 5 807

podstawowe pytanie,Komin pd 70 wymieni艂e艣?

#299317 Odpowied藕
    Junak104
    U偶ytkownik

paci napisa艂:

Tak wszystko razem 馃檪 cylek itp

Czytaj
    REKLAMA

Poznaj Gara偶 BMW pe艂en motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Gara偶 BMW odnajdziesz fabrycznie nowy b膮d藕 u偶ywany motocykl w doskona艂ym stanie. Wejd藕 i sprawd藕 jak blisko jest Tw贸j wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
    #299320 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe paci
    paci
    Moderator

Junak104 napisa艂:

paci napisa艂:

wysil sie napisz co na co wymieni艂e艣 i jakie te blokady usun膮艂e艣,a to 偶e 鈥歮echanik鈥 reg贸lowal gaxnik nie 艣wiadczy 偶e wyregulowa艂,sam moge wskaza膰 kilku mechanikow samochdowych ktorzy polegli na ga藕niku od pii藕dika

#299325 Odpowied藕
    Junak104
    U偶ytkownik

paci napisa艂:

Junak104 napisa艂:

paci napisa艂:

wysil sie napisz co na co wymieni艂e艣 i jakie te blokady usun膮艂e艣,a to 偶e 鈥歮echanik鈥 reg贸lowal gaxnik nie 艣wiadczy 偶e wyregulowa艂,sam moge wskaza膰 kilku mechanikow samochdowych ktorzy polegli na ga藕niku od pii藕dika

Ehhhhhh co tu du偶o pisa膰:
    -cylek,t艂ok, g艂owica zam贸wi艂em na allegro za jakie艣 100-150z艂
    -modu艂 kupi艂em w sklepie za 80z艂 o taki tylko 偶e z inn膮 wtyczk膮; http://allegro.pl/modul-zaplonowy-cdi-4t-odblokowany-firefox-805-i5311263723.html
    -wariator no te偶 kupi艂em tam gdzie modu艂 przeciwtalerz jest WM MOTOR a reszta to nie wiem (m贸wi艂 偶e z firmy junak bior膮 czy co艣 takiego xD)
    -zdj膮艂em blokady na:filtrze,wariatorze,ga藕niku,t艂umiku (nawet przewierca艂em go xD),modu艂 przecie艂em kabelek i wymieni艂em na sportowy i chyba tyle
    -rolki je藕dzi艂em na 3,5 gram co艣 tak 40km/h lecia艂 ze z g贸rki nawet 55-60 (ale to by艂o wcze艣niej bo skuter obecnie je藕dzi max 55)
    -rolki 6g je藕dzi艂em skuter lecia艂 wtedy 60km/h (ale to wcze艣niej bo skuter obecnie je藕dzi max 55)
    -rolki 7g je藕dzi艂em dzisiaj skuter ci臋偶ko startowa艂 ale nawet dobrze si臋 rozp臋dza艂 i jecha艂 55km/h
    -rolki 5g je藕dzi艂em i skuter lecia艂 50-55 (obecnie czyli wczoraj)
    -i przek艂adnia to tak 偶e nieca艂e 12 obrot贸w na 1 obr贸t ko艂a
    Dodam 偶e przy pr臋dko艣ci mi臋dzy 45-55 co艣 tak wibruje i przy 55 szarpie 馃槈

#299328 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe paci
    paci
    Moderator

No to ju偶 co艣 wiemy;modu艂 to najgorszy syf hurtownia mi je pruboje wcisn膮膰 po 14z艂,przeciwtalerz za艂贸偶 orygina艂,zw臋偶ka w filtrze to nie zawsze blokada i cz臋sto po jej wyjeciu osi膮gi spadaj膮,komina nie masz pod 70 tylko popaprany seryjny,wariator jaki艣 bo takowego ja firma junak nie ma.
    najpro艣ciej to za艂o偶y膰 wszystko seryjne,napraw膰 jope wywiercon膮 w wydechu i za艂ozy膰 dysze 70-80 [w tym przedziale] wtedy przy wadze tego smyka 70-75 jest realne na chi艅skim 70c za 100-150z艂

#299331 Odpowied藕
    Junak104
    U偶ytkownik

-o module to nie wiedzia艂em ale przyspieszenie troch臋 wzros艂o
    -przeciwtalerza niestety nie za艂o偶臋 oryginalnego poniewa偶 mam w nim po艂amane frezy (te z膮bki czy co艣 takiego) wiem 偶e firma WM MOTOR to taka sobie firma ale to s膮 nowe cz臋艣ci maj膮 4-5 dni
    -a zw臋偶k臋 mog臋 za艂o偶y膰 bo mam ja bo flitr nowy kupi艂em 馃檪
    -a ,,komin,, to co to dok艂adnie bo chyba 藕le zrozumia艂em
    -mia艂em wariator serie no i lata艂 te 60km/h (to by艂o dziwne 偶e nawet ze zg贸rki) ale pojawi艂y si臋 wibracje i teraz lata max 55
    A w艂a艣ni臋 si臋 dziwi臋 偶e ten skuter tylko tyle lata, kolega ma identyko tylko kolory inne i zdj膮艂 tylko blokad臋 na wario i mu lata 70km/h ehhh ja to mam nieszcz臋艣cie

#299332 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe paci
    paci
    Moderator

Komin to wydech i powinien by膰 zestrojony pod 70cc a nie przewiercony [to nie 4t] wierceniem go zepsu艂艣 trac膮c rezonans [czeka Ci臋 d艂uga lekt贸ra na temat tuningu 2t w google]
    Co do scz臋艣cia to ono nie ma tu nic do rzeczy,tak si臋 ko艅czy dlubanie bez wiedzy podstawowej w danym temacie,ale zgodnie z przyslowiem”czlowiek si臋 uczy na w艂asnych b艂臋dach”, postaraj si臋 wr贸ci膰 jak nabli偶ej serii.

Ogl膮dasz 10 post贸w - 1 przez 10 (z 13 艂膮cznie)
Odpowiedz do: V-max 60km/h
Informacje o Tobie: