Junak

V-max 60km/h

Ten temat zawiera 12 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Junak104 Junak104 3 lata, 6 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Junak104
    Junak104
    Użytkownik

Witam. Posiadam skuter 2t junak 104, obecnie jest tam wsadzony sportowy moduł, cylek 80 i są zdjęte wszystkie blokady. Skuter jest z 2012 roku.Dlaczego on leci tylko 60km/h (nawet ze z górki).Może ktoś wie co mam zrobić POMOCY

Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

powodów może być wiele:
    – regulacja napędu
    – regulacja gaźnika
    – marny cylinder
    – marny moduł
    – nie wszystkie blokady są zdjęte

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

• 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
    • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
      • jazdy testowe Triumph
      • grill
      • 20% rabatu na odzież
    Junak104
    Użytkownik

Wombat napisał:

powodów może być wiele:
    – regulacja napędu
    – regulacja gaźnika
    – marny cylinder
    – marny moduł
    – nie wszystkie blokady są zdjęte

Blokady są wszystkie zdjęte sprawdzałem z 1000 razy gaźnik regulował mi mechanik, a cylinder obecny jest marny za 150 xD ale wcześniej był inny tez 80 za 500zł (ale wypadło zabezpieczenie sworznia więc.. a moduł dzisiaj kupiłem za 80zł. POMOCY Z TYM CHINOLEM chciałbym aby pojechał te 70 przynajmniej 😀

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

podstawowe pytanie,Komin pd 70 wymieniłeś?

Junak104
    Użytkownik

paci napisał:

Tak wszystko razem 🙂 cylek itp

Czytaj
    REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.
    Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Junak104 napisał:

paci napisał:

wysil sie napisz co na co wymieniłeś i jakie te blokady usunąłeś,a to że ‚mechanik’ rególowal gaxnik nie świadczy że wyregulował,sam moge wskazać kilku mechanikow samochdowych ktorzy polegli na gaźniku od piiźdika

Junak104
    Użytkownik

paci napisał:

Junak104 napisał:

paci napisał:

wysil sie napisz co na co wymieniłeś i jakie te blokady usunąłeś,a to że ‚mechanik’ rególowal gaxnik nie świadczy że wyregulował,sam moge wskazać kilku mechanikow samochdowych ktorzy polegli na gaźniku od piiźdika

Ehhhhhh co tu dużo pisać:
    -cylek,tłok, głowica zamówiłem na allegro za jakieś 100-150zł
    -moduł kupiłem w sklepie za 80zł o taki tylko że z inną wtyczką; http://allegro.pl/modul-zaplonowy-cdi-4t-odblokowany-firefox-805-i5311263723.html
    -wariator no też kupiłem tam gdzie moduł przeciwtalerz jest WM MOTOR a reszta to nie wiem (mówił że z firmy junak biorą czy coś takiego xD)
    -zdjąłem blokady na:filtrze,wariatorze,gaźniku,tłumiku (nawet przewiercałem go xD),moduł przeciełem kabelek i wymieniłem na sportowy i chyba tyle
    -rolki jeździłem na 3,5 gram coś tak 40km/h leciał ze z górki nawet 55-60 (ale to było wcześniej bo skuter obecnie jeździ max 55)
    -rolki 6g jeździłem skuter leciał wtedy 60km/h (ale to wcześniej bo skuter obecnie jeździ max 55)
    -rolki 7g jeździłem dzisiaj skuter ciężko startował ale nawet dobrze się rozpędzał i jechał 55km/h
    -rolki 5g jeździłem i skuter leciał 50-55 (obecnie czyli wczoraj)
    -i przekładnia to tak że niecałe 12 obrotów na 1 obrót koła
    Dodam że przy prędkości między 45-55 coś tak wibruje i przy 55 szarpie 😉

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

No to już coś wiemy;moduł to najgorszy syf hurtownia mi je pruboje wcisnąć po 14zł,przeciwtalerz załóż oryginał,zwężka w filtrze to nie zawsze blokada i często po jej wyjeciu osiągi spadają,komina nie masz pod 70 tylko popaprany seryjny,wariator jakiś bo takowego ja firma junak nie ma.
    najprościej to założyć wszystko seryjne,naprawć jope wywierconą w wydechu i załozyć dysze 70-80 [w tym przedziale] wtedy przy wadze tego smyka 70-75 jest realne na chińskim 70c za 100-150zł

Junak104
    Użytkownik

-o module to nie wiedziałem ale przyspieszenie trochę wzrosło
    -przeciwtalerza niestety nie założę oryginalnego ponieważ mam w nim połamane frezy (te ząbki czy coś takiego) wiem że firma WM MOTOR to taka sobie firma ale to są nowe części mają 4-5 dni
    -a zwężkę mogę założyć bo mam ja bo flitr nowy kupiłem 🙂
    -a ,,komin,, to co to dokładnie bo chyba źle zrozumiałem
    -miałem wariator serie no i latał te 60km/h (to było dziwne że nawet ze zgórki) ale pojawiły się wibracje i teraz lata max 55
    A właśnię się dziwię że ten skuter tylko tyle lata, kolega ma identyko tylko kolory inne i zdjął tylko blokadę na wario i mu lata 70km/h ehhh ja to mam nieszczęście

Zdjęcie profilowe paci
    paci
    Moderator

Komin to wydech i powinien być zestrojony pod 70cc a nie przewiercony [to nie 4t] wierceniem go zepsułś tracąc rezonans [czeka Cię długa lektóra na temat tuningu 2t w google]
    Co do sczęścia to ono nie ma tu nic do rzeczy,tak się kończy dlubanie bez wiedzy podstawowej w danym temacie,ale zgodnie z przyslowiem”czlowiek się uczy na własnych błędach”, postaraj się wrócić jak nabliżej serii.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 13 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie