Junak

Regulacja gaźnika pz27

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Szybki Szybki 1 tygodni, 4 dni temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Szybki
    Szybki
    Użytkownik

Witam wszystkich forumowiczów. W tym roku zakupiłem sobie junaka 903 (125cc) na małe przejażdżki. Przygotowuje go do sezonu. Był trochę zdaniedbany przez poprzedniego właściciela, więc przystąpilem do prac. Wizualnie juz gotowy. Mechanicznie nie do konca. Wymienilem filtr na nowy i mój etap pracy zatrzymał się na regulacji gaznika (pz27). Ma może ktoś ten gaznik i powie mi czy da się go dobrze wyregulowac? Robię wszystko książkowo i nic z tego.. Wykręciłem srube (powietrza) o 1.5 obrotu, następnie o 1/4, a obroty takie same. Nawet wkręcając do oporu nie gasnie, a chyba powinien. Lewego powietrza nie łapie dzisiaj sprawdzilem. Po rozgrzaniu i przejażdżce swieca ma lekko okopconą obwódkę a góra jasno popielowata. Aktualnie iglica na przed ostatnim rowku. Na srodkowym jak ustawilem swieca nie była wgl okopcona tylko jasna. A jak przestawilem na ostatni to zaczął kopcić a obroty miał strasznie falujące. Dysza 105 (taka byla) Ktoś cos poradzi? Proszę

KJ
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

a regauje na to kręcenie śrubką od składu mieszanki?
    najczeście podają żeby srubke w chińczykach wykręcac o 2,5 obr a potem kręcić po trochu. Z wstępnym wykręceiem o 1,5-1,7 obr to sie na razie tylko w isntrukcji od mojego syma spotkałem

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.
    Zdjęcie profilowe Szybki
    Szybki
    Użytkownik

Nie reaguje właśnie. Wkręcam wykrecam i tak samo :/

KJ
    Zdjęcie profilowe Szybki
    Szybki
    Użytkownik

Przed chwilą zrobiłem rundke na ustawieniach (przed ostatni rowek iglicy, dysza glowna 105). Po drodze mi kilka razy zgasł, wykrecilem swiece i jest biała czyli za uboga mieszanka. Jakim sposobem można jeszcze zwiekszyc dawke albo zmniejszyc ilość powietrza?

KJ
    Zdjęcie profilowe Wombat
    Wombat
    Moderator

władować większa dysze głowną

ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)

Czytaj
    REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.
    Zdjęcie profilowe Szybki
    Szybki
    Użytkownik

tak też pomyslalem zamówiłem dysze o średnicy 110

KJ
Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie