Junak

Junak 901 (Ferro 901) pytania

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 8 g艂os贸w i by艂 aktualizowany ostatnio przez Zdj臋cie profilowe Kira94 Kira94 7 lata, 4 miesi膮ce temu.

Ogl膮dasz 10 post贸w - 1 przez 10 (z 16 艂膮cznie)
  • Autor
    Wpisy
  • #133244 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Kira94
    Kira94
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 6

Witam, w poniedzia艂ek kupuje sobie nowego Junaka 901 (nie rs ani nie sport tylko zwyk艂a 901). Problem polega na tym ze nie bardzo orientuje si臋 w “docieraniu” silnika a na forum widzia艂em wiele r贸偶nych komentazy na ten temat. Prosi艂 bym o szczeg贸艂ow膮 porade od kogo艣 kto mia艂 doczynienia z tym sprz臋tem i wie jak zrobi膰 to dobrze. Chcia艂bym r贸wnierz zapyta膰 czy w tym modelu opr贸cz docierania warto zrobi膰 jakie艣 inne czynno艣ci w zakresie dbania o maszyne. Oraz zapyta膰 czy jest co艣 w nim co naleza艂o by wymieni膰 (opr贸cz silnika na mocniejszy xD) aby lepiej mi si臋 sprawowa艂. Jestem kompletnym nowicjuszem. 馃檪

#133248 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe ZadS
    ZadS
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 34

Docieraj go do oko艂o 250 km przejechanych + . Najlepiej oko艂o 500 km najlepiej. Je藕dzij powoli niskie obroty . 1/2/3/4 Nie wi臋cej ni偶 5 ty艣 obrot贸w ;D. Sam posiadam junaka wi臋c ja tak robi艂em ;}
    Co do wymieniania potem mo偶esz wymieni膰 filtr powietrza na sto偶kowy. I prze艂o偶enie zmieni膰 bd lepiej przy艣piesza膰 lub szybciej je藕dzi膰 zale偶y jak z臋batki zmienisz. Oczywi艣cie po docieraniu mo偶esz olej zmieni膰 .

Mnkn臋 na czarnej strzale 馃榾

Czytaj
    REKLAMA

NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

Nowy R 18 si臋ga do naszej historii oraz ikonicznych cech, kt贸re konsekwentnie rozwijali艣my przez lata. Rezultat: pe艂en charakteru z cruiser z najwi臋kszym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowali艣my i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. bia艂a podw贸jna linia w R 18 First Edition.
    #133252 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe akagi66
    akagi66
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 12

mo偶esz napisa膰 wi臋cej o tym motorowerze ? Jak d艂ugo go masz i ile km nim ju偶 zrobi艂e艣 ? Jakie艣 wady ?

#133254 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe DeelBeat
    DeelBeat
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 340

ZadS napisa艂:

Docieraj go do oko艂o 250 km przejechanych + . Najlepiej oko艂o 500 km najlepiej. Je藕dzij powoli niskie obroty . 1/2/3/4 Nie wi臋cej ni偶 5 ty艣 obrot贸w ;D. Sam posiadam junaka wi臋c ja tak robi艂em ;}
    Co do wymieniania potem mo偶esz wymieni膰 filtr powietrza na sto偶kowy. I prze艂o偶enie zmieni膰 bd lepiej przy艣piesza膰 lub szybciej je藕dzi膰 zale偶y jak z臋batki zmienisz. Oczywi艣cie po docieraniu mo偶esz olej zmieni膰 .

Nie mo偶esz, tylko powiniene艣, a nawet w pewnym sensie musisz.

Do 5-6 tysi臋cy obrot贸w? Taak… P贸藕niej b臋dzie muli艂, jak moto nie zazna nigdy wcze艣niej wi臋kszych.

#133255 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe ZadS
    ZadS
    U偶ytkownik

mam go 2 lata przejecha艂em nim 3 ty艣 . Problem贸w mechanicznych i elektrycznych nie mam . Jedynie 2 raz bak mi si臋 rozciek艂 po zatankowaniu do pe艂na . Wymieniaj膮 go na gwarancji. Mam nadzieje 偶e ten co dostane teraz nie b臋dzie kolejn膮 felern膮 sztuk膮 ;]. Deel jak ty odrazu jedziesz docieraj膮c na 7 ty艣 + to potem si臋 dziw 偶e nie masz mocy zapewne z pierscieni by艂a by miazga……… Ja swoim sposobem dociera艂em nic nie muli je藕dzi idealnie V max jakie艣 80 km/h ;] .

Czytaj
    REKLAMA

KUFER MOTOCYKLOWY VBOX ZA 172,51 PLN. Ekspresowa wysy艂ka.

Uniwersalny kufer聽motocyklowy 29L ze zintegrowanym odblaskiem. Komplet wraz z podstaw膮 do 艂atwej instalacji.

#133293 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Kira94
    Kira94
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 6

Wi臋cej niz 80km/h nie potrzebuje, raczej szale膰 nim nie mam zamiaru tylko na studia, do domu, pojecha膰 70km do dziewczyny i poje藕dzi膰 dla odpr臋zenia wieczorami.Tylko nie bardzo rozumiam co mam robi膰 podczas tego docierania przez te 500km ? tzn czyta艂em troche o jakich艣 tam cz臋stych przerwach, wachlowaniach manetk膮 ale nic konkretnego, zadnej dobrej konkretnej porcedury z kt贸r膮 kazdy by si臋 zgodzi艂, moge prosi膰 o wi臋cej szczeg贸艂贸w?

#133305 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe ZadS
    ZadS
    U偶ytkownik

Normalnie je藕dzisz z cz臋st膮 zmian膮 bieg贸w na niskich obrotach ;]

#133306 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe ZadS
    ZadS
    U偶ytkownik

Ps wiesz 偶e junak 901 ma ko艂owrotek tn wszytkie biegi w d贸艂
    Jest N-1-2-3-4-N-1 Oczywi艣cie mo偶esz wbija膰 w g贸re np z 4 na N

#133309 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe DeelBeat
    DeelBeat
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 340

ZadS’ie – A czy wiesz, 偶e pierwsze 2-3 km powinno si臋 w艂a艣nie da膰 do pieca, 偶eby mocno pier艣cienie si臋 zesz艂y?
    80 km/h? Hmm… Poka偶, bo nie uwierz臋. Argghhh i nie! Nie licznikowe. Poka偶 z GPS’u.

Ca艂y czas 7k + te偶 nie pisa艂em, 偶e nale偶y je藕dzi膰, aczkolwiek co 5-10km przyda艂oby si臋 da膰 do pieca na 2-3 km.

#133316 Odpowied藕
    Zdj臋cie profilowe Hodanka
    Hodanka
    U偶ytkownik
    • Post贸w: 72

Je藕dzij normalnie tylko go nie przegrzewaj i ze zmiennymi obrotami i co jaki艣 czas jak kolega wy偶ej napisa艂 daj mu do pieca 馃榾 Oczywi艣cie podczas docierania zmieniaj cz臋sto olej bo wytwarzaj膮 si臋 opi艂ki metalu najlepiej zmie艅 ju偶 po 50 km
    Powodzenia w docieraniu 馃槈

Ogl膮dasz 10 post贸w - 1 przez 10 (z 16 艂膮cznie)
Odpowiedz do: Junak 901 (Ferro 901) pytania
Informacje o Tobie: