Junak

Junak 901 (Ferro 901) pytania

Ten temat zawiera 15 odpowiedzi, ma 8 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kira94 Kira94 6 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Kira94
    Kira94
    Użytkownik

Witam, w poniedziałek kupuje sobie nowego Junaka 901 (nie rs ani nie sport tylko zwykła 901). Problem polega na tym ze nie bardzo orientuje się w „docieraniu” silnika a na forum widziałem wiele różnych komentazy na ten temat. Prosił bym o szczegółową porade od kogoś kto miał doczynienia z tym sprzętem i wie jak zrobić to dobrze. Chciałbym równierz zapytać czy w tym modelu oprócz docierania warto zrobić jakieś inne czynności w zakresie dbania o maszyne. Oraz zapytać czy jest coś w nim co nalezało by wymienić (oprócz silnika na mocniejszy xD) aby lepiej mi się sprawował. Jestem kompletnym nowicjuszem. 🙂

Zdjęcie profilowe ZadS
    ZadS
    Użytkownik

Docieraj go do około 250 km przejechanych + . Najlepiej około 500 km najlepiej. Jeździj powoli niskie obroty . 1/2/3/4 Nie więcej niż 5 tyś obrotów ;D. Sam posiadam junaka więc ja tak robiłem ;}
    Co do wymieniania potem możesz wymienić filtr powietrza na stożkowy. I przełożenie zmienić bd lepiej przyśpieszać lub szybciej jeździć zależy jak zębatki zmienisz. Oczywiście po docieraniu możesz olej zmienić .

Mnknę na czarnej strzale 😀

Czytaj
    REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.
    Zdjęcie profilowe akagi66
    akagi66
    Użytkownik

możesz napisać więcej o tym motorowerze ? Jak długo go masz i ile km nim już zrobiłeś ? Jakieś wady ?

Zdjęcie profilowe DeelBeat
    DeelBeat
    Użytkownik

ZadS napisał:

Docieraj go do około 250 km przejechanych + . Najlepiej około 500 km najlepiej. Jeździj powoli niskie obroty . 1/2/3/4 Nie więcej niż 5 tyś obrotów ;D. Sam posiadam junaka więc ja tak robiłem ;}
    Co do wymieniania potem możesz wymienić filtr powietrza na stożkowy. I przełożenie zmienić bd lepiej przyśpieszać lub szybciej jeździć zależy jak zębatki zmienisz. Oczywiście po docieraniu możesz olej zmienić .

Nie możesz, tylko powinieneś, a nawet w pewnym sensie musisz.

Do 5-6 tysięcy obrotów? Taak… Później będzie mulił, jak moto nie zazna nigdy wcześniej większych.

Zdjęcie profilowe ZadS
    ZadS
    Użytkownik

mam go 2 lata przejechałem nim 3 tyś . Problemów mechanicznych i elektrycznych nie mam . Jedynie 2 raz bak mi się rozciekł po zatankowaniu do pełna . Wymieniają go na gwarancji. Mam nadzieje że ten co dostane teraz nie będzie kolejną felerną sztuką ;]. Deel jak ty odrazu jedziesz docierając na 7 tyś + to potem się dziw że nie masz mocy zapewne z pierscieni była by miazga……… Ja swoim sposobem docierałem nic nie muli jeździ idealnie V max jakieś 80 km/h ;] .

Czytaj
    REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.
    Zdjęcie profilowe Kira94
    Kira94
    Użytkownik

Więcej niz 80km/h nie potrzebuje, raczej szaleć nim nie mam zamiaru tylko na studia, do domu, pojechać 70km do dziewczyny i pojeździć dla odpręzenia wieczorami.Tylko nie bardzo rozumiam co mam robić podczas tego docierania przez te 500km ? tzn czytałem troche o jakichś tam częstych przerwach, wachlowaniach manetką ale nic konkretnego, zadnej dobrej konkretnej porcedury z którą kazdy by się zgodził, moge prosić o więcej szczegółów?

Zdjęcie profilowe ZadS
    ZadS
    Użytkownik

Normalnie jeździsz z częstą zmianą biegów na niskich obrotach ;]

Zdjęcie profilowe ZadS
    ZadS
    Użytkownik

Ps wiesz że junak 901 ma kołowrotek tn wszytkie biegi w dół
    Jest N-1-2-3-4-N-1 Oczywiście możesz wbijać w góre np z 4 na N

Zdjęcie profilowe DeelBeat
    DeelBeat
    Użytkownik

ZadS’ie – A czy wiesz, że pierwsze 2-3 km powinno się właśnie dać do pieca, żeby mocno pierścienie się zeszły?
    80 km/h? Hmm… Pokaż, bo nie uwierzę. Argghhh i nie! Nie licznikowe. Pokaż z GPS’u.

Cały czas 7k + też nie pisałem, że należy jeździć, aczkolwiek co 5-10km przydałoby się dać do pieca na 2-3 km.

Zdjęcie profilowe Hodanka
    Hodanka
    Użytkownik

Jeździj normalnie tylko go nie przegrzewaj i ze zmiennymi obrotami i co jakiś czas jak kolega wyżej napisał daj mu do pieca 😀 Oczywiście podczas docierania zmieniaj często olej bo wytwarzają się opiłki metalu najlepiej zmień już po 50 km
    Powodzenia w docieraniu 😉

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 16 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie