Dla Początkujących

Yamaha Aerox zmiana oleju

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 2 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 5 lata, 11 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Ubnt
    Ubnt
    Użytkownik

Witam
    zakupiłem skuter Yamaha Aerox 50 z 2007 roku
    jestem zielony w tym temacie (jest to mój pierwszy skuter) i prosze o poradę,do benzyny jako mieszanka stosowany był olej 2-T way Low Smoke STATOIL,
    jest to olej półsyntetyczny a Castrol Power 1 Racing 2T jest w pełni syntetyczny

Więc chyba zmiana na pełny syntetyk jest niewskazana??

Zdjęcie profilowe romet727p10
    romet727p10
    Użytkownik

Nie jest wskazana, jak lejesz półsyntetyk to lej dalej, możesz zmienić markę. Ja Ci polecam mobil extra 2T

Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Ja ostatnio jeździłem na Castrol ActEvo Scooter i pierścienie starłem. Tyle, że miałem tłok zmieniony na taki z mniejszym luzem montażowym. Leję więc syntetyk.

Ty jeśli masz wszystko fabryczne i nie katujesz to lej dalej półsyntetyk. Marka nie ma znaczenia. Raz miałem kiepską przygodę ze statoilowskim olejem ale na drugi raz było ok. Możesz lać Mobil, Castrol, Statoil – co chcesz.

Czytaj
    REKLAMA

Wypróbuj nowego Triumpha podczas Targów Motor Show

Wybierz jeden z motocykli Triumph i zapisz się na bezpłatną jazdę testową podczas Targów Motor Show w Poznaniu 28-31.03.2019
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie