Dla Początkujących

Rejestracja używanego motoroweru z Niemiec

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez  Denis Cichowicz 3 lata, 10 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #312276 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Soniacz
  Soniacz
  Użytkownik
  • Postów: 29

  Witam. Planuję zakup używanego motoroweru 50, który został sprowadzony z Niemiec. Co prawda na stronie jest artykuł, ale zdaje się, że już nie aktualny? Ponoć wyszły nowe przepisy związane z krajami UE. Ktoś się orientuje jak to obecnie z tym jest? Jakie dokumenty są wymagane? Czy wymagane jest badanie techniczne? Tłumaczenie dokumentów? Opłaty skarbowe?
  Jeśli chodzi o badanie techniczne znalazłem coś takiego:
  \”Na mocy obecnie obowiązujących przepisów, pojazd sprowadzony z innego kraju członkowskiego UE lub krajów EFTA, nie musi przed pierwszą rejestracją w Polsce przechodzić badania technicznego, o ile z dokumentów pojazdu przedstawionych do rejestracji wynika, że pojazd posiada aktualne badania techniczne wykonane w kraju pochodzenia. Jeśli jednak termin ten będzie dla danego pojazdu dłuższy niż przewidują to krajowe przepisy, to termin taki nie będzie uznany.Badań technicznych nie muszą też przechodzić pojazdy zarejestrowane w krajach UE i EFTA, na których typ wydano świadectwo homologacji zgodnie ze wspólnotową procedurą homologacji, a dla których od dnia pierwszej rejestracji za granicą nie upłynęło więcej niż: 3 lata – w przypadku samochodów osobowych, motocykli, motorowerów i ciągników rolniczych
  \”TŁUMACZENIA:Dokumenty sporządzone w języku obcym (takie jak np. dowód rejestracyjny, wyciąg ze świadectwa homologacji, dowód własności, dok.dot.badań technicznych) należy zgodnie z §5 rozporządzenia w sprawie rejestracji i oznaczania pojazdów (t.j. Dz.U. z 2014 poz 1522) dołączyć do wniosku o rejestrację wraz z ich tłumaczeniem na język polski przez tłumacza przysięgłego. Obowiązek ten nie dotyczy dowodów rejestracyjnych z krajów członkowskich UE i EFTA, posiadających dowody rejestracyjne wydane w postaci zharmonizowanej (dane w dowodzie rejestracyjnym umieszczane w zunifikowanych kodach analogicznych z aktualnie wydawanym wzorem dowodu rejestracyjnego w kraju). Jednakże w sytuacji kiedy zakres danych podanych w takim dowodzie rejestracyjnym będzie wykraczał poza dane przewidziane w rubrykach stosowanych w krajowych dokumentach, Wydział Spraw Obywatelskich i Uprawnień Komunikacyjnych może również wymagać tłumaczenia takiego dokumentu.\”

  #312362 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Soniacz
  Soniacz
  Użytkownik
  • Postów: 29

  Czyżby nikt nie miał okazji ostatnio kupować sprowadzone moto z Niemiec?

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

  Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.
  #312367 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe maxell
  maxell
  Użytkownik
  • Postów: 66

  Myślę, że powinieneś w komisie podpytać, oni sprowadzają tego w setkach to pewnie coś podpowiedzą. Ostatni jaki kupowałem sprowadzony z Włoch miał komplet dokumentów do rejestracji, ale kupiony właśnie w komisie, więc bezproblemowo się obyło.

  #312372 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Soniacz
  Soniacz
  Użytkownik
  • Postów: 29

  Tak też będę musiał zrobić.

  W sumie to kupuję ten sprzęt na odległość (oddalony o ~500 km), ale wcześniej obczajony przez znajomego.
  Zastanawiam się czy w ogóle taki zakup jest możliwy i bezpieczny. Moto zostanie wysłane kurierem CAT. Firma wystawia fakturę vat czyli umowa kupna-sprzedaży nie jest wymagana? Na fakturze musi być podpis i pieczątka sprzedawcy, a kupującego też jest wymagany?

  #312626 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Soniacz
  Soniacz
  Użytkownik
  • Postów: 29

  Odświeżam,
  Motorower posiada tylko dokument Certificate of Conformity – czyli świadectwo zgodności? Rozumiem, że ten dokument należy przetłumaczyć?
  Moto nie posiada tablic, a firma daje mi oświadczenie, że w chwili zakupu na ternie Niemiec nie posiadał tablic rejestracyjny. Dodam, że pierwszy właściciel kupił go w 2013 r.

  W poniedziałek wybieram się do WK. Podpowiedzcie jak to jest z tymi dokumentami, przeglądem itd.

   
  Czytaj
  REKLAMA

  Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

  W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride
  #312654 Odpowiedź

  Denis Cichowicz
  Użytkownik
  • Postów: 46

  jezeli masz zagraniczny dowód ALE NOWSZEJ wersji czyli z pkt. A D F G itp To tłumaczenie jest niepotrzebne a na podatek masz dwa tygodnie od rejestracji pojazdu lub od złozenia wniosku do urzedu

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
Odpowiedz do: Rejestracja używanego motoroweru z Niemiec
Informacje o Tobie: