Dla Początkujących

Przywitanie i pytanie

Ten temat zawiera 5 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Kisiu1981 Kisiu1981 6 lata, 3 miesiące temu.

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe Andreyew
    Andreyew
    Użytkownik

Witam jestem nowy na portalu jak i w świecie jednośladów.
    Ostatnio sprzedałem auto i mam parę drobnych, a od kiedy pamiętam intrygowały mnie jednoślady. Zainteresowałem się zakupem Zipp Neken 50, lecz jedna rzecz nie daje mi spokoju – nigdy nie prowadziłem motorynki ani skutera. Tym samym kieruję do was pytanie, oraz prośbę o poradę. Jak się bezpiecznie nauczyć jeździć motorowerem we własnym zakresie, oraz proszę o podstawowe wskazówki. Czy w ogóle sensowne jest uczenie się we własnym zakresie jazdy na motorowerze, mając jedynie doświadczenie w prowadzeniu auta i roweru? Za wszelkie porady, podpowiedzi i przestrogi serdecznie dziękuje i pozdrawiam jeszcze raz wszystkich.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Widzę, że aż się rwą żeby Ci pomóc 🙂

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

A wracając do Twojego pytania, na pewno warto się samemu uczyć. Najlepiej na parkingu i to pustym, przy markecie czy gdzieś. Musisz wyczuć po prostu sprzęt, jego wagę, możliwości, reakcję na hamowanie tyłem, przodem, tyłem i przodem jednocześnie.
    Myślę, że jak sobie wygooglujesz to znajdziesz pełno porad na temat techniki jazdy motocyklem. Biegówką i skuterem jeździ się troszkę inaczej, masz różną wielkość kół, inaczej rozłożony środek ciężkości i sprzęty zachowują się różnie. Ale…wszystkiego się można nauczyć metodą prób i błędów 🙂

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy
    Zdjęcie profilowe Andreyew
    Andreyew
    Użytkownik

Wielki dzięki Maxell za poradę.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe Kisiu1981
    Kisiu1981
    Użytkownik

Jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz:-) Dobrze jest mieć kogoś, kto zna się na jeździe i nawinął kilkadziesiąt tysięcy kilometrów. Jeśli takiej osoby w pobliżu brak to zawsze pozostaje forum. Ja pierwsze kroki w skuterowym świecie stawiałem w pizzerii, a wyglądało to mniej więcej tak: kierowniczka powiedziała – „Tu masz kluczyki. Wkładasz je do stacyjki, przekrecasz i naciskasz rozrusznik razem z hamulcem. A teraz weź te trzy worki mąki i jedź do restauracji na Żoliborz.” Kisiu pojechał i przeżył. Dobrą szkołą jazdy jest właśnie forma zarobkowa. Najszybciej wszystko ogarniasz, a w dodatku są obok pracownicy z dłuższym stażem na skuterach, którzy mogą podpowiedzieć niejedno.

A tak to po prostu jeździj. Dostosuj predkość do własnych umiejętności i warunków, ubierz się odpowiednio i spodziewj się niespodziewnego. Inni użytkownicy drogi potrafią nieraz zaskoczyć. I jeździj, a wiedza sama przybędzie. Nie od razu Kraków zbudowano. Szerokości!

Oglądasz 6 postów - 1 przez 6 (z 6 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie