Dla Początkujących

Porządek formalności przy zakupie nowego skutera ?

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Hunter28
    Użytkownik

Jak to jest teraz z tymi formalnościami ? Mam rozumieć że kupuję skuter w salonie nowy np. i nie mogę nim wrócić do domu od razu po zakupie ? Najpierw trzeba się udać żeby go zarejestrować , przykręcić blachy, wykupić OC, i zrobić 300 km i dopiero wtedy przegląd ? Czy przegląd po wydanie stałego dowodu rejestracyjnego ? Czy jeszcze inaczej to wygląda ?

Anonim
    Nieaktywny

Kupujesz, dostajesz F.VAT, homologacje, idziesz do urzędu, rejestrujesz, kupujesz OC, przykręcasz blachy, i jeździsz.
    Przegląd na Stacji Diagnostycznej (obowiązkowy) masz 3 lata od zarejestrowania. Przegląd gwarancyjny jest nie obowiązkowy, i można go sobie wsadzić w 4 litery.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Hunter28
    Użytkownik

No dobra ale jak np. nie mam czym przywieźć go do domu i chciałbym nim wrócić z salonu to bez blach i OC nie ma o tym mowy ? Muszę kupić i zostawić skuter w sklepie ? Bo ubezpieczenia nie da rady kupić wcześniej niż kupna skutera nie ? więc cały proces musi minimum ze 2 dni potrwać ?

Anonim
    Nieaktywny

Jechać bez blach i ubezpieczenia nie możesz. Możesz co najwyżej go przywieźć do domu, każdy szanujący się sprzedawca ma transport u siebie w ofercie. Po zakupie z papierami do urzędu zarejestrować i dopiero potem ubezpieczenie (do ubezpieczenia musisz mieć najpierw tablice, nigdy odwrotnie). Rejestracje i ubezpieczenie załatwisz tego samego dnia.

martin1996a
    Użytkownik

Ja po zakupie skutera jechałem do domu odrazu po zakupie w salonie Miałem aż tak daleko że musiałem przejechać na 2 strone 😀 zeby dostac sie do domu

shnosnas
    Użytkownik

Na własną odpowiedzialność możesz wsiadać i jechać bez blach, OC i nawet bez kasku. Tylko nie warto ryzykować. Większość sprzedawców skuterów oferuje gratis transport w pewnej okolicy i warto z tego skorzystać – podwiozą ci skuter prosto do twojego garażu i nie masz stresu kiedy załatwić rejestrację i OC.

benekpe
    Użytkownik

Na własną odpowiedzialność można skoczyć na główkę do studni 🙂
    A tak na poważnie, w zasadzie ryzykujesz bardzo niewiele 🙂 będziesz uczestnikiem jakiegoś zdarzenia drogowego – nie działa polisa OC – w skrajnych przypadkach będziesz komuś płacił dożywotnią rentę. Uwierz mi – firma ubezpieczeniowa osoby która będzie uczestniczyła w wypadku na pewno ten fakt wykorzysta na maxa!

Hunter28
    Użytkownik

No od salonu (nie wiem jeszcze którego) będzie max ze 30 km do domu więc myślę że za free mi to przywiozą bo całkiem cała wypłatą pójdzie na wszystkie pierdoły z tym związane i zostanę bez 2 na piwo 😀 dzięki 😉

shnosnas
    Użytkownik

A jaką maszynę kupujesz?

Hunter28
    Użytkownik

@shnosnas a jakie to ma znaczenie ?

Berg
    Uczestnik

Hunter28 napisał:

No od salonu (nie wiem jeszcze którego) będzie max ze 30 km do domu…

A nie masz gdzieś jakichś polnych dróżek, jazd w pobliżu lasu, pola itp? Kto Cię po polu będzie ganiać? Mało to ludzie ujeżdża niezarejestrowanymi Rometami po polach? 😉 . Nie pochwalam tego, ale jak nie masz innej możliwości, to gdzie możesz – po polnych się kulaj, a gdzie trzeba – pchaj. Lub tel. do przyjaciela z furgonem 🙂

Wombat
    Moderator

jedziesz do sklepu,płacisz i dobierasz tylko papiery.
    teraz wydział komunikacji i rejestrujesz, dostajesz blachy
    potem do agenta od ubezpieczeń, płacisz OC
    jedziesz do sklepu ,przykręcasz tablice i jedziesz.

Berg
    Uczestnik

Wombat napisał:

jedziesz do sklepu ,przykręcasz tablice i jedziesz.

Pod warunkiem że w tym czasie gdy załatwiasz blach i resztę papierów, nic Ci nie wykręcą/zamienią/zepsują itp. Takie czasy 🙁 . Ja bym pchał do domu a nie zostawił komuś w sklepie.

Wombat
    Moderator

moga ci równie dobrze wykręcić zanim ci go sprzedadzą – co za różnica.

to normalna procedura jak sie kupuje pojazd.

Leszek Śledziński
    Keymaster

Mój rekord to rejestracja samochodu w 20 minut. Mało tego, wróciłem z tablicami do salonu to już czekała na mnie gotowa polisa 😉

wadam
    Użytkownik

Witajcie Panowie. Ktoś mógłby mi podpowiedzieć co powinienem zrobić, czy wydrukować jakieś formularze, przygotować dane jeżeli kupiłem skuter od pierwszego właściciela, mam umowę, dowód rejestracyjny i chcę go teraz zarejestrować na siebie. Czy wystarczy iść z tym do urzędu?

Wombat
    Moderator

do urzędu i ubezpieczyciela jak trzeba

roomcajz
    Uczestnik

1) wniosek o rejestrację możesz przygotować w domu – ściągnąć formularz z netu
    2) zrób kopię umowy k-s
    3) dowód osobisty, umowa k-s, karta pojazdu, wniosek o rejestrację, stare blachy, stary dowód rejestracyjny-> z tym do urzędu
    4) jak zarejestrujesz na siebie -> ubezpieczenie

wadam
    Użytkownik

Dzięki. Zerknąłem na stronie urzędu i przeraziło mnie, że trzeba oddać im tablice i dotychczasowy dowód rejestracyjny a na nowe trzeba czekać około 30 dni. Czyli teoretycznie tyle nie można śmigać. Chyba zostawię przerejestrowanie na jesień 😉

Anonim
    Nieaktywny

Owszem, oddajesz tablicę i dotychczasowy dowód, od razu do ręki dostajesz nową tablicę i miękki, tymczasowy dowód. Czekasz na stały jeżdżąc normalnie na tymczasowym.

BLADE
    Użytkownik

30 dni czekasz na nowy dowód rejestracyjny. Na miejscu od razu dostaniesz tablice i tzw. miękki dowód rejestracyjny. Jeżeli stare tablice są z tego samego powiatu to zostaną te same, wymienią tylko dowód rejestracyjny na Twoje dane.

Anonim
    Nieaktywny

30 dni to maksymalny czas oczekiwania. Zazwyczaj zamykają się w 2-3 tygodniach. Ja zawsze miałem po 2 tygodniach dowód do odbioru.

wadam
    Użytkownik

Czołem. Informacja dla potomnych. Jeżeli ktoś ma wbity w dowodzie przegląd bezterminowy to przed zarejestrowaniem trzeba zrobić przegląd. W wydziale komunikacji dziś Pani mi wyjaśniła, że mogliby przepisać bezterminowy gdyby był to skuter 3 letni lub nowszy ale produkcja i wbicie było wcześniej więc trzeba najpierw na przegląd, później z przeglądem formularz, stare tablice i dowód rejestracyjny do WK. Tam dają kwitek do opłaty i tyle z latania.

wadam
    Użytkownik

Ps. i przy wizycie już z przeglądem od ręki dostałem nową tablicę i tymczasowy (30-dniowy) dowód rejestracyjny z kwitkiem do podglądu na stronie internetowej czy jest już trwały do odbioru. W tym okresie ma być wystawiony.

Ciekawostka – stara ramka nie trzymała tablicy więc zajechałem do największego w Olsztynie serwisu skuterów (nie będę podawał nazwy ale każdy się zapewne orientuje jaki w pobliżu Manhatanu się znajduje) i co dziwne za ramki każą sobie płacić 10 pln a jest tam nadruk reklamowy ich firmy. Dla mnie to trochę kuriozum gdyż w salonach samochodowych wszędzie dają ramki gratis właśnie ze względu na reklamę ich firm.

Anonim
    Nieaktywny

To Pani z okienka zrobiła Cię w jajo, bowiem bezterminowe przeglądy były wbijane ostatnio we wrześniu 2009, więc mógłbyś kupić w najlepszym wypadku 4-latka. Poza tym zrobienie przeglądu jest obowiązkowe i Pani z okienka tego nie zmieni 😉

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button