Dla Początkujących

Honda Vision 50

Ten temat zawiera 2 odpowiedzi, ma 3 głosy i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe No to LU No to LU 1 lat, 8 miesiące temu.

Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
 • Autor
  Wpisy
 • #659577 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Drajver
  Drajver
  Użytkownik
  • Postów: 1

  Witam
  Mam skuter Honda Vision 50.
  W serwisie twierdzą że przeglądy trzeba robić po 4000 km.Znajomy podał mi wyższą cyfrę.
  Czy naprawdę niezbędne dla bezpiecznej jazdy są przeglądy co 4000 km czy można bez ryzyka awarii po wyźszym przebiegu?
  Jaka jest naprawdę bezpieczna,nieprzekraczalna cyfra po którym niezbędne są badania kontrolne.

  HS
  #659579 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe Wombat
  Wombat
  Moderator
  • Postów: 20 645

  zasadniczo w skuterach honda zaleca co 4000km. inna sprawa że tych pogwarancyjnych to sie naprawia jak potrzeba i tyle. nie ma takiej cyfry. u każdego sie zużywa w innym tempie – styl i warunki jazdy są inne u kazdego

  ziuuummmm…. (nie bije piany na PW)
   
  Czytaj
  REKLAMA

  NOWY MOTOCYKL BMW R 18.

  Nowy R 18 sięga do naszej historii oraz ikonicznych cech, które konsekwentnie rozwijaliśmy przez lata. Rezultat: pełen charakteru z cruiser z największym silnikiem typu bokser, jaki kiedykolwiek zbudowaliśmy i ponadczasowymi elementami designu, takimi jak np. biała podwójna linia w R 18 First Edition.
  #659582 Odpowiedź
  Zdjęcie profilowe No to LU
  No to LU
  Użytkownik
  • Postów: 432

  Nie żebym coś chciał zarzucać, ale powraca słynne „jak dbasz, tak masz”.
  W swoim miałem zalecenie co 5000 km i co tyle lądował w serwisie na przeglądzie gwarancyjnym, a ja w połowie tego dystansu (czyli już po 2500 km od przeglądu firmowego) zmieniałem sobie olej silnikowy, w przekładni i filtr powietrza, ewentualnie uzupełniałem płyn hamulcowy. Tak dla sportu 🙂
  To nie jest bardzo trudna robota, polecam zakup książeczki o obsłudze skuterów (np. takiej: http://www.taniaksiazka.pl/skutery-chinskie-tajwanskie-i-koreanskie-phil-mather-p-539866.html?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=shopping&gclid=CjwKCAjwvuzkBRAhEiwA9E3FUvb1pMrXmXa7BPu8TFLProXysatdIFmU5Xf5BRaNEiAmZI9g2jRdPxoCRf4QAvD_BwE&gclsrc=aw.ds) i tam masz opisane co sobie w czasie przeglądu sprawdzać po kolei i jak. Własnoręczne dbanie o sprzęt daje sporo frajdy, zaoszczędzisz trochę kasy, do serwisu będziesz jeździł tylko jak coś się naprawdę zepsuje, przy okazji skuterek będzie zadbany, a ty się czegoś nauczysz i może będziesz sobie po jakimś czasie sam radził z drobnymi awariami.

  no i na co to komu…?
Oglądasz 3 posty - 1 przez 3 (z 3 łącznie)
Odpowiedz do: Honda Vision 50
Informacje o Tobie: