Zmiana silnika na cbr 125cm

Witam,
Od kilku dni przeglądam motocykle 125 i strasznie spodobał mi się jeden z nich. Mowa o Daelim Roadwin 125. Jedynym problemem tego motocykla jest dostępność części (Głowicy czy cylindra nie ma szans kupić) Czy była by możliwość zmiany silnika na cbr 125. Teraz chodzi o kwestię prawną, jak zmiana wpłynęła by na ubezpieczenie w razie kolizji?? Cbr jest niezawodna ale ma 14.8KM a Daelim 13. Rozważałem również zmianę na jakiś chiński (Junak 123 ma pochlebne opinie) silnik o podobnej a nawet troszkę mniejszej mocy.

Więc kilka najważniejszych pytań:
1. Czy po takim zabiegu maszyna chodziła by poprawnie? Prawdopodobnie oddałbym na taką zmianę do serwisu
2. Co z ubezpieczeniem, trzeba się gdzieś zgłaszać do urzędu że był robiony swap czy coś podobnie??
3. Czy przeglądy przechodził by normalnie czy również problem??
4. Może znacie jakiś polskich importerów części do tego motocykla?? (Wolałbym jednak nic nie zmieniać)

Zaznaczam że chodzi mi o zmianę 125 na 125 a nie cudowanie z innymi pojemnościami

ja odpuściłem 125 od Daelima. Dystrybutor zwiał z polski, nikt się wiedzą na ich temat nie chwali. Za duże ryzyko. W niemczech sporo tego jeździ