Zwiększenie mocy w skuterze

Cześć. Mam taki problem. Chciałbym zwiększyć moc w skuterze. Jest to chiński 4t Drax rough o pojemności 50cmm. Jedzie max 60 km/h, ale czuje, że jak jadę z górki, to spokojnie by pojechał więcej. Nie chce zwiększać cylindra na większy. Jest odblokowany. Co mogę zrobić, żeby zwiększyć moc?

Jeśli jedziesz z górki to normalne, że czujesz, że pojechałby więcej. Z racji pojemności skokowej silnika zabawa z rolkami w wariatorze na wiele się nie zda, a wręcz może tylko pogorszyć sprawę. W każdym bądź razie efekt całej zabawy będzie znikomy.

W przypadku silnika GY6 w pierwszej kolejności powinieneś pomyśleć nad dobrym cylindrem o większej pojemności skokowej i głowicą. Później do tego dodać odpowiednie modyfikacje gaźnika i dopiero zaczynać jakąkolwiek zabawę z układem napędowym.

Oczywiście zmiana pojemności skokowej silnika dyskwalifikuje użytkowanie pojazdu na drogach publicznych zgodnie z prawem.

Ja chce legalnie jeździć po drodze. Jak zwiększę pojemność, to tracę ubezpieczenie. Jest jakiś sposób, żeby LEGALNIE zwiększyć moc?

Zrobić prawo jazdy i kupić coś z większą pojemnością. Innej sensownej drogi nie ma, żeby zrobić cuda z 50 ccm.

Swoją drogą już nie poruszasz się legalnie jak zdjąłeś blokady - motorower ma osiągać prędkość do 45 km/h :grinning:

nie