zwiększanie pojemnosci 139QMB

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Tuning zwiększanie pojemnosci 139QMB

Ten temat zawiera 33 odpowiedzi, ma 7 głosów i był aktualizowany ostatnio przez Zdjęcie profilowe Stiopa Stiopa 7 lata, 4 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 34 łącznie)
  • Autor
    Wpisy
    Zdjęcie profilowe aabdul
    aabdul
    Użytkownik

witam, chciałbym zwiększyc pojemnosc w moim skuterze, silnik 139QMB, znalazlem cos takiego: http://moto.allegro.pl/skuter-gy6-4t-cylinder-100-cm-glowica-tuning-139qm-i2405493664.html.
    Chcialem sie dowiedziec, czy tylko to wystarczy, czy musze cos jeszcze pozmieniac i dokupic…
    z gory dziekuje za pomoc.

abdul
    Zdjęcie profilowe agentmb
    agentmb
    Użytkownik

Kolego popatrz na rozmiary, a następnie zastanów się jak chcesz to zamontować? Otwór na tuleję mocującą w silniku 139qmb ma 51mm średnicy, a w tym zestawie tłok ma średnicę 50mm. Może się mylę, ale moim zdaniem nie wejdzie bez rozwiercania karterów.

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!
    Zdjęcie profilowe aabdul
    aabdul
    Użytkownik

ok, to moze ktos poleci mi zestaw za rozsadna cene, taki, zeby pasowal do silnika 139qmb

abdul
    Zdjęcie profilowe aabdul
    aabdul
    Użytkownik

czy ktos mi pomoze?

abdul
    Zdjęcie profilowe klekocix
    klekocix
    Użytkownik

aabdul napisał:

czy ktos mi pomoze?

Ty naprawdę szukasz 100ccm? Przecież to padnie za chwilę (a raczej wał napędowy) i będziesz narzekał na „chińską tandetę”.

Jeśli szukasz 80ccm sprawdź aukcję w moim podpisie.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.
    Zdjęcie profilowe aabdul
    aabdul
    Użytkownik

szukam generalnie wiekszej pojemnosci, ale nie znam sie, dlatego zadalem pytanie na forum, jesli mi dobierzesz odpowiedni zestaw, to bede wdzieczny

abdul
    klekocix
    Użytkownik

aabdul napisał:

szukam generalnie wiekszej pojemnosci, ale nie znam sie, dlatego zadalem pytanie na forum, jesli mi dobierzesz odpowiedni zestaw, to bede wdzieczny

Nie wiem czego oczekujesz od zwiększonej pojemności, jakich osiągów?

Można dać większy cylinder, dyszę gaźnika i wszystko to ładnie wyregulować. Nie trzeba koniecznie zmieniać głowicy na większą, za z 50-tki też daje radę.

Zdjęcie profilowe
    Anonimowy

Z doświadczenia wiem, że wymiana cylindra na 80 (72) nie wiele daje, zwłaszcza w chińczykach 🙂
    Jak dobrze zestroisz to co masz to w zupełności Ci wystarczy.

Zdjęcie profilowe aabdul
    aabdul
    Użytkownik

po zmianach oczekuje predkosci okolo 80km/h a jezeli chodzi o przyspieszenie to nie chce byc blokada-spowalniaczem na swiatlach, kiedy sie zapali zielone swiatelko… nie chce z niego robic „potwora” 🙂

abdul
    klekocix
    Użytkownik

maxell napisał:

Z doświadczenia wiem, że wymiana cylindra na 80 (72) nie wiele daje, zwłaszcza w chińczykach 🙂
    Jak dobrze zestroisz to co masz to w zupełności Ci wystarczy.

Jakiś konkretny przykład „nie wiele daje” możesz przytoczyć?

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 34 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie