Zumico Quick-opinie

Witam Wszystkich Serdecznie!
Jeśli to zły dział to przepraszam i proszę o przeniesienie do właściwego.

Zastanawiam się nad kupnem nowego skutera.
Przeglądałem kilkanaście skuterów i najbardziej spodobał mi się Zumico Quick. Jest on moim zdaniem najwłaściwszy dla mnie.
Waże ok 60kg i mam 175 cm wzrostu. Skuter ma mi służyć do dojazdów do szkoły, po zakupy i do wieczornej jazdy rekreacyjnej.
W swoim mieście znalazłem go w Media Expert za 1800 zł.
Podoba mi się owy model, jednak ma być to przemyślany zakup który trochę czasu posłuży. Umiem zadbać o swój motorower, nie będzie katowany...
Budżet mam bardzo ograniczony bo gdzieś do ok 2000 zł. i dlatego wybór padł na chińczyka. Proszę Was nie piszcie mi " kup lepiej markową używke, będzie lepsza" bo na pewno używanego skutera nie kupie...

Proszę Was polecajcie też inne skutery w takim przedziale cenowym...

tu są wszystkie skutery jakie mogę nabyc w moim mieście:
http://www.mediaexpert.pl/katalog/skutery,1358/?sort=&limit=10&view=vertical&page=1
Jest jeszcze w innym sklepie, salonie Router A500 który też wchodzi w grę.
Czy możecie mi powiedzieć cos o tym skuterze Mondial ZW50QT-16 ? również mnie zaciekawił...
Zakupu zamierzam dokonać w zimie, grudzień, styczeń, luty, czy to dobry czas na zakup nowego skutera? czy wtedy ceny są mniejsze?
Proszę pomóżcie, bo to trudny wybór dla mnie a nigdy wcześniej nie miałem styczności ze skuterami...

Toros f16
router bassa
router city line

A Zumico Quick? Jakieś opinie o nim?

zumico jest jak wszystkie chinczyki ten sam silnik różnią się tylko plastikami ja wybrałem torosa ponieważ jest to marka zippa i dużo osób ma go na tym forum więc łatwo o pomoc

A można wiedzieć jakiego jesteś wzrostu?
Jak się na nim jeździ?
Dobre ma przyśpieszenie? Jaki v-max?

ma 165 cm wzrostu skuter waży 83 kg przyśpieszenie i v-max jak w każdym chinczyku jak na pierwszy skuter wystarcza skuter ma nie za dużą kanapę więc jazda w dwie osoby jest ciężka ale samemu jest wygodnie masz schowek pod kierownicą co jest przydatne pod siedzeniem zmieści się kask szczękowy

No ja mam 10 cm więcej i moze być problem...

nie powinien mój tata na nim jeździł ma prawie 190 cm wzrostu i nie narzekał jedyne co to skuter jest niski i można zahaczyć o progi zwalniające lub wysokie krawężniki

Ja mam 180 cm wzrostu i siedząc na f16 na końcu kanapy było OK . Słuchaj jeśli kupujesz skuter na zime to popatrz na toros el loco koła 12 hamulec tarczowy i dużo miejsca na nogi cena to ok.2200 ,ale warto.

Loxik ale u niego w mieście może nabyć tylko te skutery : http://www.mediaexpert.pl/katalog/skutery,1358/?sort=&limit=10&view=vertical&page=1, Router A500, Mondial ZW50QT-16

Gdybyś miał gdzieś w pobliżu real... :)

http://www.mediaexpert.pl/katalog/skutery/skuter-zongshen-zs50qt-8-zoty-2009,18144.html

Dziś pojawiły się nowe skutery między innymi ten.
Również i on mi się bardzo spodobał, najbardziej ze wszystkich.
Czytałem opinie na jego temat, oraz widziałem jego test, i musze przyznać to chyba coś dla mnie.
Co o nim sądzicie?
Wiecie może jaki w nim jest silnik, bo nigdzie, nie mogłem znaleźć...
I jest plus, z [przodu tarcza zamiast bębna oraz 4 KM z tego co zapewnia producent :

I jeszcze jedno pytanie, dlaczego w niektórych miejscach pisze że ten skuter kosztuje 4.5k gdzie indziej 3k a tu niecałe 2k?