Zumico Quick

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
    Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Cześć
    Nadszedł czas abym ja pochwalił się ( o ile jest się czym chwalić ^^ ) moim kiblem :]
    Jest to chińskiej produkcji skuter 4T o nazwie zumico quick z silnikiem 139QMB. Obecnie ma przejechane 700 km. Ma zdjętą blokadę z gaźnika, nic po za tym. Na razie :brawo: idzie 50 km/h. Poniżej zamieszczam informacje jakie rzeczy będą w nim robione oraz foty i filmik, wszystko robione gdzieś 2 godziny temu. Dziś go porządnie umyłem i wypolerowałem to chyba sesja zdjęciowa obowiązkowo 😉

Plany optyczne:

->>: Malowanie plastików zastanawiam się nad różowym, zielonym, złotym i niebieskim – doradźcie
    ->>: Manetki
    ->>: Lusterka F1
    ->>: Naklejki mocy ( +10 do v-maxu )
    ->>: Osłona wlotu powietrza
    ->>: Osłona filtra powietrza

Plany mechaniczne:

->>: Wariator http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-wariator-naraku-hshigh-speed-139qmbqma-p-2064-1.html?cPath=13080_23542_23545&sessID=707ce0c1d1bfa9cc255cfa2bc729d12f
    ->>: Większa dysza
    ->>: Lżejsze rolki

Foty:

Jak by co – jest on czerwony, nie pomarańczowy. Takie światło było.

Filmik, jak się rozpędza moje zumico:
    Kamerkę przypiąłem do kurtki, sorry że tak trzęsie.
    http://www.youtube.com/watch?v=ota1zTkR6pY

Czekam na komentarze ^^

poprawiłem na img // wrona

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Wrzuć zdjęcia przez: 😉
    Kup lepszy kask, bo w tym strach jeździć 😛
    Skuter, jak skuter, bez rewelacji. Ważne, żeby jeździł 😛

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Rób przekładke P/G do tego kibla ale to by latało ;p

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

wszyscy chca jakieś mega moce w tych colibrach. Ale cala reszta nieprzystosowana do tego ;/ by musial zawieszenie hamulce opony zmienić rame wzmocnic. Zostaw to 4t bo jak dbasz i nie grzebiesz to pojezdzisz

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Nie daje P/G, jak zrobię to wszystko co w 1 poście wymieniłem to będę zbierał kasę z roku na rok i się uzbiera na jakiś skuter + tego ktoś kupi bo zamierzam o niego dbać i teraz też dbam.
    Będę na bieżąco dawał foty jak będę realizował plany.

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Danielson napisał:

zawieszenie

po coś?

Danielson napisał:

hamulce

ewentualnie jakąś 12″ z większą tarczą , chyba że z tyłu tez 10″ od zipa

Danielson napisał:

opony

po coś?

Danielson napisał:

rame wzmocnic

po coś? tak samo może pęknąć przy chińskim silniku jak przy p/g, o te wszystkie modyfikacje pokusił bym się dopiero jak by tam ładował minimum racinga, (a już bardziej opłaca się kupić markowy skuter)

ewentualnie na sporcie pokusił bym się o hamulce i kola 12″ bo na 10″ musi być mega twardy

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

PeZeT napisał:

się uzbiera na jakiś skuter

Kup lepiej biegówke 🙂 Dobrze Ci radzę ;]

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

RudY napisał:

PeZeT napisał:

się uzbiera na jakiś skuter

Kup lepiej biegówke 🙂 Dobrze Ci radzę ;]

No może masz i racje. Ale starsi nie pozwolą na 125, musi być 50. Teraz robie OT wiem, ale dla mnie ważny temat;p Dużo się różni biegówa w środku od skuteraż Bo nie wiem jak ja będę jakoś ją naprawiał czy coś.

P.S Rudy odpisz na gadu:]

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Ten skuter świetnie nadaje się do jazdy zarobkowej 😀 Ja jeżdżąc i rozwożąc takim ulotki zarobiłem na czysto(po odliczeniu amortyzacji) 900zł, a nawet nie odczułem, że pracowałem 😛

Jak już kupować, to biegówke 😀 Wtedy jest FUN 😀

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Danielson napisał:

rame wzmocnic

po coś? tak samo może pęknąć przy chińskim silniku jak przy p/g, o te wszystkie modyfikacje pokusił bym się dopiero jak by tam ładował minimum racinga, (a już bardziej opłaca się kupić markowy skuter)

ewentualnie na sporcie pokusił bym się o hamulce i kola 12″ bo na 10″ musi być mega twardy[/quote]

Oj ci powiem z tą ramą w P/G tak szybko rama ci nei pęknie jak w chinolu… mój kolega sobie przerobił na 80ccm po dziurach szybciej jeździł itd. I rama po 2 tyg poszła… W P/G by tak się nie stało

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

napisze tu żeby było ogólnie albo ktoś coś mógł dopisać/poprawić 🙂
    pytania z gg:
    dlaczegoś
    – przygotowanie do późniejszych moto
    – nie nudzi się tak jak na skucie – tylko gaz
    – większy fun – można dobrać odpowiedni bieg do szpanu, szybkości, rycia, gumowania itd. 😀
    – każdy sprzeduje skuty i chce biegówki
    – lepiej ciśnie
    – no i sprzęgło 🙂 można start niezły zrobić albo łatwiej na gume podbić

jakaś
    zależy co chcesz… ściga, enduro, sm czy jakieś czoperkowate coś 🙂

różni się może i dużo ale kupisz używke markowca to się nic nie będzie psuło to naprawiać nie będziesz musiał – tzn. drobne robótki może i tak ale na pewno nie tak, żeby trza było rozbierać silnik 🙂 No chyba, że z Twojej winy 🙂

Sprzedawaj to coś zanim jeszcze masz jakieś szanse na sprzedaż i bierz biegi !

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Kurczak napisał:

Oj ci powiem z tą ramą w P/G tak szybko rama ci nei pęknie jak w chinolu… mój kolega sobie przerobił na 80ccm po dziurach szybciej jeździł itd. I rama po 2 tyg poszła… W P/G by tak się nie stało

źle mnie rozumiesz. chodzi mi o to że ta rama od chinola może tak samo pęknąć z tym chińskim silnikiem jak by wsadził silnik od p/g

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Tak jak mówi RudY, jak ino masz szanse to sprzedaj i kup coś markowego a najlepiej biegi! I radzę ci nic nie dokładaj do niego, ponieważ później będzie ci szkoda każdej zl wydanej na chinola.

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Ale kto mi teraz kupi tego chinolaż .. I za ile? Ja za niego dałem tak 3000 zł, ma dopiero 700 KM i rysy na błotniku przednim a tak to w porządku. Ja nie chce go oddawać za 2000 zł.. Ale już postanowiłem, że w razie sprzedaży tego to kupuje coś porządnego ale skuter np aeroxa i tuning do niego bo nie chce na razie na biegowy się przesiadać o ile w ogóle kiedyś się przesiądę.

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

PeZeT napisał:

Ale kto mi teraz kupi tego chinolaż

A nóż ktoś się znajdzie …

PeZeT napisał:

I za ile? Ja za niego dałem tak 3000 zł, ma dopiero 700 KM i rysy na błotniku przednim a tak to w porządku. Ja nie chce go oddawać za 2000 zł..

Trza było prędzej o tym pomyśleć 🙂 Nowe szybko traci na wartości a już na pewno chinolec 😛

PeZeT napisał:

Ale już postanowiłem, że w razie sprzedaży tego to kupuje coś porządnego ale skuter np aeroxa i tuning do niego bo nie chce na razie na biegowy się przesiadać o ile w ogóle kiedyś się przesiądę.

Już Ci mówię będziesz żałował z 3 powodów:
    – że chcesz skutera – sktuery to shit
    – że chcesz tuningować – trudno będzie sprzedać – każdy na części sprzedaje później …
    – nie chcesz biegówki

Rób jak tam wolisz ; )

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Za 1500zł sprzedasz, bo za więcej ciężko będzie 😛

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

PeZeT napisał:

Ja za niego dałem tak 3000 zł,

ile??!!

PeZeT napisał:

Ja nie chce go oddawać za 2000 zł

żeby ktoś dał tyle to musiałbyś go pocałować w dupkę , teraz za 2k możesz pójść do rela i na półce będzie taki stał

, z tego względu ze jest nowy , to może 1500 dostaniesz , ale będzie ciężko

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

LOL, to ja dziękuję bardzo za takie pieniądze. Będę jeździł i zbierał kasę. Kto wie może coś będę rozwoził. A za 1500 zł to chinole w moim mieście paroletnie kupują a to ma dopiero 700 km to koledzy już weście się schowajcie z tymi markowcami i markowcami bo to już denerwujące. I nie przesadzajcie.

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

PeZeT napisał:

koledzy już weście się schowajcie z tymi markowcami i markowcami bo to już denerwujące. I nie przesadzajcie.

Miałem chinola i jedyne czego brakowało, to osiągów, ale teraz wiem, że to był gigantyczny minus 😉

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Dywersant napisał:

PeZeT napisał:

koledzy już weście się schowajcie z tymi markowcami i markowcami bo to już denerwujące. I nie przesadzajcie.

Miałem chinola i jedyne czego brakowało, to osiągów, ale teraz wiem, że to był gigantyczny minus 😉

Osiągi nie są najważniejsze, ważna jest przyjemność z jazdy i ogólnie a nie, że aerox pójdzie 90 to dziewczyny szaleją, podjar itp Ale jednak nie będę nic robił przy tym zumico ;[

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

1. aerox seryjny to ci max 80 poleci realne 🙂
    2. może i nie są najważniejsze ale takie 50km/h wkur**ia 😛
    3. przyjemność jazdy … właśnie 🙂 Przesiadłbyś się na biegówke na chwile – przejechać się – to już być na skutera nie chciał wchodzić 🙂
    4. może i na razie Ci się nie psuje ani nic ale poczekaj pare km 🙂 Poczujesz „moc” wkurzania chinola 🙂
    5. nie chcemy Cię tu na siłę do czegoś zmusić/przekonać … po prostu sami kiedyś mieliśmy chinole (w większości – każdy kiedyś był głupi :P) i przekazujemy to co odczuliśmy sami 🙂

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Tak! ja też byłem głupi ;P i kupiłem chinola;/ Na początku cieszyłem się jak nie wiadomo jaki gówniarz ale do czasu. Minęły wakacje i później zima;/ I dopiero po zimie okazało się co znaczy chinol;/ przez tydzień męczyłem się żeby go odpalić, osiągi przez pół w dół, dopiero regulacja zaworów pomogła trochę. Od 2tyś przebiegu zaczęły się męczarnie ponieważ 3paski urwane w ciągu 2 miesięcy, sprzęgło na ostatnich dechach dzwon fioletowy i nie chce mi się opisywać więcej przygód z nim. Co prawda osiągi były takie że po prostej 70 z dobrej górki nawet pod 90 ale pod niewielką górę 40 co było bardzo wkur*iające ;/

Miałem Motobi Wilge3 (kameleon) z 2008r dałem za niego 3100 a miesiąc temu sprzedałem za 2100 :-> teraz mam Beta ARK włoski skuter z 2005r i przebieg niecałe 16tyś a silnikowo i nawet plastiki są w lepszym stanie jak nowy chinol z przebiegiem 3tyś.

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Robertus napisał:

3paski urwane w ciągu 2 miesięcy

Ile to miało KM?! 200KM?! 😛 😆

Teraz każdy będzie zaczynał post od słów:

Też byłem głupi. Kupiłem chinola..

Ja też miałem chinola :573:

Ale to była głupota, że kiedyś kupiłem chinola 🙁

Kącik wyżalanie się byłych posiadaczy chinolów.
    😆 😆 😆
    Mój nie był taki zły, tylko mocy nieco już brakowało 😛

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

No to mówię że nie był taki zły ale tylko przez pierwszy sezon:P Ale na dłużej to chinola nie polecam trzymać;/

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Ja to kurwa nigdy nie zrozumiem osób, które wrzucając foty na neta zamazują rejestrację… Jak jeździsz to też zakrywaszł Żeby sobie ktoś nie zapisał? Co komu da Twoja rejkaż Rozumiem jakbyś np. gumował i nie chciał żeby ktoś Cię zgłosił [ale i tak stunterzy nie zamazują] 😡

A poza tym to mogę wrzucić kawałek naszej rozmowy na temat internetowej nauki jazdy biegówką? 😆
    Sory, ale nie mogłem się powstrzymać :->

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Daaaaj ; )

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Ale nie wiem bo mogę wyjć na kozaka jak kondzio co od razu był cwaniak i wgl Fuck Yea! :mrgreen:

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Powiem ci że jak tuningować 4t to tylko na zestawach naraku. I to najlepiej na 92cc. Kumpel ma 70cc ale wyregulowane z przelotówką to fajnie to gania. Tylko jak się dba tak się ma wymianie czesto olej i jeździ. Na 92cc na pewno więcej jak 4/100 nie spali a moc jest ciekawa. O wał się nie obawiaj w chinach te skutery jeżdzą na 90cc fabryczne. A piździk nawet nawet na dojazdy z A do B

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

Popieram kolegę wyżej, cylinder narraku i jakiś dobry napęd też tej firmy i już ciekawie chodzi, masz tu linka do typa co zrobił na 70ccm narraku : http://www.youtube.com/watch?v=IvYeeLjqKig&feature=related .

Anonim
    Gość
    • 4 533
    • 89 924Postów:

taaa tuningujcie se chinole ,tylko potem nie płaczcie , czemu po tak dużym tunigu jedzie tylko 70 km/h one są tak zrobione że co bym tam nie wsadził to i tak nie przekroczysz chyba 70 km/h , przełożenia czy coś tam tak jest ,absurdem jest tuning chińskich 4t , ale żeby zrobić to porządnie to trzeba mieć wiedzę i umiejętności

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button