Zumico gr200 problem z odpaleniem

witam wszystkich! A więc tak jak w temacie mam problem z odpaleniem mojego motorka. otóż jechałem sobie spokojnie i motor zaczął się dusić i zgasł. Teraz nie mogę go odpalić ani z kopniaka ani ze startera. Pomocy!!!

Sprawdź i wyczyść świecę, jeżeli jest sucha to znaczy że paliwo nie dochodzi. Wtedy wyjmij gaźnik i wyczyść go.

Michalk001 napisał:

Sprawdź i wyczyść świecę, jeżeli jest sucha to znaczy że paliwo nie dochodzi. Wtedy wyjmij gaźnik i wyczyść go.

Świece sprawdzałem i jest OK. Ale jak wyczyścić gaźnik ?

Musisz wyciągnąć gaźnik. rozkręcić i wszystko dmuchasz sprężonym powietrzem . przedmuchaj każdy kanalik. A i sprawdź jeszcze filtry . Bo jeżeli piszesz że świecą była sucha to może filtr paliwa masz zapchany.

Filtr paliwa to ten między bakiem a gaźnikiem tak? Bo jeśli tak to go nie mam.

No to wyczyść gaźnik.A masz może gg to byśmy wtedy pokombinowali ,bo ja też jestem z okolic Nidzicy :)

Skoro nie masz filtra paliwa to kup na Allegro papierowy za 6zł i załóż. Skończą się problemy z zatkanymi dyszami w gaźniku.

Dobra. Filtr kupiony i założony, a gaźnik wyczyszczony. Teraz napiszcie mi jak go wyregulować.

ustaw obroty tak aby skuter nie zgasł. A potem ustawiaj mieszankę.I sprawdzaj kolor swiecy. Musi być taki brązowy. Jak będzie brązowa to ustaw obroty aby skuter nie gasł na wolnych . Wszystko rób na rozgrzanym silniku.

kuba90876 napisał:

ustaw obroty tak aby skuter nie zgasł. A potem ustawiaj mieszankę.I sprawdzaj kolor swiecy. Musi być taki brązowy. Jak będzie brązowa to ustaw obroty aby skuter nie gasł na wolnych . Wszystko rób na rozgrzanym silniku.

To nie jest skuter tylko motorower biegowy!!! A świeca nie jest brązowa tylko czarna.

A co to za różnica? Skuter czy motorower? Gaznik tak samo się reguluje. Świecą musi mieć kolor kawy z mlekiem.

Jeśli to jest czarny, smolisty osad to:
* zła mieszanka
* uszkodzone ssanie
* zatkany filtr powietrza

Jeśli jest to czarny, wilgotny i tłusty osad to:
* nieszczelne pierścienie
* nieszczelne prowadnice tłoka

jeżeli świeca ma kolor czarny to mieszanka jest zbyt uboga. Musisz wyregulować mieszankę aż świeca będzie miała kolor kawy z mlekiem. Wtedy jak mieszankę wyregulujesz to ustaw obroty i po sprawie

kuba90876

"jeżeli świeca ma kolor czarny to mieszanka jest zbyt uboga."

Coś ci się pomieszało kolego..... właśnie na odwrót... za bogata i zalewa świecę, dlatego ma problemy ...
pozdrawiam

Jeżeli była by za bogata to świeca była by biała tzn czysta bez żadnych osadów. Tak mi się wydaje .

Źle ci się wydaje....

No nie będę się kłócił. Ale demon musi napewno wyregulować dobrze gaznik.

Dokładnie, zalewa mu świece i dlatego ma problemy.

Niech zacznie od przeczyszczenia filtra powietrza, a potem wyreguluje ten gaźnik.

kuba90876 napisał:

Jeżeli była by za bogata to świeca była by biała tzn czysta bez żadnych osadów. Tak mi się wydaje .

to ci sie zle wydaje-.-