zumico gr 200, gaśnie po dodaniu gazu.

Cześć wszystkim. Mam problem z zumico gr 200. kupiłem go niedawno, był w bardzo złym stanie. cała elektryka popier....na, nie miał iskry, w zasadzie to nic nie działało. chłopak od ktorego go kupilem wymienil silnik na 125ccm, zmienil wal, tłok itd. Po naprawieniu instalacji wszystko zaczelo dzialac bez problemu; iskra sie znalazla, odpala na dotyk. Chodzi o to, ze jak go odpale to idealnie silnik pracuje na wolnych obrotach lecz jesli daje wiecej gazu to silnik natychmiast staje i slychac takie uderzenie, a filtrem powietrza wychodzą spaliny. co jest grane? silnik to 4T.
Czy moze byc to wina gaznika? gaznika sie jeszcze nie czepiałem. pomocy.

Muszę dodać, ze zapłon jest idealnie ustawiony i zawory również.

W tym się zapłonu nie ustawia [jest cdi na module i impulsatorze.] chyba że jest zaimportowany od rometa 200;),jak i tak ustawione zawory jak zapłon to lepiej zaprowadź do mechanika.taka dobra rada.

faktycznie. wracając do tematu; czego to moze byc przyczyna?

Twojej niewiedzy i pchania tam rąk nic Ci więcej nie powiem bo mi szkoda moto.Zaprowadź do smechanika.

Przestań. jesli wiesz to powiedz.

Jak ja ci mam powiedzieć jak ty skutera z automatem od motoroweru z manualną skrzynią nie odrużniasz a już że peugeot 2t a zumico 4t nie wspomnę.

pomozesz jesli wiesz? pozniej ta informacja moze komus innemu sie przydac.

Źle ustawiony rozrząd i luz zaworowy.,przy dodaniu gazu[ zawór wali w tłok i stąd ten huk.] a wogule to po jakimś paproku kupuje to silnik sie powinno caly przejrzeć bo nie wiadomo ile jeszcze niespodzianek tam czeka,napinacz rozrządu ciekawe czy jest i kola prowadzące rozrządu jak taki szpenio miał go wcześniej

dzieki za info. a czy przy zle ustawionym rozrzadzie silnik bedzie dobrze palil? czy bedzie dobrze pracowal na wolnych obrotach?

nie zawsze ale często i nie wejdzie za ch... na obroty prędzej sie uszkodzi.

Dzieki :) duzy rosnij.