Zrywający się pasek napędowy

Witam serdecznie!! Jestem posiadaczem skutera baotian bt49qt-2 typ 139qma. Wczoraj zerwał mi się pasek napędowy jednak problem w tym że to już trzeci pasek zerwany w przebiegu 5500km. W czerwcu tego roku doszło do podobnego incydentu i rok wcześniej to samo. Proszę o radę, co może być przyczyną takiego problemu. W instrukcji nie mam podanej długości paska a pierwszy pasek uległ zmieleniu i nie byłem w stanie odczytać jego parametrów. Orientuje się ktoś jaką długość powinien mieć ten paseczek?? A może problem tkwi w czymś innym??

Przyczyn zrywania się paska może być kilka. Po pierwsze, czy na pewno dobrze dokręcasz nakrętkę na wale? Koła pasowe przy wariatorze nie mają lekkiego luzu?

Warto by rółnież sprawdzić, czy wariator nie jest pokrzywiony.

Sprawdź również koła pasowe przy sprzęgle. Czy nie są porysowane? Czy nie są pokrzywione? Czy rozchodzą się płynnie?

A może po prostu kupujesz słabe paski? Te najtańsze nie grzeszą dobrym wykonaniem.

Nakrętka na wale to ta która trzyma wariator?? Jeżeli tak to dokręcona była dość mocno, mocniej się nie dało jednak ta część wariata w której są rolki tak jakby trochę się ruszała, takie maleńkie ruchy

a ogólnie tarcze wydają mi się być gładkie nie porysowane i nie pokrzywione. mam wymienić sprzęgło i wariator??

nie wiem jak ocenić stan rolek, po przebiegu 5500km należałoby je wymienić??

To że kosz waraitora trochę się porusza, to normalne.

W jakim stanie jest sprzęgło? Czy koła pasowe przy sprzęgle rozchodzą się płynnie? Nie są porysowane?

Ja nie dałem podkładki pod nakrętkę wariatora i wszystko zmieliło i popaliło.