Zrób to sam: Wymiana oleju i uszczelniaczy w lagach

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Zrób to sam: Wymiana oleju i uszczelniaczy w lagach

Ten temat zawiera 31 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 7 lata, 7 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Przy okazji wymiany u siebie uszczelniaczy i oleju w lagach postanowiłem podzielić się to wiedzą 🙂
    A więc tak zaczynamy od wyjęcia lag, nie będę opisywał jak to zrobić ponieważ w różnych skuterach może być inaczej.

Odkręcamy od dołu śrubę:

Zlewamy stary olej i wysuwamy golenie:

Ściągamy górny pierścień zgarniający:

Ściągamy zabezpieczenie uszczelniacza:

U mnie trochę się wygiął ale starajmy się żeby wyszedł prosty:

Następnie wybijamy stary uszczelniacz, wbijamy nowy, zakładamy pierścień zgarniający.
    Wsuwamy goleń i odwracamy lagę śrubą do góry:

wlewamy olej (ja wlewałem amortyzol z orlena za 15zł litr, ilość oleju zależy od modelu, u mnie weszło ok. 150ml)
    Po tych operacjach wkręcamy śrubę (nieraz trzeba trochę wsunąć goleń) i sprawdzamy czy dobrze pracuje, jak nie ugina się do końca to mamy za dużo oleju, jak miękko chodzi do samego końca to jest go za mało. Nie zapomnijmy że pod śrubą trzeba założyć miedzianą uszczelkę żeby nic nie ciekło.
    Tak samo robimy z drugą lagą.

Myślę że trochę pomogłem tym którzy nie wiedzą jak takie coś zrobić. W moim przypadku nie trzeba jakiś specjalnych narzędzi.

Artykuł i zdjęcia są mojego autorstwa.

Anonimowy

Możesz dokładniej powiedzieć o ilości oleju do zalaniaż?

To ma się wcisnąć do końca, tylko końcówka już ciężko??

Super poradnik, tego mi tu ciągle brakowało 😀 Moje graty

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Anonimowy

To ma się wcisnąć do końca, tylko końcówka już ciężko??

ja tak wlewałem, a ilość oleju to zależy od skutera, ja wlewałem 150ml do lagi

Anonimowy

Gdzieś kiedyś właśnie czytałem, że trzeba wlać idealną ilość oleju wg producenta, a nie wiedziałem ile do mnie powinno być. Teraz może spróbuję.

Jaka gęstość oleju wchodzi w grę?
    mam 90kg, skut 80kg, jeżdżę głównie po mieście.

Anonimowy

Nie mam pojęcia wlej powiedzmy 100ml i sprawdzaj ręką jak się ugina, jak jest miękki to dolewaj.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Anonimowy

Ale jaką lepkość masz wlaną? Myślałem coś koło 10W wlać…

Anonimowy

Co do lepkości to nie mam pojęcia bo olej kupowałem dużo wcześniej a że była mi potrzebna taka butelka to wlałem do słoika. Nie jestem pewny na 100% ale to był 10 albo 15w

Anonimowy

kurdę, mam problemy…
    Po I:
    ta śrubka na imbus z dołu kręci się razem z taką tuleją w środku (jeszcze wewnątrz golenia). Jak to odkręcić??
    Po II:
    u mnie goleń nie wychodzi z laga! coś elastycznego go trzyma w środku, sprężyna wyszła. Może to coś z tą śrubą związane??

Anonimowy

Anonimowy

jacob555 napisał:

ta śrubka na imbus z dołu kręci się razem z taką tuleją w środku (jeszcze wewnątrz golenia). Jak to odkręcić??

Miałem podobnie w jednej ladze, użyłem klucza pneumatycznego i wszystko poszło gładko.

pozdrawiam

Ponoć po prostu trzeba ścisnąć laga, żeby zablokować tłoczysko i tyle. Ale dzięki za podpowiedź. jacob555

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 32 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie