Zongshen ZS50QT-4 by Dżejson

Witam wszystkich :) Jako iż widzę ,że dużo osób chwali się swoimi maszynami , to pomyślałem że też pokaże swojego chińczyka :D Dobra to tyle wstępu :)
Obecny setup i plany :
Mechnika:
-Cylinder WM-Motors 80 ccm
-Wzmacniany wał korbowy WM-Motors
-Nowe łozyska i uszczelniacze
- stożek
Optycznie:
-Oklejenie skutera STICKERBOMBEM
-Brak tylniego błotnika
-Nadkole
-przedłużka amortyzatora 8 cm
-Rejestracja na przekladni
-Malowanie felg na pomarańczowo z polerwoanymi elementami
-Polerka przekładni
-czerwone led podświetlenie licznika

W planach :

Mechanika:
-wariator Narkaku HS
-sprzęgło Naraku Black Edition
-Dzwon sprzęgła Naraku R-Vent
-Wzmacniany pasek
- Polini airobox lub malossi e5
Opytcznie:
-Chwytak powietrza
-custom przodu
-kierownica bmx
-ledowa lampa tył
-tłumik w stylu 2t
Kupiłem go w 2010 roku. Nie mam fotek z tego jak wyglądał jak go kupiłem , ale znalazłem jakieś w internecie :) Mój był czarno-siwy. niestety nie znalazłem takiego także jestem zmuszony wstawić ten egzemplarz:D

Szału nie było :D ale skuter jeździł :) mało palił itd :)
W zimę 2012/2013 zaczęła się moja przygoda ze skuterem :) Na początku było zwykłe odblokowanie . Kupienie odblokowanego modułu i zapoznawanie sie z częściami skutera:) Później zaczęły się modyfikacje . Na początek zmieniłem podświetlenie licznika na niebiesko

Później naszła mnie ochota na zrobienie polerki pokrywy przekładni. Całą pokrywę musiałem ścierać papierem ściernym.

Oto efekt , trochę pobrudziłem jak zakładałem ale jakieś zdjęcie jest:)

Tu trochę lepszej jakości zdjęcie.

Następnie kolega powiedział, że ma na sprzedaż czerwone listwy led . Skusiłem się i zamontowałem je w liczniku :)

Po paru tygodniach zamówiłem stickerbomb. Okleiłem nim lusterka, błotnik z przodu,ramkę pod tablice rejestracyjną oraz plastik z tyłu pod lampą :)




To wszystko było zrobione do marca 2013 roku. W maju zaczynają sie kolejne upiki:)
Na początek przyszło nadkole, przedłużka amortyzatora około 10 cm,rejestracja na przekładnie i stożek.
Oto efekt:)
Potem jezdziłem tak z około 2 miesiące, nadkola pękały , ponieważ były robione z pleksy. Wreszcie zrobiłem nadkole ze 'sklejki'. Postanowiłem, że okleje je resztkami stickrbombu:)

A tak wygłada całość na skuterze

Uploaded with ImageShack.us
W między czasie doszły wstawki stickera , ktore widać na wcześniejszym zdjęciu, oraz malowanie felg :) W połowie sierpnia miałem awarie , silnik się zatarł no i sypnęło się łożysko na korbowodzie.
W tym momencie silnik przeszedł kapitalny remont. Nowy cylinder, wał itd. Za wszystko wydałem okolo 500 zł razem z robocizną.Teraz jestem w okresie docierania . Jak narzie mam zrobione 250 km. Jakieś 2 tygodnie temu nastąpił pomysł , aby okleić skuter stickerbombem. Około tydzień temu przyszła paczka ze stickerami :)

A po trzech dniach skuter został oklejony :) Na dniach jeszcze zrobie polerke rantów felg.
A oto efekt mojej pracy:

W Zimę planuje zrobić swap na p/g w lc i custom przodu w stylu sr/aerox

Dziękuje wszytskim za uwagę :D

Obrazki nie działają

Już działają. musiałem hosting zmienić.

W tym podświetlaniu to tylko podmieniłeś Diodke żółtą, która była od początku, na niebieską, czy sam coś kąbinowałeś?

Jak było niebieskie podświetlenie to tylko kupiłem żarówke niebieską do pozycji ;) Ale jak czerwone to kombinowalem w rozbieranie licznika, ponieważ musialem jakoś listwy wstawić w licznik.

a te listwy led to takie dawałeś czy inne

http://allegro.pl/listwa-led-24cm-postojowe-dzienne-tasma-pasek-12v-i3472431664.html

"Cylinder WM-Motors 80 ccm"

Jak ci się to sprawuje?

zipp ja miałem 2 listwy led po 10 cm. Co do cylindra jak Narazie 300 km bez żadnych problemów. Jak za taką cenę to bardzo dobry zakup ;)

Jak zrobiłeś te nadkole i je zamontowałeś ??

Na początku kupilem.sobie nadkole z pleksy od kolegi, potem te kupione zostalo na wzór. te co teraz mam jest z sklejki . Wszystko na tym jest odmierzone i pasuje idealnie w plastiki. Jak je założyłem ? odkręcilem amortyzator . przełożylem nadkole, amortyzator przykrecilem. Potem odkręcilem te boczne plastiki. włożyłem nadkole pod nie. wszystko.potem skręciłem i się trzyma.

Pytałem się dlatego, że chcę sobie też takie nadkole zrobić tylko że z blachy.

Fajny skuterek a ile pali na tym cylku?
jaki v-max ?
daj jeszcze jakieś fajne manetki.

michal98 co do spalania. wszystko zależy od mojego "humoru" przy spokojnej jeździe Okoko 65 km/h spalanie na poziomie poniżej 3l na 100 km. Jak go trochę wyżej Wkrecam Tak na ponad 75 km/h to spali nawet ponad 3.5 l. do tego mam niewyregulowany gaźnik. V-max powiem Tak 85 licznikowe na prostej co na gps pokazalo 82/83 km/h . Nad manetkami myślę ale najpierw chcę zrobić custom przodu ;) Także na wszystko będzie pora.

To powodzenia a przy tej prędkości trzeba mieć dobre hamulce. Mi ciężko przy 70km w dwie osoby awaryjnie wychamować.

U mnie to jest dobre że mam tarcze z przodu to hamowanie jest na dobrym poziomie. Zawsze wyhamuje nawet awaryjnie :)

Jeździłem na tym skuterze trochę po parkingu na nidzickim rynku i to całkiem miły sprzęt:-)

Dziękuję Kisiu za miłe słowa o moim skuterze ;) Teraz myślę nad naprawą silnika, ale ciężko będzie. Myślę jeszcze nad nową lampą... a konkretnie nad modyfikacją przodu i wklejeniu jakieś lampy w czasze ;)