Zongshen ZS50QT-4 by Dżejson

Wyświetlanie 16 odpowiedzi wątku
  • Autor
    Wpisy
      kuba90876
      Użytkownik

Witam wszystkich 🙂 Jako iż widzę ,że dużo osób chwali się swoimi maszynami , to pomyślałem że też pokaże swojego chińczyka 😀 Dobra to tyle wstępu 🙂
      Obecny setup i plany :
      Mechnika:
      -Cylinder WM-Motors 80 ccm
      -Wzmacniany wał korbowy WM-Motors
      -Nowe łozyska i uszczelniacze
      – stożek
      Optycznie:
      -Oklejenie skutera STICKERBOMBEM
      -Brak tylniego błotnika
      -Nadkole
      -przedłużka amortyzatora 8 cm
      -Rejestracja na przekladni
      -Malowanie felg na pomarańczowo z polerwoanymi elementami
      -Polerka przekładni
      -czerwone led podświetlenie licznika

W planach :

Mechanika:
      -wariator Narkaku HS
      -sprzęgło Naraku Black Edition
      -Dzwon sprzęgła Naraku R-Vent
      -Wzmacniany pasek
      – Polini airobox lub malossi e5
      Opytcznie:
      -Chwytak powietrza
      -custom przodu
      -kierownica bmx
      -ledowa lampa tył
      -tłumik w stylu 2t
      Kupiłem go w 2010 roku. Nie mam fotek z tego jak wyglądał jak go kupiłem , ale znalazłem jakieś w internecie 🙂 Mój był czarno-siwy. niestety nie znalazłem takiego także jestem zmuszony wstawić ten egzemplarz:D

Szału nie było 😀 ale skuter jeździł 🙂 mało palił itd 🙂
      W zimę 2012/2013 zaczęła się moja przygoda ze skuterem 🙂 Na początku było zwykłe odblokowanie . Kupienie odblokowanego modułu i zapoznawanie sie z częściami skutera:) Później zaczęły się modyfikacje . Na początek zmieniłem podświetlenie licznika na niebiesko

Później naszła mnie ochota na zrobienie polerki pokrywy przekładni. Całą pokrywę musiałem ścierać papierem ściernym.

Oto efekt , trochę pobrudziłem jak zakładałem ale jakieś zdjęcie jest:)

Tu trochę lepszej jakości zdjęcie.

Następnie kolega powiedział, że ma na sprzedaż czerwone listwy led . Skusiłem się i zamontowałem je w liczniku 🙂

Po paru tygodniach zamówiłem stickerbomb. Okleiłem nim lusterka, błotnik z przodu,ramkę pod tablice rejestracyjną oraz plastik z tyłu pod lampą 🙂

To wszystko było zrobione do marca 2013 roku. W maju zaczynają sie kolejne upiki:)
      Na początek przyszło nadkole, przedłużka amortyzatora około 10 cm,rejestracja na przekładnie i stożek.
      Oto efekt:)
      Potem jezdziłem tak z około 2 miesiące, nadkola pękały , ponieważ były robione z pleksy. Wreszcie zrobiłem nadkole ze ‚sklejki’. Postanowiłem, że okleje je resztkami stickrbombu:)

A tak wygłada całość na skuterze

Uploaded with ImageShack.us
      W między czasie doszły wstawki stickera , ktore widać na wcześniejszym zdjęciu, oraz malowanie felg 🙂 W połowie sierpnia miałem awarie , silnik się zatarł no i sypnęło się łożysko na korbowodzie.
      W tym momencie silnik przeszedł kapitalny remont. Nowy cylinder, wał itd. Za wszystko wydałem okolo 500 zł razem z robocizną.Teraz jestem w okresie docierania . Jak narzie mam zrobione 250 km. Jakieś 2 tygodnie temu nastąpił pomysł , aby okleić skuter stickerbombem. Około tydzień temu przyszła paczka ze stickerami 🙂

A po trzech dniach skuter został oklejony 🙂 Na dniach jeszcze zrobie polerke rantów felg.
      A oto efekt mojej pracy:

W Zimę planuje zrobić swap na p/g w lc i custom przodu w stylu sr/aerox

Dziękuje wszytskim za uwagę 😀

dawid102
      Uczestnik

Obrazki nie działają

kuba90876
      Użytkownik

Już działają. musiałem hosting zmienić.

BarnetGP50
      Użytkownik

W tym podświetlaniu to tylko podmieniłeś Diodke żółtą, która była od początku, na niebieską, czy sam coś kąbinowałeś?

kuba90876
      Użytkownik

Jak było niebieskie podświetlenie to tylko kupiłem żarówke niebieską do pozycji 😉 Ale jak czerwone to kombinowalem w rozbieranie licznika, ponieważ musialem jakoś listwy wstawić w licznik.

zipp50
      Użytkownik
      eadem
      Uczestnik

„Cylinder WM-Motors 80 ccm”

Jak ci się to sprawuje?

kuba90876
      Użytkownik

zipp ja miałem 2 listwy led po 10 cm. Co do cylindra jak Narazie 300 km bez żadnych problemów. Jak za taką cenę to bardzo dobry zakup 😉

dawid102
      Uczestnik

Jak zrobiłeś te nadkole i je zamontowałeś ??

kuba90876
      Użytkownik

Na początku kupilem.sobie nadkole z pleksy od kolegi, potem te kupione zostalo na wzór. te co teraz mam jest z sklejki . Wszystko na tym jest odmierzone i pasuje idealnie w plastiki. Jak je założyłem ? odkręcilem amortyzator . przełożylem nadkole, amortyzator przykrecilem. Potem odkręcilem te boczne plastiki. włożyłem nadkole pod nie. wszystko.potem skręciłem i się trzyma.

dawid102
      Uczestnik

Pytałem się dlatego, że chcę sobie też takie nadkole zrobić tylko że z blachy.

michal98
      Użytkownik

Fajny skuterek a ile pali na tym cylku?
      jaki v-max ?
      daj jeszcze jakieś fajne manetki.

kuba90876
      Użytkownik

michal98 co do spalania. wszystko zależy od mojego „humoru” przy spokojnej jeździe Okoko 65 km/h spalanie na poziomie poniżej 3l na 100 km. Jak go trochę wyżej Wkrecam Tak na ponad 75 km/h to spali nawet ponad 3.5 l. do tego mam niewyregulowany gaźnik. V-max powiem Tak 85 licznikowe na prostej co na gps pokazalo 82/83 km/h . Nad manetkami myślę ale najpierw chcę zrobić custom przodu 😉 Także na wszystko będzie pora.

michal98
      Użytkownik

To powodzenia a przy tej prędkości trzeba mieć dobre hamulce. Mi ciężko przy 70km w dwie osoby awaryjnie wychamować.

kuba90876
      Użytkownik

U mnie to jest dobre że mam tarcze z przodu to hamowanie jest na dobrym poziomie. Zawsze wyhamuje nawet awaryjnie 🙂

Kisiu1981
      Użytkownik

Jeździłem na tym skuterze trochę po parkingu na nidzickim rynku i to całkiem miły sprzęt:-)

kuba90876
      Użytkownik

Dziękuję Kisiu za miłe słowa o moim skuterze 😉 Teraz myślę nad naprawą silnika, ale ciężko będzie. Myślę jeszcze nad nową lampą… a konkretnie nad modyfikacją przodu i wklejeniu jakieś lampy w czasze 😉

Wyświetlanie 16 odpowiedzi wątku
  • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Back to top button