ZNEN ZN50QT-HS

Witam wszystkich.
Jestem tu nowy, kupiłem niedawno używanego chińskiego ZNEN ZN50QT-HS.
Moje pytanie może wydać wam się bardzo śmieszne, jaki tam jest dokładny model silnika??? Żadnej instrukcji do niego nie dostałem ani instrukcji. Chciałbym wiedzieć jakie części będą do niego pasowały w razie jakiejkolwiek awarii. Wiem tylko że miał wymieniany gaźnik na nowy.

Miło powitać Ciebie tutaj, Paweł. :D
Według znalezionych w internecie informacji (wpis np. typu... engine Znen zn50gt-hs) jest niemal pewne, że dysponujesz w swoim skuterze silnikiem czterosuwowym GY6 4T 139 QMA/QMB.
Romety Retro to pewnie taka uboższa wersja tej Twojej. :D

A z takim GY6 to jest dosyć prosta sprawa. :D
Klepiesz w Google wpis... GY6 4T 139 QMA/QMB Maintenance manual i już masz tam jak na talerzu info, co tam dłubać, gdzie, kiedy, jak i dlaczego. :D

Witaj w drużynie chinoli. ;P

Czyli rozumiem że wszystkie części będą pasowały jak wklepie ten model silnika.
A gdzie można dostać jakieś te plastiki bo mam parę popękanych i nie wiem czy w Polsce dostanę.

szukaj na allegro i w sklepach internetowych, dzwoń po sklepach, może gdzieś znajdziesz

Chciałbym wymienić u siebie cylinder na 72cc, czy będę musiał coś jeszcze wymienić?? I co bym musiał wymienić aby polepszyć swoje osiągi. Obecnie do 60 km/h to się rozpędzi ale bardzo powoli mu idzie.

Wpisuje cylinder 72 ccm to mi wyskakuje albo 70 albo 80??? to jest to samo?? tej firmy wm to jest dobry sprzęt czy nie. czy lepiej na allegro kupić??

http://www.racing-planet.pl/tuning-skutera-cylinderkit-72cc-47mm-naraku-139qmb-kymco-p-2500-1.html?sessID=8468666b9a05ac756245daf0ed53795f

Akurat naraku to chyba jedno z najdroższych, ja bym szukał czegoś tańszego i sprawdzonego.

Wiem, wiem. Na pewno myślisz o tych tanich zestawach z głowicą, i oczekujesz, że ktoś uspokoi Twoje sumienie pisząc, coś w stylu: 'kupuj, będzie śmigać'. Niestety, ale jakość kosztuje. Najtańsze, co mogę polecić, to cylindry TEC-a

http://shop.mieloch.pl/cylinder-kit-tec-performance-80cc-bez-glowicy,pZ042966.bhtml

Paweł, poszukaj tutaj wpisów (masz tutaj wyszukiwarkę) o zwiększaniu pojemności (i innych modyfikacjach napędu) w GY6 4T 139 QMA/QMB.
Jest tego do bólu tutaj, czasem nawet z sensem jest to rozpisane.

Kompletny cylinder z głowicą i wałkiem rozrządu z takim np. logo MCN też ujdzie i to za takie 150 zeta. :D

Kupuj, jak właściwie to złożysz i wyregulujesz, będziesz śmigał. :D
Ciekawy jestem ilu to chinoli ma u siebie w moto takie... TEC-ki, Airsale i Naraku?
A trochę tego narodu tam jest i też się przemieszczają z miejsca na miejsce swoimi moto. :P
Pozdrawiam.