Znak Stop

Witam czy może mi przyjść mandat pocztą jeśli na stopie się nie zatrzymalem a policja to widziała i np spisali rejestrację a mnie nie zatrzymali.

Może Ci przyjść mandat mimo, że Cię nie wylegitymowali na tej samej zasadzie jak ściganie są osoby "podkablowanie" dzięki nagraniom z rejestratorów (o ile widać nr rejestracyjne)

Generalnie tak, w praktyce prawdopodobnie nie chciało im się ruszać z gabloty i szansa, że będą chcieli teraz sporządzać protokoły, kierować sprawę do sądu, jest raczej niewielka. Warto jednak o tym pamiętać na przyszłość, że teraz wszyscy rejestrują wszystko i to, że nie widać policji, o niczym nie świadczy. Nagra Cię jakiś koleś i wyśle i wtedy muszą uruchomić procedurę... W sumie, to prędzej, czy później przełoży się to na bezpieczeństwo ruchu drogowego...

Bo olg to było tak ze zwolniłem ja wiem do 5 moze nawet 3km/h a policja stała z boku tak ze jej nie widziałem, ale za jakieś 50metrów zatrzymałem sie do sklepu, patrze a oni jada w moją stronę wysiadłem i stałem pod sklepem oni nawrócili za moim pojazdem i pojechali, tylko nawracali dosyć wolno i nie wiem czy wtedy nie spisywali rejestracji, cała ta sytuacja wydaje mi się dziwna bo niby po co za mną wjechali na parking koło sklepu, ale to chyba powinny wysiąść i porozmawiać ze mną co o tym sądzicie ?

Kolego, nie stresuj się nadmiernie, zwłaszcza przed Nowym Rokiem ;) Gdyby chcieli Ci wlepić mandat, to prościej by było zatrzymać się koło Ciebie i zrobić to od razu. Jak nie zrobili, to małe szanse, żeby chcieli to zrobić później. Za dużo roboty... Dla Ciebie też jest to przykra nauczka. Chwila na zatrzymanie się nie jest warta późniejszych nerwów... Bezpiecznej jazdy w Nowym Roku! :)