zmiana zebatki

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #155803 Reply
    Nevinyrral
    Użytkownik
    • 3

Czesc. Planuje zmienić zebatke w rr. Tylko którą(przód/tył) i na jaką? I czym się różni zmiana przedniej od tylnej.

#155806 Reply
    Rurek
    Użytkownik
    • 18

Większe przyspieszenie:
    przód na mniejszą albo tylną na większą
    większa prędkość (dłuższe biegi)
    przód na większą tył na mniejszą -> tylko musisz uważać żeby nie kupić zbyt dużej żebyś był w stanie założyć łańcuch. Miej na uwadze także to, że jeśli wybierzesz tę konfigurację spadnie przyspieszenie

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#155816 Reply
    Nevinyrral
    Użytkownik
    • 3

A jest jakaś różnica w między większą przednią a mniejszą tylną, czy to jest obojętne?

#155845 Reply
    Rurek
    Użytkownik
    • 18

hmm, nie wiem. Wydaje mi się że przednią łatwiej zmienić bo nie musisz wymontowywać koła. ale mogę się mylić.

#155850 Reply
    szczepanj23
    Uczestnik
    • 5

Widziałeś kiedyś rower tzw ;góral; to teraz siądź i myśl

#155879 Reply
    Wombat
    Moderator
    • 55

podpowiadam:
    im większa róznica miedzy dużą przednią a tylnią małą tym większa prędkość maksymalna
    O ILE wystarczy nam siły żeby tym układem kręcić.

To jak samochodem na V biegu ruszyć – na nim sie przecież pojedzie najszybciej teoretycznie. Ale mało który to umie bo są za słabe.
    Wiec sie rusza z jednynki..itda do V sie dochodzi jak jest już duża prędkość. Bo na utrzymanie prędkości potrzeba znacznie mniej mocy niż na przyśpieszenie

#155890 Reply
    Kristop
    Uczestnik
    • 38

Zależy czego oczekujesz, masz dłuższe trasy to w wkładasz większą na przód, lub mniejszą na tył, wtedy silnik mniej męczysz na wysokich obrotach. A jak miasto to najlepiej nic nie rób, bo spod świateł nie ruszysz:)

#155895 Reply
    Nevinyrral
    Użytkownik
    • 3

Rozumiem że zmiana przedniej na większą lub mniejsza na tył wpłynie na polepszenie szybkości max. Chodzi mi tylko którą lepiej zmienić, przednią czy tylną i czym by się to różniło?

#155897 Reply
    Kristop
    Uczestnik
    • 38

Zwiększy V-Max, ale pogorszy przyspieszenie. W trasy to +, ale w mieście -. A czy wymienisz te czy te to wszystko jedno.

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: zmiana zebatki
Twoje informacje:

Back to top button