zmiana żarówki z "bańki" na H4

Witam, chciałem sie dowiedzieć, czy możliwa jest zamiana żarówki starego typu tzw. bańka na żarówkę H4. Posiadam zumico dynamic 4t. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam, Abdul.

Abdul a jaka masz oprawe gniazda żarówki? Pytam bo ostanio przerabiałemw lampie skuterze koliber

i co? nie wiem, jaka oprawka... udalo ci sie?? cos dokupowałesś?

Możesz kupić H4 z oprawką "starego typu"

orientujesz sie gdzie znajde cos takiego?

Na allegro poszukaj, albo w sklepie motoryacyjnym, wydaje mi się że nie powinno być z nią problemu.

To chyba musi być coś takiego ---> http://www.racing-planet.pl/%C3%85%C2%BBarowki-konwersji-bilux-halogen-35w35w-rozne-typu-p-2731-1.html?cPath=16001_16002_16013&sessID=223d7704889a6959f105aa8737616932

Konwersja Bilux (bańka- gniazdko BA20D) na Halogen :wink:

Panowie można wstawić sobie H4 zamiast bad20. kwestia jest tylko robienia gniazda do h4 i może czasem lekko "przygotować" sam otwór w kloszu

Wodzu i Goth79 widzieli u mnie jak one wyglądają w "firmowych" kloszach

z innej beczki...
jak moje żarówki przygasają na postoju[prawdopodobnie za niskei obroty] to czy żywotność żarówki spada drastycznie?

obroty najbardziej prawdopodobne. gdyby się wypalały to jedno z włókien od razu by przestało świecić

CzechuXX napisał:

z innej beczki...
jak moje żarówki przygasają na postoju[prawdopodobnie za niskei obroty] to czy żywotność żarówki spada drastycznie?

przy niższym napięciu, podczas pracy silnika na postoju, żywotność żarówki drastycznie wzrasta, czyli dokładnie odwrotnie niż kombinujesz ;)

Myślałem, że ma jakieś swoje tam wykresy [typu sinusoida] kiedy co najlepiej i najdłużej... widocznei się myliłem ;)

W junlunie kolibrze tez tak moge ;-)?