zmiana z 98 na 95

witam, w moim skuterze cpi oliver 2t caly czas lalem 98, czy moge mu wlac 95??

Powinno sie lać 95 a nie 98 głupie pytanie

Póki na diesla nie zmienisz wszystko powinno grać.

ale moge tak nagle zmienic i czemu lepiej 95 skoro 98 podobno lepsze

Możesz. Dlaczego uważasz, że 98 jest lepsza i w czym?

jajo422 napisał:

Powinno sie lać 95 a nie 98 głupie pytanie

Dlaczego głupie? Dlaczego powinno się lać 95? Może chce zapobiec samo-zapłonowi? :E

dawkacpi napisał:

ale moge tak nagle zmienic i czemu lepiej 95 skoro 98 podobno lepsze

a dlaczego nie? lepsze jak lepsze.. Twój skuter po prostu nie potrzebuje takiego paliwa

a na jakim będzie miał lepsze osiągi?

dawkacpi napisał:

a na jakim będzie miał lepsze osiągi?

Jeżeli chcesz lepsze osiągi to weź się za mechanikę a nie paliwo :E

Nie ma większej różnicy, 98 ma więcej dodatków np. czyszczących, więc raz na kilka tankowań można zalać 98. Na codzień się nie opłaca.

do 2T 98 jeszcze nie tankowałem , za to różne 95 zwykłe lub z jakimiś dodatkami i zauważyłem że te droższe dodają trochę osiągów

Miałem także skuter 2T i lałem do niego zarówno 95 jak i 98 zależy na jaką stację miałem bliżej .Niestety w Holandii nie na każdej stacji jest 98 . Różnicy praktycznie żadnej . Po za ceną :)

a czy mogę zmieszać 98 i 95

Możesz mieszać nic się nie stanie.

Słyszałem, że 98 szybciej rozgrzewa silnik? Czy to prawda?

A czemu miałby się szybciej rozgrzewać? Dlaczego większość uważa, że pojęcia "wartość opałowa" i "liczba oktanowa" to to samo? Na 98 silnik może równiej pracować i być czystszy. I to wszystko.

No ja nie wiem, i się pytam. Dziadek kiedyś gadał, że na 98 silnik szybciej się będzie rozgrzewał, i jest mocniejszy.

izdebski 98 czysci lepiej silnik z nagaru jednak odczujesz to pokieszeni. ja osoboscie do 2t i 4t leje 95 i co jakis czas dolewam srodka z stp do benzyny. daje taki sam efekt jak lanie 98. głównie za stukowe spalanie odpowiada regulacja gaźnika czystośc świeci z i ilosc na garu zarowno w tloku jak i w samym wydechu o czym sporo ludzi zapomina. paliow 98 głównei czyscitlok ale nie przedostaje sie w znacznym stopniu do ukladu wydechowego.

Krzysiek zdaza sie u Ciebie stukowe spalanie w 2t?

Nie ma co tu dużo gadać , w 2t nie odczuwa się różnicy w osiągach ale w 4t się odczuwa , piszę teraz do posiadaczy skuterów 4t , zatankujcie 95 i podjedź pod sporą górkę na całym gazie i zobacz ile jedzie i jak muli ,a nalej 98 i podjedź pod tą samą górkę i zobacz różnicę wtedy można pisać . Oczywiście nic nie mam do 2t bo w 2t się tego nie odczuwa ;D Pozdrawiam Technik374

Technik374 napisał:

Nie ma co tu dużo gadać , w 2t nie odczuwa się różnicy w osiągach ale w 4t się odczuwa , piszę teraz do posiadaczy skuterów 4t , zatankujcie 95 i podjedź pod sporą górkę na całym gazie i zobacz ile jedzie i jak muli ,a nalej 98 i podjedź pod tą samą górkę i zobacz różnicę wtedy można pisać . Oczywiście nic nie mam do 2t bo w 2t się tego nie odczuwa ;D Pozdrawiam Technik374

Poproszę potwierdzenie teorii w praktyce, Pozdrawiam Dominik.