Zmiana Wydechu

Wyświetla 1 wpisów z $
  • Autor
    Wpisy
  • #10176 Reply
    drag0nix
    Użytkownik
    • 2

Witam Posiadam skuter marki malaguti f15. który posiada Cylinder polini 70cm i sprzęgło mallosi fly i wariator omega. Chce zmienić wydech na sportowy tylko mam dylemat który będzie najlepszy co do osiągów skutera zastanawiam się nad stage6 pr replica ,tecnigas next r , Leo vince TT

#10179 Reply
    grocik
    Użytkownik
    • 5

pod 70ccm brałbym S6

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

#10180 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Zdecydowanie Stage 6 Pro Replica, a najlepiej Tecnigas RS 2, Tecnigas Next R do serii najlepiej, a Leo TT niewiele od seryjnego się różni.Tak więc albo Stage 6, albo Tecnigas RS 2 (może być używany, bardziej się opyla) A swoją drogą, co to ten „wariator omega”???

#10185 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8

Ja bym sprawdził gdzieś w jakiś katalogach który tłumik bardziej pasuje do tego cylindra – tu nie kształt czy średnica rur jest ważna a najlepsze dobranie do ilości podawanego paliwa, ciśnienia spalin i ich szybkości w układzie wydechowym i wymaganego przez cylinder oporu spalin… Najlepiej zlecić komuś zespawanie komory rozpręzającej i dokupienie odpowiedniego tłumika końcowego. W ten sposób uzyskamy najlepsze wyniki. A jak jesteś zbyt leniwy i/lub chciałbyś to szybko kupić to Stage 6 Pro Replica.

#10186 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

degename a po co kombinować 😀 Wydech kupić i tyle, nikt chyba się nie bawi w to co podałeś 😀 Aczkolwiek nie wiem jak by to działało, chociaż ciekawi mnie efekt 😈

#10187 Reply
    drag0nix
    Użytkownik
    • 2

a panowie wiecie może co jest przyczyną tak dużego spalania ostanio pojechałem w las ale już nie wróciłem miałem 4 litry nalane zrobiłem 38 km i koniec paliwa.

#10188 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Może masz nieszczelności jakieś, poza tym gaźnik do regulacji i możliwe że się kranik zacina i za dużo leje 😉

#10190 Reply
    drag0nix
    Użytkownik
    • 2

możliwe powiem tak jak skończy mi się paliwo i naleje to do gażnika nie dochodzi musze w wężyk dmuchnać żeby wleciało paliwo dopiero odpala.

#10195 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

Jeżeli Ci się kończy całe i gaśnie, po czym dolewasz, to normalka, układ się zapowietrza 😀

#10196 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8

Właśnie taki tłumik powoduje mniejsze spalanie i maksymalne wykorzystanie możliwości cylindra. Sprawdzałem na tłumiku Leo Vince do swojego Rometa – spawany wg wzorów tłumik był lepszy jeśli chodzi o ekonomię jazdy – palił mniej, więcej różnic nie zauważyłem. Tłumik Leo testowałem jakieś 1000 km jednak spalanie większe o 0.7 litra i olej w tym tłumiku to znak że tamten był lepszy.

#10198 Reply
    Vezyr
    Użytkownik
    • 18

A jaki Leo używałeś? TT czy ZX ???Aczkolwiek gratuluję pomysłu i zapału do pacy, bo aj bym nie wpadł na coś takiego 😀

#10204 Reply
    degename
    Uczestnik
    • 8

To był specjalny do Simsona 50 ccm, taki gruby, długi. Mój jest prosty i cieńszy, wkładany w oryginalną rurę wydechową. Reguluje się go długością kolanka wkładaną do środka. Regulacja jest potrzebna w razie szlifu cylindra i na cieplejsze i chłodniejsze pory roku.

#17058 Reply
    xpawel95x
    Użytkownik
    • 0

Polecam ; D Yasuni Carrera 30

Tylko Twój silnik może być na niego za cienki ; P

Wyświetla 1 wpisów z $
Odpowiedz na: Zmiana Wydechu
Twoje informacje:

Back to top button