zmiana opon

Siema mam torosa fresco i chciałbym zmienić opony. Jest tam dentka czy nie?

jak zdejmiesz to się dowiesz:} jak nie ma ja bym założył.

Zawsze bezpieczniej. Nie wiadomo czy nie masz łatek wulkanizacyjnych.

Słyszałem że bezdętkowe są lepsze.

Mam bezdętkowe, sprawdziłem.

Obejrzyj w jakim stanie są felgi, jeżeli nie są skorodowane, poobijane lub jakkolwiek uszkodzone, to faktycznie lepsze są bezdętkowe. W razie przebicia nie schodzi z nich szybko powietrze. Jeżeli felgi nie wyglądają najlepiej - lepsza może być dętka. Jak tylko możesz, to nie oszczędzaj na oponach, to Ci się zawsze zwróci...

Nie, felgi są w świetnym stanie. A opony to planowałem jakieś pirelli kupić. Polecicie jakieś?

Ech... z tym będzie już zapewne gorzej. Mało kto miał możliwość osobistego przetestowania kilku opon. Jak Ci ktoś powie, że jego są najlepsze, to niestety nic z tego nie wynika. W praktyce masz dwie możliwości - zanurzyć się w necie i spróbować dotrzeć do testów opon do skuterów (zapewne na zagranicznych portalach), albo wytypować jakąś znaną firmę (np. Pirelli) i poszukać opon tak mniej więcej pomiędzy połową, a 2/3 cen maksymalnych. Odrzucisz w ten sposób supermarketowe badziewie "znanego producenta", zaś lekko powyżej średniej znajdziesz dobre produkty u każdego markowego producenta. Oczywiście jeszcze sobie o konkretnych oponach poczytaj. Niektóre są profilowane pod szybką jazdę po torze, niektóre są lepsze na błoto, a inne lepiej odprowadzają wodę. Tu też sam musisz sobie odpowiedzieć na pytanie w jakich warunkach najczęściej się poruszasz... Nie daj się zwariować... Ostatecznie to Ty decydujesz jak jeździsz...

reklamował ci nie będę,ja w większości zakładam duro [woda,błoto a nawet śnieg] do pierdzików tak sobie ludzie życzą.Sam hulam na mitas lecz inni nie chcą bo cyt; takie drogie do skutera.