Zmiana oleju z mineralnego na półsyntetyk.

Dodaj nowy temat na forum

! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Zmiana oleju z mineralnego na półsyntetyk.

Ten temat zawiera 9 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 9 lata, 9 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Witam.

Od niedawna grzebie przy swoim skuterze i robię lekka renowację z związku z ostatnim zdarzeniem, które już naprawiłem no i 2 wypadkami :P. Jak zaczynałem składać swój skuter to nie wiem dlaczego ale mój ojciec upierał się ze mineralny będzie najlepszym olejem, lecz no jak wiadomo do skuterów 2T używa się syntetyka lub półsyntetyka. Czy jest ryzyko zatarcia cylindra po zmianie po ok 7 tys. km z mineralnego na półsyntetykaż Jestem na etapie czyszczenia silnika i widać efekty oleju mineralnego.

Anonimowy

to znaczy jakiego czyszczenia ?

Czytaj
    REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Anonimowy

Chodzi o to, że olej mineralny jest gęsty i jak się gdzieś polał to łapie cały brud 😉

Anonimowy

to kazdy olej lapie brud 🙄
    Na lepszy mozesz zmienić zawsze. Lecz na gorszy nie radze

Anonimowy

Nie mówię, że tylko mineralny łapie brud 😉
    Własnie boje się o to, że półsyntetyk wypłucze nagar i może zatrzeć cylinder.

Czytaj
    REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Anonimowy

to co ty kurwa rozpuszczalnik nitro chcesz wlac?? :/ olej ci nic nie wyplucze syntetyk tez tworzy nagar ale mniejszy.
    A z reszta takie tematy byly

Anonimowy

tOmaSz000 napisał:

Jak zaczynałem składać swój skuter to nie wiem dlaczego ale mój ojciec upierał się ze mineralny będzie najlepszym olejem

Argh :p nie skomentuję :p

tOmaSz000 napisał:

Czy jest ryzyko zatarcia cylindra po zmianie po ok 7 tys. km z mineralnego na półsyntetykaż

Ja Ci powiem tak … ryzyko jest 🙂
    Ale już bym wolał zaryzykować niz jeździć na tym mineralnym :/

Anonimowy

Jak ja chciałem zmienić półsyntetyk na syntetyk, to zawsze było mówione, że lepiej nie, bo właśnie może coś „odpaść” i zaszkodzić cylowi, bo syntetyk ma „lepsze własności czyszczące”

Anonimowy

Można zmienić ale z Full syntetyku na pół syntetyk… odwrotnie już nie …
    Moim zdanie temat powinien trafić do kosza bo już wiele takich było..

Anonimowy

RudY,
    Spokojnie możesz komentować 😛

Dzięki chłopaki za radę 😉 Może lecieć do kosza 😉

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 10 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie