Zmiana łańcucha napędowego na paskowy - czy mozliwa?

Witam,. nowy jestem. Nie bić :slight_smile:

Mam teoretyczne pytanie - czy jest możliwa np zmiana sposobu napędu motocykla z napędu łańcuchem na pasek zębaty?
czy da się to zrobić?
teoretycznie to tylko zmiana kół zębatych na takie do napędu i pasek zębaty zamiast łańcucha, ale czy technicznie jest to do zrobienia?

Skoro można zamiast łańcucha mieć pasek napędowy w rowerze, to tym bardziej jest to możliwe w motocyklu.
Kwestia poszukania gotowego produktu i posiadania egzemplarza, który w ogóle na to pozwala.
Z tego co wiem to wiele naprawdę mocarnych motocykli ma przeniesienie napędu właśnie pasem.
Na pewno musiałbyś mieć piastę czy też część nakładaną na piastę tylnego koła, przeznaczoną pod napęd pasowy. A także tą samą część nakładaną na wał korbowy. Czyli takie koła zębate plus pasek o odpowiednich wymiarach i osłony na pasek. Być może gdzieś są do dostania ale szczerze mówiąc? Nie jest to opłacalne. Gdzieś/kiedyś czytałem podobny temat o motongu yamahy 800 jakiejś i za równowartość takiego zestawu konwertującego z łańcucha na pasek napędowy można było kupić kilka zestawów łańcuch/koła zębate w standardzie. Czyli przejechać wiele dziesiąt-tysięcy kilometrów za cenę zestawu konwertującego. Trochę to bez sensu moim zdaniem. Zapewne istnieją pojedyncze motocykle, do których można kupić takie zestawy. Przy wyborze motocykla każdy z góry decyduje się na napęd albo łańcuchem albo pasem albo wałem kardana i tyle. Po co to później zmieniać jeśli można było kupić od razu rozwiązanie docelowe takie jakie preferujemy?