Zmiana kwalifikacji pojazdu ( 50 ccm na 125 ccm)

Witam, jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość. Od kilku lat jestem posiadaczem motoroweru junak 901. Motorower odpowiada mi ponieważ jest bardzo wygodny. w przyszłym sezonie (wiosna 2016r) według nowych przepisów będę mógł prowadzić motocykl o pojemności do 125 ccm. Chciałbym przerejestrować mój motorower na motocykl oraz zmienić silnik na 125 ccm. W internecie wyczytałem że do zmiany kwalifikacji pojazdu niezbędna jest kontrola przez biegłego diagnostę, który ustali parametry pojazdu po przeróbkach. Moje pytanie brzmi czym różni się biegły diagnosta od pracownika (wykonującego przeglądy okresowe) stacji diagnostycznej. Czy mając dokumenty od biegłego diagnosty przerejestruje motorower na motocykl bez problemów ? Modyfikacji motocykla dokonałbym sam z pomocą kolegi mechanika.
Z góry dziękuje za pomoc :)
jeśli wybrałem zły dział proszę o przeniesienie.

To nie takie proste. Dla 50ccm są inne wytyczne a niż na motocykl. Jeśli chciałbyś przerejestrować go na 125ccm i jeździć na kat. B to jest załatwiania a załatwiania - generalnie gra nie warta świeczki. Łatwiej jest kupić seryjną 125ccm albo przerobić bez przebijania (nie pochwalam te metody) danych w dowodzie. Też myślałem o zmianie kiedyś , ale jak dowiedziałem jakie koszta wchodzą w grę i ile jest załatwiania to odpuściłem temat.

http://www.skuterowo.com/forums/topic/zalegalizowanie-skutera-lub-motoroweru-z-silnikiem-ponad-50ccm