Zmiana cylindra i spadek prędkości

Witam serdecznie. Dzisiaj został u mnie zmieniony cylinder na 70 i łożyska na wale. Niestety prędkość zupełnie spadła, z 70 km/h spadło do 45, oczywiście nie chce jeździć odrazu na full ale po 10 km spróbowałem zobaczyć ile mniej więcej pójdzie, niestety okazało się, że spadek jest na prawdę wielki- jedzie tylko 45.
Chciałbym zaznaczyć, ze skuter :
Keeway Ry6 2t
Cylinder został zmieniony na 70ccm, przedtem jechał 70 na prostej.

no to teraz regulacja napędu i gaźnika- w gaźniku wymiana dyszy a w wariatorze rolki i być może spręzyna centralna. a może nawet wymiana wariatora

Albo wydech zas..ny

Zapomniałem dopisać, że zmienione mam:
Wydech laser pro x5
Cylinder 70ccm wm
Wariator i rolki 4g wm
Sprężyna centralna jakaś żółta już nie pamiętam dokładnie jaka
Łożyska wału top racing

Nie chce wymieniać gaźika, tylko niech ktoś mi powie jaką mniej więcej dysze kupić? Nie będę kupował całego kompletu bo to jest drogie, kupie po prostu 5 dysz i będę testował tylko pytanie; jakie ?

Jak masz za twardą sprężynę a za lekkie rolki to się nie rozpędzi.

Nie chce wymieniać gaźika, tylko niech ktoś mi powie jaką mniej więcej dysze kupić? Nie będę kupował całego kompletu bo to jest drogie, kupie po prostu 5 dysz i będę testował tylko pytanie; jakie ?

Ale wiesz że to tak nie działa jak ci sie wydaje. Mały gaźnik z wielką dyszą nie działa tak samo jak większy gaźnik ale z mniejszą. Temperatury osiągane przez silnik sę inne - tzn na małym grzeje się znacznie bardziej.
Poszedłeś sobie w tuning wiec teraz musisz zrobić to co trzeba a nie to na co masz akurat ochotę. To są konsekwencje zmiany pojemności.
pytanie jakie dysze to pytanie do wróżki. U każdego to jest inaczej a nawet podpatrzenie na bardzo podobnym setupie może być strasznie mylące.