! Forum Archiwum Jednoślad.pl (2005-2010) Zmiana cylindra

Ten temat zawiera 33 odpowiedzi, ma 1 głos i był aktualizowany ostatnio przez  Anonimowy 9 lata, 5 miesiące temu.

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 34 łącznie)
  • Autor
    Wpisy

Anonimowy

Cześć mam seryjny cylinder w yamaha neos i zamierzam kupić cylindr 70cc no i nie wiem co kupić nie mam jeszce dobrego doświadczenia w mechanice bo nie zmienialem nigdy cylindra no i proszę was o pomoc co wy byście doradzili w zakupie

Anonimowy

moim zdaniem jeżeli chcesz żeliwo to Malossi Sport lub Polini Sport (oba 70). Mają moc ok.9 KM więc do jazdy codziennej w sam raz. Ale sam cylinder tej mocy nie da, trzeba zainwestować w wydech i najlepiej gaźnik, nie zapominając o całej przekładni, w której znajduje się: wariator, sprzęgło, dzwon sprzęgła, pasek i przełożenia(ale ich przy tuningu klasy sport się nie się wymienia[chyba że będziesz robił full sport ale wątpię])

są również cylindry aluminiowe (głównie Stage6) np. S6 Sport Pro i S6 Racing(ale ten będzie podchodził leciutko pod klasę MidRace)
    alu są zazwyczaj mocniejsze od żeliwa ale nie da się ich szlifować, a przy złym docieraniu szybko mogą ulec zniszczeniu

podsumowując, moim zdaniem najlepszym wyborem byłby Malossi Sport, ponieważ mam zaufanie do produktów tej firmy. Jest on wystarczająco mocy i żywotny jak dla przeciętnego skuterzysty 😉

Edit
    jest jeszcze S6 Streetrace ale to też alu 🙂

Anonimowy

Ja szykuje motor do stuntu wario juz mam polini wydech hebo no i teraz cylinder chce zeby mial siłe

Czytaj
    REKLAMA

Odkryj Stylowe Jeansy Motocyklowe City Nomad

Polska marka, polska produkcja! Zero kompromisów. Najwyższa jakość i zaawansowane technologie. Wykonane z użyciem włókien 100% DuPont™ Kevlar®. Komplet certyfikowanych protektorów SAS-TEC® z regulacją położenia. Dopasowany krój i nowoczesny design. Poczuj styl, bezpieczeństwo i komfort!

Anonimowy

Potwierdzam, wiktor bardzo fachowo wyjaśnił sprawę. Dodam od siebie żebyś nawet nie wyskakiwał z propozycjami „hej, a ja widziałem na allegro cylinder 70 za 200 zł, a wy mi każecie kupować też 70 za 500 czy 600zł”. Tamte cylindry to o kant dupy można potłuc. Ja wolałbym kupić cylinder żeliwny czyli malossi albo polini, ponieważ w przypadku zatarcia, co nie tak trudno zrobić, naprawa czyli szlif kosztuje 30zł a tłok około 150-180zł. W przypadku cylindra aluminiowego (nicasilowego) w zasadzie nie ma możliwości naprawiania. Można wtłoczyć nową tuleję nicasilową, ale jest to droższa operacja niż kupienie nowego cylindra i nie robi się tego.

[ Dodano: 04-01-2010, 14:58 ]
    Do stuntu raczej polecają cylinder polini.

Anonimowy

wiktor24 napisał:

Edit
    jest jeszcze S6 Streetrace ale to też alu 🙂

To jest żeliwo!! A wracając do tematu do stuntu najlepszy polini sport;) Ciągnie z najniższych obrotów;)

Anonimowy

można odczuc cylinder polini a malossi czy to to samo czy tylko inna firma

Anonimowy

siwy_fact napisał:

To jest żeliwo

soreczki, mój błąd 😉

tak, do stuntu polecają Polini :->

polini ciągnie bardziej od dołu a moc porównywalna 🙂

Anonimowy

To są dwa różne cylindry, różne kąty otwarcia inaczej ciągną wgl jak byś jechał na tym i na tym to zupełnie inaczej idzie;)

Anonimowy

cena polini zawsze tansza niz malossi okolo 100 zł dlatego wolal bym polini no ale jak się nie sprawdźi

Anonimowy

nie ma bata, polini musi śmigać. zobacz ile ludzi stuntuje na tym i chodzi :->

Oglądasz 10 postów - 1 przez 10 (z 34 łącznie)

Ups... Musisz się zalogować, lub zarejestrować żeby odpowiedzieć w tym temacie.
Przejdź do Rejestracja lub Logowanie