Źle złożony rozrząd GY6 50ccm

Witam.
Mam pytanie odnośnie złożenia rozrządu w popularnym silniku GY6 o pojemności 50.
Czy jest możliwość nieprawidłowego założenia dolnego ślizgu rozrządu w tym silniku.
Zastanawiam się nad tym ponieważ przy składaniu silnika zauważyłem że łańcuch jest dość mocno napięty.
W silniku wymieniany był zestaw o pojemności 80.
Silnik odpala i działa prawidłowo ale zastanawia mnie ten łańcuch.
Co ewentualnie mogłoby być przyczyną tak mocno napiętego łańcucha.

https://www.jednoslad.pl/forums/topic/problem-po-wymianie-cylindra-na-72ccm/

Ok. Nie napisałem wszystkiego. Łańcuch jest napięty mimo iż napinacz nie jest wcale założony. Nie jest to mój pierwszy rozbierany silnik więc jestem trochę w temacie. Z zauważonych różnic to na pewno uszczelka pod głowicą jest znacznie grubsza niż przy 50. Ale żeby to miało taki wpływ? Dlatego zastanawiałem się czy aby ślizg nie jest źle założony ale raczej nie dało by się źle go założyć. Więc dlaczego łańcuch jest taki napięty? I czy może się zerwać przy takim naciągu?

Dolny akurat chyba z tego co pamiętam da się źle założyć, więc to może być przyczyną.

Ok. Czyli jest taka możliwość. Składałem silnik po trzeciej zmianie więc mogłem się pomylić. Zobaczę na tygodniu i dam znać co jest przyczyną.

Nie dawało mi to spokoju i zaraz po pracy zaglądnąłem do tego silnika. Mimo że byłem zaspany to wszystko jest złożone poprawnie. Nie założyłem odwrotnie tego ślizgu. Jak wspomniałem silnik pracuje prawidłowo. Jednak martwi mnie ten mocno napięty łańcuch ponieważ z doświadczenia wiem że zbyt mocno napięty lubi się zerwać. Linki do tematu jak wyregulować napinacz proszę sobie darować. Nie jest to mój pierwszy sprzęt i wiem na jakiej zasadzie działa napinacz. Wolałbym poznać opinię ludzi którzy dokonywali modyfikacji na większą pojemność i czy również mieli taki problem.

problem jest taki że czasem stary łańcuszek nie pasuje jak sie założy zestaw 80cm - zwłaszcza że sam piszesz że masz do tego grubszą uszczelkę pod głowicą

Ok. To są jakieś dłuższe dedykowane łańcuchy do większej pojemności?
Osobiście się z takimi nie spotkałem