Zła praca silnika

https://youtu.be/AOxXOZ_Rd9Q
Czy ktoś wie co ta za dzwięki ,dodam że po odkręcaniu sprzęgła i wariatora jest tak samo ,nie są to zawory

Chodzi to jak sieczkarnia. Luźne zawory, luzy na wale korbowym, poluzowane nity dzwonu statora. Wybieraj.

Noooo to coś nowego bo byłem u mechanika i stwierdził łożyska na wale ,ale przecież łożyska szumią i nie wydawają takiego dzwięku ,a zresztą naprawa u tego mechanika to koszt około 1000 zł to nowy silnik tyle kosztuje i tu się zastanawiam bo napewno wymienie silnik ale przydałoby się silnik mocniejszy ,czy macie jakąś propozycje na silnik co podejdzie do ramy ROMET MAXI żeby było więcej koni i chciałbym nowy silnik ?

Tadam: https://motor-x.pl/szukam?query=Silnik+gy6 Jest silnik za całe 1095 zeta i ma gar 150 ccm. Dobrać do tego wypada dyszę główną #110 i kolano wydechu dzielonego (tłumik z katalem można od biedy zostawić) do średnicy wyjścia kanału wydechowego i to ma działać właściwie. A jest też tłumik przelotowy tzw. tuningowy do dużego GY6 (średnica wejścia na kolano to okolice 22 mm) i za kwotę powyżej 200 zeta. Ewentualnie można poszukać podróby Yoshimury na Ali (pewnie poniżej stówy). Na kolanie seryjnym od 125 ccm, tj. 18 mm, gar 150 ccm będzie się zwyczajnie dusił. Przyjąć do wiadomości, a potem dobierać, przebierać i wybierać. Good lack.

Ok dzięki a jak sie to ma jak dojdą do tego że to 150 cm a nie 125 bo na motor prawka nie mam ?

Acha ale podałeś silnik na koło 12 cali a ja mam 13 cali i tarcze

Optymistycznie założyłem, że sobie z tym poradzisz. Podmiana wałka ze starego silnika, jeżeli realnie zajdzie taka potrzeba plus dwie uszczelki po 2 zeta. Ale faktycznie, temat jest dość trudny, więc szukaj typowego golasa 157QMJ z SLS-em za okolice 1500 zeta. Aha, każdy misiek jest szkolony jak przy kontroli drogowej rozróżniać chińskie GY6 152 QMI od równie chińskiego GY6 157QMJ. Ja bym to jeszcze sobie przemyślał. No. Może jednak zdiagnozuj i usuń przyczynę tzw. bólu silnika już posiadanego, zamiast porywać się na kolejne coś, a nadal nieznane.

Ok dzięki za rade ,jeszcze to przemyśle narazie jeżdze takim i mimo kosiarki jezdzi ,może do konca sezonu wytrzyma pozdrawiam