Zipp Zico Simpli 2t problemy z elektryka

Witam posiadam jak w tytule zippa simpli i mam w nim elektroniczne zegary moj problem polega na tym ze skuter przeklamuje z predkoscia np jadac 30km on pokazuje 100 nieraz 5 nie raz 3,20,15,nieraz wogule nie dziala.itp sprawdzalem kable i slimaka i wszystko ok,wskaznik paliwa tez warjuje raz pelny bak raz pusty itp swiatla sie palily ale z kolega sprawdzilismy instalacje i wszystko jest ok ale zarowki lekko szczernialy lecz wytrzumuja narazie regulator napiecia nowy. czy moze to byc wina akomulatora bo gdy jada na swiatlach postojowych ktore czerpia prad z akomulatora to juz puzniej skuter nie odpala z guzika musze go ladowac i dopiero potem dziala. ladowanie aku jest napewno za durze bo przekracz 16v co to morze byc aku czy cos jeszcze?

Jeśli linkę masz całą i ślimak jak mówisz jest ok, to ja bym wymienił zegary na nowe.

tylko to nie na linke a na kabelki zegary sa elektroniczne a koszt nowych to okolo 300zl troche duzo a nie wiadomo nawet czy to jest przyczyna morze cos z napieciem nie wiem modul albo akomulator

Zegar może masz elektorniczny ale połączony linką ze ślimakiem - elektroniczne zegary mają to do siebie, że padają :)
Nie musisz przecież nowego brać.

a gdzie kupic taki za niewielka cene bo nie moge znalezc za mniej niz 300zl

czasami jest tak ze pokazuje normalnie predkosc wiec morze to cos innego

Gdzie kupić to Ci nie powiem, alledrogo czy coś.

a znasz sie morze na napedzie w skuterze

Dawidos1992 napisał:

a znasz sie morze na napedzie w skuterze

Trochę grzebałem :)

problem polega na tym ze po wymianie sprerzynek sprzegla na mieksze i sprerzyny centralniej 22% plus i rolek z wariatorem osiagi sie pogorszyly a mialy polepszyc skuter fajnie startuje 6 7 tys obrotow spada do 5 6 tys i powoli sie rozpedza do 55 a potem juz leci

Ze sprężynami nigdy nie eksperymentowałem, wymieniłem od razu cylinder.

Skoro masz ładowanie większe aniżeli 16V, to Twój nowy regulator napięcia możesz wyrzucić do kosza. Lepiej wymień jak najszybciej zanim nie padnie akumulator.

ok wymienie regulator i znow sie zepsuje

moze to aku jest walniety i on wszystko psuje nie wiem nie znam sie na tym a kupie nowy aku to i on sie zepsuje potrzebuje znalezc przyczyne

ku..a jaka niewiedza licznikmasz elektroniczny i niemasz linki tylko czujnik magnetyczny jak w liczniku rowerowym a co do przełożeń jak sie zakłada centralke + to i takie sprezynki i masz za lekkie rolki do tej sprezyny nie kombunujcie na zasadzie ma moze sie uda tylko pytac od dzisiaj macie kogo pozdr. mech