Zipp XRace 50 problem z napięciem/ładowaniem

Podczas podłączenia miernika do akumulatora i stopniowym dodawaniu gazu widoczne jest bardzo słabe ładowanie przy 6k na 12k dodaje mniej niż 1 V. Ostatnio ładowałem akumulator w ten sam dzień wszystko ładnie chodziło. Dzień później już z rozrusznika palić nie chce. W czym może być problem, nie jestem pewien czy regulator napięcia ma coś wspólnego z tym ?

Najprawdopodobniej. Podmień regulator napięcia i zobacz, czy napięcie ładowania będzie normalne... jak nie, to następnym podejrzanym będą uzwojenia statora... Zakładam, że akumulator sprawdziłeś... on też może mieć wewnętrzne zwarcie i szybko się rozładowywać...

Akumulator nowy wiec watpe, że to z jego winy

Możliwe też, że masz spięcie, które wciąga prąd.

k to przejrzę te usterki i zobaczymy co wyjdzie, ale mnie to bardzo dziwi ponieważ około miesiąc temu też sprawdzałem ładowanie i było git, powyżej 14 V przy normalnych obrotach, ale wtedy akumulator też padł dzień po naładowaniu ;/

http://inparts.pl/product-pol-29522-Regulator-napiecia-4-piny-2-2-GY6-Honda-Kymco.html bedzie pasował do mojego zippa może ktoś wie ?

Jeżeli masz taką samą wtyczkę, to tak.

Deep_Nothing... napisał:

Możliwe też, że masz spięcie, które wciąga prąd.

jak mogę sprawdzić czy na pewno je mam ?

Przy wyłączonych wszystkich odbiornikach - amperomierz połączony szeregowo do akumulatora...
Albo wizyta u elektryka...